Skocz do zawartości

zawieszenie przednie


jarczykbartek

Rekomendowane odpowiedzi

zawieszenie w moim aucie jest w stanie agonalnym (sprężyny wymienione w marcu 2012r są tak miękkie, że z łatwością mogę ścisnąć je ręką, oraz tak niskie, że ostatnio zawiesiłem się na niewielkim krawężniku i mieliłem kołami w miejscu), w związku z czekającą mnie wymianą mam kilka pytań:

- jakiej firmy sprężyny kupić, żeby nie musieć ich wymieniać za kolejny rok

- czy podejdą sprężyny fabryczne z bravo

- jakie amortyzatory kupić (myślałem nad kyb, albo bilstein)

- podejdą amortyzatory z nowego brawo (z dużym siedziskiem sprężyny)

- jeździ ktoś na poliuretanach przednich wahaczy

- a może kupić kompletne kolumny z nowego bravo po niewielkim przebiegu?

zapomniałem dodać 1,4 3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - jakiej firmy sprężyny kupić, żeby nie musieć ich wymieniać za kolejny rok

Oryginały, ewentualnie monroe, w ostateczności KYB (mam teraz) tragedii nie ma, ale mogło by być lepiej.

> - jakie amortyzatory kupić (myślałem nad kyb, albo bilstein)

Kyb-y pierdzą.... o ile wiedziałem o tym przed zakupem i myślałem że jak tam skrzypnie czy coś to mi nie przeszkadza, o tyle po jakimś roku tak skrzypią przy wsiadaniu do samochodu że ciarki przechodzą...

> - jeździ ktoś na poliuretanach przednich wahaczy

Ktoś na forum ma, ale nicka nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

> - czy podejdą sprężyny fabryczne z bravo

Podejdą, sam mam założone u siebie.

> - podejdą amortyzatory z nowego brawo (z dużym siedziskiem sprężyny)

Podejdą, mam dwie sztuki z nb oryginalne w bdb stanie jeśli byś reflektował

> - jeździ ktoś na poliuretanach przednich wahaczy

Jeżdżę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... w ostateczności KYB (mam teraz) tragedii nie ma,

A u mnie jest.

Dupa siadła z tyłu tak, że już dwa razy musiałem światła ustawiać.

Z przodu też siadło aż w końcu jedna pękła.

Teraz mam z przodu Monroe (poszło sporo do góry), ustawiłem trzeci raz światła i mam motorówkę (bo dupa na KYBach siedzi).

Założyłem dwa lata temu (75 tys km temu) wszystko nowe KYBa (sprężyny i amorki).

W życiu już KYBa nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podejdą, sam mam założone u siebie.

to dobrze, pozostaje tylko takie namierzyć. Bravo 1,4 jest ~100kg cięższe niż stilo, mam nadzieję, że stanie trochę wyżej i nie siądzie

> Podejdą, mam dwie sztuki z nb oryginalne w bdb stanie jeśli byś reflektował

ty masz z dizla, a ja potrzebuję z benzyny, ale z ciekawości jaki przebieg i cena (może być priv)

> Jeżdżę

jak wrażenia, jest twardo? Ja zastanawiam się nad zmianą głównie z powodu trwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oryginały, ewentualnie monroe, w ostateczności KYB (mam teraz) tragedii nie ma, ale mogło by być

> lepiej.

monroe odrzuciłem na początku, ale muszę się jeszcze raz zastanowić

> Kyb-y pierdzą.... o ile wiedziałem o tym przed zakupem i myślałem że jak tam skrzypnie czy coś to

> mi nie przeszkadza, o tyle po jakimś roku tak skrzypią przy wsiadaniu do samochodu że ciarki

> przechodzą...

to mnie zaskoczyłeś, kyb odpuszczę w takim razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem, ale przy oponie 195/65/15 pomiędzy oponą a krawędzią błotnika mogę włożyć palec

Zobacz pod tym adresem, na 3 i 4 stronie, może to rozwiązanie pomoże, bo każda sprężyna jaka by nie była - kiedyś siądzie. W moim bolidzie od krawędzi błotnika do ziemi mam ok. 68 cm i dawno już nie zaliczam gleby.

http://forum.autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&Number=284780337&an=0&page=2#Post284780337

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zobacz pod tym adresem, na 3 i 4 stronie, może to rozwiązanie pomoże, bo każda sprężyna jaka by nie

> była - kiedyś siądzie. W moim bolidzie od krawędzi błotnika do ziemi mam ok. 68 cm i dawno już

> nie zaliczam gleby.

> http://forum.autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&Number=284780337&an=0&page=2#Post284780337

patent ciekawy, podeślij rysunek jak możesz. nie wiem, czy zamontuję, czy nie, ale rysunek lepiej mieć smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> patent ciekawy, podeślij rysunek jak możesz. nie wiem, czy zamontuję, czy nie, ale rysunek lepiej

> mieć

Jak sprecyzujesz zakres naprawy to daj znać. Najlepiej na priv. Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.