Skocz do zawartości

ogrzewanie postojowe - montował ktoś?


mannt

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad montażem ogrzewania postojowego, przeglądając oferty na portalach aukcyjnych można wyrwać komplet za przyzwoite pieniądze. Chciał bym poznać opinie ludzi którzy podjęli się montażu samodzielnie. pytałem w serwisie ogrzewań i komplet w zależności od sterowania od 4.5 do 7tyś zł. sama usługa montażu 800 do 1000 zł za Cromę.

Po rozmowie z serwisantem że może sam bym spróbował to on jak najbardziej nie ma nic przeciwko śmiejąc się ironicznie że to tylko tak prosto wygląda. Więc podszedłem go trochę i wyciągnąłem schemat ebersprechera do Cromy ale patrzę na to i nie wiele rozumię.

Montował ktoś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam się nad montażem ogrzewania postojowego, przeglądając oferty na portalach aukcyjnych

> można wyrwać komplet za przyzwoite pieniądze. Chciał bym poznać opinie ludzi którzy podjęli

> się montażu samodzielnie. pytałem w serwisie ogrzewań i komplet w zależności od sterowania od

> 4.5 do 7tyś zł. sama usługa montażu 800 do 1000 zł za Cromę.

> Po rozmowie z serwisantem że może sam bym spróbował to on jak najbardziej nie ma nic przeciwko

> śmiejąc się ironicznie że to tylko tak prosto wygląda. Więc podszedłem go trochę i wyciągnąłem

> schemat ebersprechera do Cromy ale patrzę na to i nie wiele rozumię.

> Montował ktoś??

ori instalacja sterowana jest poprzez CAN, więc założenie dodatkowej to tylko wersja analogowa. Zakładałem ogrzewania mokre i suche firmy Webasto. Jedyny problem jaki miałem to brak miejsc na montaż w pewnych samochodach. Elektryka czy nawet pociągnięcie węży wodnych do ogrzewania to żaden problem. Trochę umiejętności manualnych ogarnięcie schematu i zamontowane wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ori instalacja sterowana jest poprzez CAN, więc założenie dodatkowej to tylko wersja analogowa.

w ori chyba występował tylko dogrzewacz ebersprehera jak udało mi się ustalić.

> Jedyny problem jaki miałem to brak miejsc

Mam też taki sam problem bo nie widzę miejsca na DW50 takie mam na oku a ono jest większe od ebera.

> Trochę umiejętności manualnych ogarnięcie schematu i zamontowane

Schematu nie ogarniam niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej do radomia daleko nie masz we dwóch szybciej poszłoby z montażem zlosnik.gif, w Cromach przypadkiem nie montowali tego dogrzewacza pod zderzakiem? (dogrzewacz to tak naprawdę po dodaniu pompki wody pełnoprawny ogrzewacz) wink.gif

BTW. Eber lepszy od Webasto ok.gif

jeżeli szukasz ebera to coś z serii hydronik, lub webasto thermo top c wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najwyżej do radomia daleko nie masz we dwóch szybciej poszłoby z montażem

Dzięki za ofertę pomocy smile.gif

> nie montowali tego dogrzewacza pod zderzakiem?

Tego nie wiem w manualu jest na ścianie grodziowej po lewej stronie zaraz nad maglownicą

> BTW. Eber lepszy od Webasto

Tak ale i cena inna, chodzą piece od 800 do 1500zł a gdzie jeszcze wiązka sterownik tłumik i inne?

> jeżeli szukasz ebera to coś z serii hydronik, lub webasto thermo top c

Ja mam webasto kompletne do wzięcia za 500zł nie ukrywając dla mnie to duża różnica smile.gif tym bardziej że nie ma pewności, że hydrotronik lub thermo top pochodzą dłużej bo tam zazwyczaj elektronika pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> wrazie co jak będą wątpliwości służę pomocą czy tutaj czy na pw

To w takim razie proszę o pomoc,

jak i gdzie podłączyć się do dmuchawy wentylatora, żeby załączał się po odpaleniu pieca?

Webasto już zamontowane paliwo podpięte i woda też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To w takim razie proszę o pomoc,

> jak i gdzie podłączyć się do dmuchawy wentylatora, żeby załączał się po odpaleniu pieca?

