Skocz do zawartości

2 pytania:


jaskowisnia

Rekomendowane odpowiedzi

1. Poszukuję dobrego i uczciwego gazownika w okolicach trasy Siedlce-Mińsk Mazowiecki-Warszawa, lub trasy Mińsk Mazowiecki-Łochów-Ostrów Mazowiecka-Łomża.

2. Czy ktoś ma zainstalowany lub ma wiarygodne informacje o zastosowaniu sekwencyjnego wtrysku gazu do silnika na monowtrysku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jedziesz z Łomży na Ostrołękę jest miejscowość Jarnuty tam był dobry magik od gazu ale musiał byś poszukać adresu lub tel. w necie, dodam że miałem kiedyś problem z autem byłem u około 20-25 mechaników i nikt nie potrafił mi pomóc, a w tych Jarnutach powiedziałem jakie objawy ma auto i facet za pierwszym razem trafił z diagnozą, i tam też u niego zakładałem gaz,ale to było z 8 lat wstecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak jedziesz z Łomży na Ostrołękę jest miejscowość Jarnuty tam był dobry magik od gazu ale musiał

> byś poszukać adresu lub tel. w necie, dodam że miałem kiedyś problem z autem byłem u około

> 20-25 mechaników i nikt nie potrafił mi pomóc, a w tych Jarnutach powiedziałem jakie objawy

> ma auto i facet za pierwszym razem trafił z diagnozą, i tam też u niego zakładałem gaz,ale to

> było z 8 lat wstecz

Jarnuty sa na tyle duze, ze jak sie do nich wjedzie to nie da sie przegapic tego warsztatu hehe.gif

Od kad tylko pamietam w Lomzy zawsze chwalono mac-rob na Senatorskiej, az pewnego razu ktos narobil krzyku w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jarnuty sa na tyle duze, ze jak sie do nich wjedzie to nie da sie przegapic tego warsztatu

> Od kad tylko pamietam w Lomzy zawsze chwalono mac-rob na Senatorskiej, az pewnego razu ktos narobil

> krzyku w necie.

Znam te obie firmy, tych z Senatorskiej szkolił facet z Olsztyna, którego dobrze wspominam.

W tej z Jarnut przez rok pracował mój kumpel (chyba 8 lat temu), on był oblatany w temacie, ale inni ludzie tam zatrudnieni - niekoniecznie.

Czyli mistrzu znał się na temacie, a jego ludzie bywało odstawiali chałturę.

Poza tym to jest Łomża, a tam bywam teraz bardzo rzadko. Może coś bliżej Mińska Mazowieckiego.

A jak z tym mykiem z sekwencją do monowtrysku benzyny - nikt nic nie wie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... A jak z tym mykiem z sekwencją do monowtrysku benzyny - nikt nic nie wie??

Czemu chcesz się w to bawić?

Jak układ zapłonowy jest oddzielony od wtryskowego to moim zdaniem nie warto. Jak padnie Ci coś w układzie wtryskowym to na 2 gen. pojedziesz, a na 4 - już nie ...

Monowtrysk dobrze chodzi na 2 generacji szczególnie na BLOSie z prostym komputerkiem typu AL604 lub stag XL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czemu chcesz się w to bawić?

> Jak układ zapłonowy jest oddzielony od wtryskowego to moim zdaniem nie warto. Jak padnie Ci coś w

> układzie wtryskowym to na 2 gen. pojedziesz, a na 4 - już nie ...

> Monowtrysk dobrze chodzi na 2 generacji szczególnie na BLOSie z prostym komputerkiem typu AL604 lub

> stag XL.

O ile pamiętam to w tej generacji Polówki dla silników 1,4/1,6 już był jeden sterownik (ECU) dla kompleksowego sterowania silnika. A więc jak padnie ECU to i tak nie pojadę. Ale 15 lat temu elektronika do samochodów była zdecydowanie porządniej robiona, a nie tak jak teraz technologią montażu rodem ze sprzętu AGD, czy wręcz RTV i na lucie bezołowiowym confused.gif

A mnie po prostu zastanawia, czy oszczędności na paliwie będą na tyle duże, żeby płacić więcej za taką kombinację.

Po prostu kiedyś miałem Golfa VR6 MkIII z gazem II gen. i to bydlątko żarło mi w mieście od 16 do 20l gazu w zależności od stylu jazdy. Natomiast Passat z takim samym silnikiem, ważący ok. 250-300kg więcej od Golfa palił 14-16l gazu. No ale z drugiej strony VR6 z wielowtryskiem i długimi kolektorami dolotowymi to zupełnie inna bajka od silniczka 1,6 na monowtrysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A mnie po prostu zastanawia, czy oszczędności na paliwie będą na tyle duże, żeby płacić więcej za

> taką kombinację.

Nie liczyłbym na nic sensownego w tej materii.

> Po prostu kiedyś miałem Golfa VR6 MkIII z gazem II gen. i to bydlątko żarło mi w mieście od 16 do

> 20l gazu w zależności od stylu jazdy.

Jeździłem trochę Vento VR6 (czyli to samo) i nie trzeba się było specjalnie starać, żeby zużyć 15L benzyny/100 km, więc podane zużycie gazu nie jest jakoś przesadnie duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.