Skocz do zawartości

Jak się spisuje automat w silniku 1.6 ? w Scenic ?


Lysy1980

Rekomendowane odpowiedzi

> da się tym jeździć ? jak to jest na trasie głośne ? ile obrotów ?

Nie wiem jak w scenicu i jak z automatem, ale w mojej byłej lagunie i w 3 letnim megane III tescia silnik 1,6 16v akurat przy 130-140 km/h wył/wyje jak cholera. Poniżej i (o dziwo) powyżej tej prędkości jest lepiej. Do scenica na trase to lepiej 2.0, wtedy zaczyna sie odpychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak w scenicu i jak z automatem,

to pewnie jest kluczowe, bo w manualach byly rozne skrzynie

> ale w mojej byłej lagunie i w 3 letnim megane III tescia

> silnik 1,6 16v akurat przy 130-140 km/h wył/wyje jak cholera.

a no widzisz, u mnie przy 130km/h = 3000 rpm i jest bardzo cicho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak w scenicu i jak z automatem, ale w mojej byłej lagunie i w 3 letnim megane III tescia

> silnik 1,6 16v akurat przy 130-140 km/h wył/wyje jak cholera. Poniżej i (o dziwo) powyżej tej

> prędkości jest lepiej. Do scenica na trase to lepiej 2.0, wtedy zaczyna sie odpychać.

na trasie tylko parę razy w roku więc tu nie potrzebne a zazwyczaj jadę około 110 km/h ok.gif mój 1.6 też jest głośny w manualu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to pewnie jest kluczowe, bo w manualach byly rozne skrzynie

> a no widzisz, u mnie przy 130km/h = 3000 rpm i jest bardzo cicho

I przez to Ci lusterka marzną grinser006.gif

Wg mnie 1,6 to nie jest silnik do scenica, a na pewno nie na trasę. Te auta swoje ważą. A automat? Fajnie to sie jeździ jak automat jest podpięty do conajmniej 150 KM mocy.

Obawiam się, ze załadowany scenic 1,6 nie da radości z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na trasie tylko parę razy w roku więc tu nie potrzebne a zazwyczaj jadę około 110 km/h mój 1.6

> też jest głośny w manualu

Ja po lagunie się wyleczyłem z kombinacji mały silnik i ciężkie auto. To co mam teraz, to jest tak na styk. Chętnie bym jakieś 2,0 turbo przygarnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja po lagunie się wyleczyłem z kombinacji mały silnik i ciężkie auto. To co mam teraz, to jest tak

> na styk. Chętnie bym jakieś 2,0 turbo przygarnął.

mam jednego Granda 2.0 z automatem na oku ale boję się że ten 2.0 puści mnie z torbami zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam jednego Granda 2.0 z automatem na oku ale boję się że ten 2.0 puści mnie z torbami

Gaz, Panie, gaz. mój spala srednio 11,5 litra. A teraz mam duzo jazd w kolo komina.

Rano dzieciak do szkoły, ja do pracy 15 km trasy i 7km miasta, powrót do domu, po dzieciaka do szkoły, dzieciaka na zajecia popołudniowe, do sklepu, do rodzicow i okazuje się, ze wiecej koło komina niż tej trasy. Czyli te moje 11-12 litrow to nie jest tak źle. Laguna piła 10-10,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gaz, Panie, gaz. mój spala srednio 11,5 litra. A teraz mam duzo jazd w kolo komina.

> Rano dzieciak do szkoły, ja do pracy 15 km trasy i 7km miasta, powrót do domu, po dzieciaka do

> szkoły, dzieciaka na zajecia popołudniowe, do sklepu, do rodzicow i okazuje się, ze wiecej

> koło komina niż tej trasy. Czyli te moje 11-12 litrow to nie jest tak źle. Laguna piła

> 10-10,5.

a powiedz mi ile instalacja kosztuje i po jakim czasie się zwraca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a powiedz mi ile instalacja kosztuje i po jakim czasie się zwraca ?

JA kupiłem z gazem zakładanym w NL.

U nas na wsi włoży sie za 2500. Zależy ile jeździsz. Spalanie gazu mam dokładnie plus 20% w stosunku do średniego benzyny z kompa. Trzeba sobie wyliczyć.

Sprawdziłem moje zapiski eksploatacji i przez 16000km zaoszczędziłem właśnie na instalkę i troche wódki grinser006.gif

Wliczałem oczywiście benzynę na rozruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.