Skocz do zawartości

Przegub zewnętrzny prawy w 1.6


Pipper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy jeśli coś zaczyna hałasować jak młynek do pieprzu

z napędem diesla z przodu z prawej strony,

przy ruszaniu na skręconych kołach, to czy to zawinił tytułowy przegub?

Czy trudna jest wymiana?

Czy potrzebne są jakieś specjalistyczne narzędzia?

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Czy jeśli coś zaczyna hałasować jak młynek do pieprzu

> z napędem diesla z przodu z prawej strony,

> przy ruszaniu na skręconych kołach, to czy to zawinił tytułowy przegub?

> Czy trudna jest wymiana?

> Czy potrzebne są jakieś specjalistyczne narzędzia?

> Pozdrawiam

> Szymon

jak strzela jadąc powoli na pełnym skręcie (do tyłu czy do przodu) to przegub zewnętrzny.

Przed wymianą warto sprawdzić osłonę przegubu czy nie warto jej tez wymienić jak będziesz miał wszystko w rozbiórce.

Wymiana prosta.

1. podnosisz samochód i odkręcasz koło.

2. odkręcasz śrubę zabezpieczającą półoś

3. odkręcasz śrubę mocowania sworznia wahacza do zwrotnicy (tyle powinno wystarczyć w Stilo)

4. Wybijasz półoś z łożyska/zwrotnicy

5. ściągasz opaskę od osłony przegubu i wybijasz przegub. I tu jak trafisz. Albo wybije się pięknie albo... rozpinasz półoś z kielicha i wyciągasz przegub z półośką na zewnątrz.

6. By wyjąć półoś z kielicha możesz spotkać się z zabezpieczeniem w samym kielichu. w 2.4 nie miałem takiego zabezpieczenia w innych pojazdach tak. jest tam pierścień. odkręcisz osłonę to wyczujesz pod palcem czy coś będzie ograniczać półoś czy nie.

Półoś siedzi w przegubie na pierścieniu sprężynowym wybicie go to 30%sukcesu.

7. czyścisz wszystko co rozebrałeś

8. zakładasz nowy przegub (wbijasz go na prosto i ważna rzecz - bez smaru) ja swój "pierwszy raz" nawaliłem smar by łatwiej weszło - urypany byłem nim po łokcie a przegub osobno dalej w ręce. składaj bez smaru.

9, jak rozłączyłeś oś od kielicha - tam też nowy smar i jak trzeba nowa osłona.

10. do kielicha nie przesadzaj ze smarem bo go wypcha i zasmarkasz sobie tylko podwozie.

11. składasz, skręcasz i więcej nie dajesz pełnego ognia na skręconych kołach 270751858-jezyk.gif

jak wszystko idzie pięknie i masz wszystko pod ręką licz do 2h w warunkach domowo garażowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki wielkie za manual

> Jakich producentów szukać?

> Czy Matelli da radę?

w materii jakiej firmy przegub nie pomogę.

Moje doświadczenia jedynie przy wymianie osłon przegubów i połączeń.

p.s.

osłony tylko gumowe (gumowo-plastikowe to syf)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w materii jakiej firmy przegub nie pomogę.

> Moje doświadczenia jedynie przy wymianie osłon przegubów i połączeń.

> p.s.

> osłony tylko gumowe (gumowo-plastikowe to syf)

Spoko, podrążę temat wink.gif

ostatnio wymieniałem poduchy amorków z przodu, czas samej operacji -poniżej 3h, a pierwszy raz mcpersony wyjmowałem zlosnik.gif

P.S. Jak ktoś będzie chciał polecić jakiegoś producenta, śmiało wpisywać 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki wielkie za manual

> Jakich producentów szukać?

> Czy Matelli da radę?

Polecam Przeguby Metelli. Założyłem ich już setki i nadal zakładam. Jakościowo nie odbiegają od GKN, a są tańsze. GKN mają z kolei najlepsze osłony przegubów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polecam Przeguby Metelli. Założyłem ich już setki i nadal zakładam. Jakościowo nie odbiegają od

> GKN, a są tańsze. GKN mają z kolei najlepsze osłony przegubów.

Coś jeszcze z producentów? hmm.gif

Czy 165pln za Metelli to dobra cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś jeszcze z producentów?

> Czy 165pln za Metelli to dobra cena?

Oczywiście najlepsze przeguby to GKN (Spidan i Lobro to jest to samo co GKN), ale cena dwa razy wyższa od Metelli. Osobiście, jakościowo Metelli stawiam pomiędzy średnią półką a tymi najlepszymi częściami, natomiast nie znam firm robiących przeguby, które dorównywałyby jakościowo do Metelli. Cena raczej dobra, z tego co pamiętam, jak kiedyś sprawdzałem do swojego, bo obecnie nie mam katalogu w domu (wczoraj stawiałem windę na nowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście najlepsze przeguby to GKN (Spidan i Lobro to jest to samo co GKN), ale cena dwa razy

> wyższa od Metelli. Osobiście, jakościowo Metelli stawiam pomiędzy średnią półką a tymi

> najlepszymi częściami, natomiast nie znam firm robiących przeguby, które dorównywałyby

> jakościowo do Metelli. Cena raczej dobra, z tego co pamiętam, jak kiedyś sprawdzałem do

> swojego, bo obecnie nie mam katalogu w domu (wczoraj stawiałem windę na nowo).

Zatem jutro zamawiam i w weekend wymiana ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.