Skocz do zawartości

astra H 1,6 115 KM ktoś gazował, prośba o opinie


kecyrf

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście zamierzam zagazować astrę G z silnikiem Z14XEP, który ma hydraulicznie regulowane zawory a z tego co się zdążyłem zorientować, to twój silnik będzie miał zawory regulowane płytkami co może znacznie skomplikować eksploatację na gazie. Zaznaczam, że nie jestem specjalistą w tej sprawie i tylko sygnalizuję potencjalny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> planuję kupić auto i zagazować. Jest możliwość kupna astry z tym silnikiem. Czy może ktoś opisać

> swoje spostrzeżenia? Z góry dzięki.

Ktory rocznik masz na mysli?

Ja mam zagazowana Astre H z silnikiem A16XER, wczesniejsze byly Z16XER.

Zapewne wyczytales juz w necie wszystko o luzach zaworowych w tych silnikach.

Narazie zrobilem na LPG ok 30kkm, a ze samochod ma narazi niecale 50kkm tp luzow nie sprawdzalem jeszcze.

Jak do tej pory wszystko ok i zadowolony jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktory rocznik masz na mysli?

> Ja mam zagazowana Astre H z silnikiem A16XER, wczesniejsze byly Z16XER.

> Zapewne wyczytales juz w necie wszystko o luzach zaworowych w tych silnikach.

> Narazie zrobilem na LPG ok 30kkm, a ze samochod ma narazi niecale 50kkm tp luzow nie sprawdzalem

> jeszcze.

> Jak do tej pory wszystko ok i zadowolony jestem.

ta jest 2008, ale gdyby nie ta to ogólnie chcę kupić po lifcie to znaczy od 2007 w górę (rodzaj nadwozia chyba nie miał wpływu, ja chce kombi. może ktoś mi napisać jak to w końcu jest z tymi luzami zaworowymi i gniazdami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ta jest 2008, ale gdyby nie ta to ogólnie chcę kupić po lifcie to znaczy od 2007 w górę (rodzaj

> nadwozia chyba nie miał wpływu, ja chce kombi. może ktoś mi napisać jak to w końcu jest z tymi

> luzami zaworowymi i gniazdami?

Poszukaj na AK, ktos z uzytkownikow ogarniety w temacie opisal cala procedure regulacji i swoja historie z Z16XER.

Z tego co pamietam to zajrzal po 50 czy 60kkm i luzy byly na dopuszczalnych granicach. Zdaje sie, ze czesc szklanek wymienial, czesc szlifowal i po kolejnym interwale (zabij ale nie kojarze za ile tam znow zajrzal) luzy byly juz w normie.

Ja przed zagazowaniem przejrzalem neta, rozmawialem z taxiarzami, ktorzy Vectrami C z Z18XER zrobili na LPG odpowiednio 100 i 200kkm i do luzow nie zagladali, auta jezdza.

Gazmani z AC (zalozylem staga 300 premium + hana) twierdza, ze sprawdzanie luzow jest zbedne, pewien ich zaklad partnerski zaleca profilaktycznie sprawdzenie po 50-60kkm (u mnie auto mialo 20kkm jak gazowalem, gdyby mialo 80-100 i wiecej zaleca sprawdzenie przed zalozeniem).

ASO jak zobaczylo LPG u mnie to kazalo mi sprzedac samochod po przebiegu 60kkm, albo juz zaczac szukac nowego silnika.

Zajrze do luzow po przebiegu na LPG 50-60kkm i zobacze jak to bedzie.

Teraz wiecej Ci powiedziec nie moge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co pamietam to zajrzal po 50 czy 60kkm i luzy byly na dopuszczalnych granicach. Zdaje sie,

> ze czesc szklanek wymienial, czesc szlifowal i po kolejnym interwale (zabij ale nie kojarze za

> ile tam znow zajrzal) luzy byly juz w normie.

a taka regulacja luzów to maksymalnie jaki może być koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a taka regulacja luzów to maksymalnie jaki może być koszt?

Tu juz duzo zalezy od tego ile szklanek do wymiany pojdzie, komu to zlecisz, w jakiej czesci kraju, czy ktos bedzie wymienial czy pokombinuje i przyszlifuje.

Osobiscie nie robilem jeszcze, wiec nie wiem, szukaj w necie cen (obilo mi sie o uszy, ze szklanka to 60-70zl, ale nie traktuj tego jako wyroczni, bo cene z resztek pamieci pisze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt szklanki to 49 zł. Koszt regulacji to jak wspomniał poprzednik, trzeba popytać.

Zadzwoń do ASO to Ci powiedzą. Będziesz miał punkt odniesienia. Wiem, że np. w ASO w stalowej Woli za sprawdzenie luzów biorą 240 zł.

Ja za tydzień oddaję auto do skontrolowania luzów (Astra H silnik Z16XE1). Przebieg 180 000 km. Zobaczymy czy luzy mają duże odchylenie. Też myślę o zagazowaniu auta.

Jeśli masz chęci i czas to kontrolę luzów możesz przeprowadzić sam:

http://www.astra.auto.pl/dzial-techniczn...-silniku-z16xep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.