Skocz do zawartości

migająca kontrolka-gazu lpg


zbyster

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam w astrze g takie sterowanie od gazu, po przełączeniu na gaz zapala sie zielona kontrolka G, oraz co jakiś czas na czerwono mig a konntrolka R.

Wydawało mi się że to rezerwa ale mam dopiero przejechane po pełnym tankowaniu 140km.[do zbiornika wchodzi 35Litrów]]. Czy mółbym uzyskać info dlaczego ta kontrolka miga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> taka:

> http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1ab20b3a72c23415.html

Po szybkim wyguglaniu znalazłem, że to centralka Bigno, czerwona to rezerwa, a zielona mrugająca to jazda na benzynie, zielona ciągle świecąca to jazda na LPG.

Z tego co znalazłem to świecenie się czerwonej kontrolki to częsty problem w tych przełącznikach.

Ale to co znalazłem na elektrodzie:

Quote:

czerwona oznacza rezerwę gazu i powinna się zapalać jak się on kończy.

jeżeli ci się pali na stałe to masz źle ustawione szkiełko w butli,lub zwarty przewód do masy.


Quote:

trzeba zajrzeć do butli jak wygląda czujnik rezerw i czy wo gule jest

morze gołe kable tam lataj

ja mam czujnika ale fachowcom się nie chciało regulować wiec rezerwa paliła się jucz przy 3/4 gazu w butli

wiec trzeba było obciąć uszy regulacyjne bo ich zakres się skończył na czujniku i odpowiednie mocowanie do wielo zaworu czujnika

i dział


Polecam trochę poszukać na guglach a nie tak walić od razu na forum.

Co będzie jak skończy Ci się na trasie paliwo?

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie bedzi . po prostu pojazd odmowi współpracy .

to jest partyzantka ze str gazownika .

ja mam ilość lpg na wskaźniku paliwa . robilem sam . jade na pb pokazuje stan pb w baku przechodzę na lpg i wskaźnik się przelacza na ilość lpg w butli tylko inaczej trzeba brac odczyty . rezerwę ustaliłem tak ze mi się zapala jalk w butli jest 3-3,5 l lpg . jeszcze nie stanalem z braku lpg .się zapali tzn ratuj wlasna dupe i jedz tankowac . co ciekawe zawsze mi wchodzi ta sama ilość do butli w moim przyp to 32-32-5 l .butle mam 41 l

hehe.gifpub2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz się szczegółów zlosnik.gif. Mam tą samą centralkę u mnie i z tego co kojarzę też lampka potrafi się zapalić przy pełnym zbiorniku. Ale to raz na jakis czas i rezerwę normalnie pokazuje. Chociaż nauczyłem się, że lepiej jest patrzeć na przejechane km niż na tą rezerwę wink.gif. Puki co zrobiłem prawie 50kkm i nie zanosi się że ma się coś rozlecieć- przynajmniej z powodu tej lampki hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no musze podjechać do jakiegoś gazownika moze coś na to poradzi.

Ponadto musi mi przestawić aby gaz włączał się przy 2,5 albo 3 tys obrotów bo aktualnie włacza się na około 2,2- trochę za wcześnie gdy jest zimny silnik

Bo z tego co się orientuję to trzeba to zmienić w steroniku gazu na kompie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to zmienić?Jak to zrobić?

jak na razie to kol Vendor wyguglowal ze to centralka bingo .

mam nadzieje ze sterownik tez bingo tylko jakie ?

podasz typ to dostaniesz instrukcje jak reg .

a najlepiej to wrzuc fote samego wskaźnika na butli i do tego typ sterownika gazu . nie wiem czy pytasz o sama reg czy tez jak zmienić aby mieć wskazanie na wskaźniku paliwa ? pub2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/59c6b720e3229562.html

http://zapodaj.net/9979df01e478e.jpg.html

ze świadectwa homologacji:

zawór gazowy: toma setto

elekt. jedn.sterujaca: BINGO nr homollogacji[pewnie nic nie da]-e8 67r-01 "3511"

pytam o samą regulację tzn zwiększenie obrotów przy których automatycznie przełącza się na gaz.

post-152401-14352522261111_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do przelaczania zwykle działa to na zasadzie obrotow opadających . może masz ciutke przestawiona wskazowke obrotka . ma być 2,5 opadające . swiadectwo homologacji mnie nie interesi . zwykle jest tam kilka lub kilkanaście modeli . mnie interesuje co jest nagryzmolone na samym sterowniku . bingo ale jakie . zwykle do jednopunkta montują bingo m

wszelkie ustawienia robisz kompem

jeśli to bingo m to wygoogluj sobie

sterownik bingo m i znajdziesz instrukcje serwisowa . potem laptopek + interfejsik i możesz sobie mieszac jak chcesz . tylko żeby ci korbowody bokiem nie wyszly . a na tym szkiełku które masz to dużo z reg rez nie osiągniesz . zawsze będą przekłamania . wiec albo będziesz jezdzil na licznik przebiegu albo musisz zainwestować we wskaźnik pelnego napełnienia . wygląda prawie tak samo . wsio zależy jakie to bingo . masz w zakładce . jakie czujniki sa zalecane do dokladniejszych wskazan . ja mam jeszcze prostrzy sterownik bo al. 600 . zastosowałem czujnik wpg 4 .jest dostosowany do butli która masz

przerobiłem go tak aby dzialal w zakresie działania czujnika benzyny i nawet nie zaglądam do butli ile jest bo mam to po przejściu na lpg na wskaźniku pb .

jak mi wskazowka znajdzie się na srodku czerwonego pola to zapala się rez co oznacza RWD czyli ratuj własne dupsko . pub2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.