Skocz do zawartości

Hyundai i30 2012 rok a rdza


Rekomendowane odpowiedzi

Masakra

Ostatnio po myciu zauważyłem w kilku miejscach bąble rdzy na tylnej klapie zaraz pod szybą w tym wgłębieniu na łączeniu blachy i szyby

Auto nie ma nawet 1,5 roku

Więc kolejne 4 dni będę bez auta a zastępcze w gratisie to jakieś marzenie ...

Ktoś jeszcze ma taki super egzemplarz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masakra

> Ostatnio po myciu zauważyłem w kilku miejscach bąble rdzy na tylnej klapie zaraz pod szybą w tym

> wgłębieniu na łączeniu blachy i szyby

> Auto nie ma nawet 1,5 roku

> Więc kolejne 4 dni będę bez auta a zastępcze w gratisie to jakieś marzenie ...

> Ktoś jeszcze ma taki super egzemplarz?

W Kolegi i30CW z 2010 roku rdza podobnie trafia sie, do tego schodzi klar i w komorze silnika wszystkie złączki i inne stalowe elemety wyglądają jakby miały się zaraz rozsypać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masakra

> Ostatnio po myciu zauważyłem w kilku miejscach bąble rdzy na tylnej klapie zaraz pod szybą w tym

> wgłębieniu na łączeniu blachy i szyby

> Auto nie ma nawet 1,5 roku

> Więc kolejne 4 dni będę bez auta a zastępcze w gratisie to jakieś marzenie ...

> Ktoś jeszcze ma taki super egzemplarz?

chyba znany problem w tym wozie

zreszta nie wiem czy Hyundai ma ocynk hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W przypadku Ceed'a jest tak samo?

Samochody chyba są produkowane w tej samej fabryce na Słowacji, ale Cee'd nie rdzewieje, nawet w najstarszych modelach nie ma problemów z rdzą. Koncern wbrew pozorom grinser006.gif markę Kia pozycjonuje wyżej, może dlatego? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe który ceed I nie rdzewieje?? Te sprzed liftingu też mają problemy z tylnymi klapami, a oprócz tego z ramkami tylnych drzwi pod uszczelką.

Co do pozycjonowania marki to sam nie wiem ale zauważyłem, że i30 ma gorzej (lub wcale) wyciszone tylne drzwi (odgłos blaszanej pustki przy zamykaniu).

> Samochody chyba są produkowane w tej samej fabryce na Słowacji, ale Cee'd nie rdzewieje, nawet w

> najstarszych modelach nie ma problemów z rdzą. Koncern wbrew pozorom markę Kia pozycjonuje

> wyżej, może dlatego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba znany problem w tym wozie

> zreszta nie wiem czy Hyundai ma ocynk

mój tata miał i30 z 2008 roku. Sprzedał w tym roku. Żadnych śladów korozji nie zauważyłem, a oglądałem go dobrze, żeby sprawdzić czy w internecie prawdę piszą. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety a może stety zamiast naprawiać w Toruniu muszę jechać do Bydgoszczy. Tam maja umowę flotową i zastępcze gratisowe auto przy naprawach dłuższych niż doba po prostu się należy i tyle.

Tym niemniej rdza po około 16 miesiącach to lekka przesada frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Samochody chyba są produkowane w tej samej fabryce na Słowacji,

Nie , nie są !

Ceed w Żylinie (Słowacja) , i30 w czechach.

> ale Cee'd nie rdzewieje, nawet w najstarszych modelach nie ma problemów z rdzą.

Poszukaj w internecie , szczególnie nt. modeli w legendarnym czerwonym kolorze zlosnik.gifbiglaugh.gifrotfl.gif

> Koncern wbrew pozorom markę Kia pozycjonuje wyżej, może dlatego?

Nieprawda , modelem wiodącym w koncernie jest Hyundai.

> Hyundai w przeciwieństwie do KIA nie ma ocynku i wszystko w temacie.

To też nieprawda zlosnik.gif

Jeśli masz na myśli taki "ocynk" jak miało Audi 80 to pewnie żaden dzisiejszy seryjny samochód takiego nie ma no.gif

Dzisiejsze samochody , zabezpiecza się antykorozyjnie w procesie zwanym kataforezą i zapewniam cię, że zarówno Ceed jaki i30 mają w ten sposób nakładany "ocynk".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie niepopularna, dla Hyundai widocznie tak

U nas w firmie skody czesto lakierowali. Dodatkowo KIA miala problem z czerwonym lakierem hultaj tez czasem ma problemy. Kumplowi klape wlasnie drugi raz lakieruja w ceedzie.

