Skocz do zawartości

Taśma dwustronna


Fatal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie proszę o pomoc w usunięciu taśmy klejącej dwustronnej , taśma przyklejona jest na drzwi od łazienki i za cholerę nie chce zejść , drzwi niby są drewniane ale coś mi się zdaje że wewnętrzna warstwa do jakaś taka okleina frown.gif , chodzi mi o to czym to zerwać aby nie uszkodzić lakieru ( farby )

Taśma jest już na drzwiach około dwóch miesięcy frown.gif , ponieważ próbowałem już paroma środkami i miało to mizerny skutek , więc tak zostało , żona mnie molestuje aby temat załatwić smile.gif

pozdrawiam i czekam na pomoc

Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Panowie proszę o pomoc w usunięciu taśmy klejącej dwustronnej , taśma przyklejona jest na drzwi od

> łazienki i za cholerę nie chce zejść , drzwi niby są drewniane ale coś mi się zdaje że

> wewnętrzna warstwa do jakaś taka okleina , chodzi mi o to czym to zerwać aby nie uszkodzić

> lakieru ( farby )

> Taśma jest już na drzwiach około dwóch miesięcy , ponieważ próbowałem już paroma środkami i miało

> to mizerny skutek , więc tak zostało , żona mnie molestuje aby temat załatwić

> pozdrawiam i czekam na pomoc

> Fatal

benzyna ekstrakcyjna

u siebie miałem taśmę na parkiecie

samą taśmę zerwałem, a klej zmyłem benzyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to specjalistycznym rozpuszczalnikiem do klejów kauczukowych jest toluen. Do nabycia w sklepach chemicznych.

Jeśli powierzchnia jest delikatna można dowolnym tłuszczem ale musi być ciepło i trzeba trochę popracować.

Słabsze kleje zmywa tez benzyna ekstrakcyjna ale z mocniejszymi po np. foliach reklamowych już sobie nie bardzo radzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pozdrawiam i czekam na pomoc

> Fatal

próbuj zrolować palcem - czasem poddaje się i zostaje cienki film do zmycia jakimś toluenem czy innym IPA - IPA jest najbezpieczniejszy , ewentualnie w sklepie dla lakierników kup zmywacz silikonów przed lakierowaniem - skład z ciężkich alko i działanie podobne do IPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pomógł taki sposób:

Posmarowałem taśmę tłuszczem, tu akurat użyłem masła.

Odczekałem trochę, aż tłuszcz wsiąkł w taśmę. Później to już poszło gładko. Szmatka na sucho i tarcie. Zlazło bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi pomógł taki sposób:

> Posmarowałem taśmę tłuszczem, tu akurat użyłem masła.

> Odczekałem trochę, aż tłuszcz wsiąkł w taśmę. Później to już poszło gładko. Szmatka na sucho i

> tarcie. Zlazło bez problemu

próbowałem ale słabo szło frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam co zadziałało , podgrzanie suszarką do włosów i delikatne podhaczenie paznokciem pięknie zeszło smile.gif , nareszcie po dwóch miesiącach spokój i nowe drzwi smile.gif

pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi smile.gif

Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiem Wam co zadziałało , podgrzanie suszarką do włosów i delikatne podhaczenie paznokciem pięknie

> zeszło , nareszcie po dwóch miesiącach spokój i nowe drzwi

> pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi

> Fatal

Ten klej jest rzeczywiście wrażliwy na podwyższoną temperaturę - w samochodzie jak są upały latem to zdarzają sie odklejenia gadżetów przyklejonych na taśmę dwustronną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten klej jest rzeczywiście wrażliwy na podwyższoną temperaturę - w samochodzie jak są upały latem

> to zdarzają sie odklejenia gadżetów przyklejonych na taśmę dwustronną

Szczególnie te tańsze taśmy. Jednak w ogóle wszystkie kleje kauczukowe miękną pod wpływem temperatury. Dlatego łatwiej je usunąć na ciepło tłuszczem albo rolując palcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczególnie te tańsze taśmy. Jednak w ogóle wszystkie kleje kauczukowe miękną pod wpływem

> temperatury. Dlatego łatwiej je usunąć na ciepło tłuszczem albo rolując palcem.

suszarka wystarczy ,zahaczamy paznokciem , a reszte idzie smile.gif

pozdrawiam

Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.