> Webasto już zamontowane paliwo podpięte i woda też.

a grzeje już? Do wentylatora w cromce dochodzą 4 przewody, masa, stały plus, sygnał z centralki klimy odnośnie regulacji prędkości oraz sygnał do centralki z prędkością wentylatora.

musisz zmierzyć co jest na wejściu z centralki gdy masz włączony wentylator, niestety e-learny to już nie to co stare poczciwe serwisówki gdzie każdy malutki element był opisany z charakterystykami i innymi ciekawymi informacjami wink.gif

oczywiście przyjmuję że masz wersję z automatyczną klimą wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a grzeje już? Grzeje yay.gif

Do wentylatora w cromce dochodzą 4 przewody, masa, stały plus, sygnał z centralki

> klimy odnośnie regulacji prędkości oraz sygnał do centralki z prędkością wentylatora.

> musisz zmierzyć co jest na wejściu z centralki gdy masz włączony wentylator, niestety e-learny to

> już nie to co stare poczciwe serwisówki gdzie każdy malutki element był opisany z

> charakterystykami i innymi ciekawymi informacjami

> oczywiście przyjmuję że masz wersję z automatyczną klimą

Tak mam z klima automatyczna, a jak już zmierze te cztery przewody to co dalej?

Mam schemat od ebera i tam jest mowa o pinie 13 i 14 ale i tak nic mi to nie mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do wentylatora w cromce dochodzą 4 przewody, masa, stały plus, sygnał z centralki

> Tak mam z klima automatyczna, a jak już zmierze te cztery przewody to co dalej?

> Mam schemat od ebera i tam jest mowa o pinie 13 i 14 ale i tak nic mi to nie mówi.

daj ten schemat od ebera wink.gif musisz zmierzyć tylko ten jeden przewód sterujący wentylatorem, bo tu nie zadziała to na zasadzie podłącz +12V i wentylator się włączy. Wnioskuję że wentylator jest typu PWM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, już wszystko wiem wink.gif schemat elektryki w manualu ebera bardzo jasno przedstawia sytuację, oni po prostu dwoma dodatkowymi przekaźnikami włączają panel sterowania klimą gdy włączymy piec ok.gif można tak zrobić jak oni mówią (na pewno będzie łatwiej to podłączyć) wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pojawił się problem z piecem. Ciężko odpadła, to znaczy nie za każdym razem. Czasami ma problem odpalić za pierwszym razem czasami nie odpali za trzecim i wtedy kapie z niego paliwo i po tym jak już odpali to bardzo mocno dymi i to trwa dość długo, pewnie wypala nadmiar paliwa po wcześniejszej nie udanej próbie odpalenia. A czasami odpali za pierwszym strzałem bez kopcenia i problemów. Najczęściej nie odpala rano jak zaprogramuje godzinę startu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej podłączyć się kabelkiem i zdiagnozować bo przyczyn może być wiele, od złej mieszanki, po wypalony piec czy słabo grzejąca świeca, masz tam jeszcze sporo czujników jak np. czujnik płomienia, on też może szwankować, bez kompa będzie ciężko bez wymiany połowy gratów. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najlepiej podłączyć się kabelkiem i zdiagnozować bo przyczyn może być wiele, od złej mieszanki, po

> wypalony piec czy słabo grzejąca świeca, masz tam jeszcze sporo czujników jak np. czujnik

> płomienia, on też może szwankować, bez kompa będzie ciężko bez wymiany połowy gratów.

a wiesz jak to podpiąć i gdzie? szukałem informacji na ten temat i nie znalazłem wiele. Prawdopodobnie ten model nie ma diagnozy bo ma stare wejścia a nie wtyczki hermetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a wiesz jak to podpiąć i gdzie? szukałem informacji na ten temat i nie znalazłem wiele.

> Prawdopodobnie ten model nie ma diagnozy bo ma stare wejścia a nie wtyczki hermetyczne.

najlepiej podjechać do serwisu ogrzewań bo sam i tak nie ustawisz odpowiedniej mieszanki ok.gif

przyczyn takich objawów może być kilka jak wyżej wymieniłem, bez diagnozy trzeba będzie rozkręcić piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.