Takie czasy. Co zrobic. Dobrze, ze nie gnija tak jak tico.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U nas w firmie skody czesto lakierowali. Dodatkowo KIA miala problem z czerwonym lakierem hultaj

> tez czasem ma problemy. Kumplowi klape wlasnie drugi raz lakieruja w ceedzie.

> Takie czasy. Co zrobic. Dobrze, ze nie gnija tak jak tico.

Fabią przekęciłem z 300 tysi zwykłem 1,9SDI chyba, trochę Octavią 1,9TDI, z 200 tysi Roomsterem 1,4TDI. W serwisie mało spędzałem, lakierowane nic nie było chyba ze po moich przygodach

W tym Hyu jestem załamana nieudolnością serwisu no i teraz tą klapą, przypomnę że auto z końcówki czerwca zeszłego roku frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fabią przekęciłem z 300 tysi zwykłem 1,9SDI chyba, trochę Octavią 1,9TDI, z 200 tysi Roomsterem

> 1,4TDI. W serwisie mało spędzałem, lakierowane nic nie było chyba ze po moich przygodach

> W tym Hyu jestem załamana nieudolnością serwisu no i teraz tą klapą, przypomnę że auto z końcówki

> czerwca zeszłego roku

Zmienic serwis ja zanim dobry znalazlem to sie troche najezdzilem po roznych. A klapa nie ma co sie przejmowac za rok pomaluja znowu i bedzie git. 20.GIF

Napisz do importera skarge na ASO + niech zaproponuja dobry serwis na naprawe lakiernicza. Bo inaczej za rok bedzie do lakierowania ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dodatkowo KIA miala problem z czerwonym lakierem

- wrzody na pokrywie bagażnika z zew. i wew. na "zagieciu blachy lub zgrzewach"

- korodujące ramki drzwi najwięcej tylne, rzadziej przednie - wystarczy odciągnąć uszczelkę "u góry od strony dachu"

aso malując raz staje się gwarantem na usługę a centrala kia w wawi się śmieje choć ponoć do ceed'a w są dostępne drzwi "pozmianowe" ale tylko dostępne w rozliczeniach gwarancyjnych, reszta niech się buja

w vengach tak samo + tapicerka boczek drzwi tak mocno dolega i jest tak twardy, że wyciera lakier wkoło boczku, że ruda zjada drzwi od strony uszczelki i boczku yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - wrzody na pokrywie bagażnika z zew. i wew. na "zagieciu blachy lub zgrzewach"

> - korodujące ramki drzwi najwięcej tylne, rzadziej przednie - wystarczy odciągnąć uszczelkę "u góry

> od strony dachu"

> aso malując raz staje się gwarantem na usługę a centrala kia w wawi się śmieje choć ponoć do

> ceed'a w są dostępne drzwi "pozmianowe" ale tylko dostępne w rozliczeniach gwarancyjnych,

> reszta niech się buja

> w vengach tak samo + tapicerka boczek drzwi tak mocno dolega i jest tak twardy, że wyciera lakier

> wkoło boczku, że ruda zjada drzwi od strony uszczelki i boczku

Ale nie rozumiem co za drzwi pozmianowe. Co do vengi to pisz precyzjnie. Ile przypadkow czy byla akcja naprawcza jesli nie tzn, ze robia po cichu.

Dobrze, ze chociaz skrzynia nie leci zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale nie rozumiem co za drzwi pozmianowe.

drzwi są inaczej zrobione i nie ma problemu z korozją ramek

> Co do vengi to pisz precyzjnie. Ile przypadkow czy byla

> akcja naprawcza jesli nie tzn, ze robia po cichu.

jaka akcja? jak aso znajdzie ruda pod boczkiem (ciekawe kto się zegnie żeby tam spojrzeć) podczas przeglądu lakieru to naprawiają na gwarancji, a jak nie no to sobie jeździsz nieświadomy, że boczek wyciera na drzwiach lakier tak samo jak jak odboje gumowe w pokrywie bagażnika wycierają lakier i ruda wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zmienic serwis ja zanim dobry znalazlem to sie troche najezdzilem po roznych. A klapa nie ma co sie

> przejmowac za rok pomaluja znowu i bedzie git.

> Napisz do importera skarge na ASO + niech zaproponuja dobry serwis na naprawe lakiernicza. Bo

> inaczej za rok bedzie do lakierowania ponownie.

Zmieniłem, wszystko ma trwać krócej no i dają za friko zastępcze auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.