Skocz do zawartości

Woda cieknie na dywanik


bolekatepl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie co jest grane leci mi woda na dywanik kierowcy i nie mogę zlokalizować gdzie

Tzn woda leci gdzies z zewnątrz przy ulewnym deszczu jak auto stoi na ulicy . Kapie na wysokości kolumny centralnie na dywanik w miejscu jak opiera się piete przy hamowaniu. Woda leci tylko jak mocno pada i na postoju . Ja mało pada nie leci.

Ma ktoś jakies pomysły którędy może to leciec ? Na pewno leci z góry wiec nie jest to jakas dziura w podłodze itp.

Nie mam pojęcia co jest grane a aura zaczyna być niesprzyjająca i nie chce mieć powodzi w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Panowie co jest grane leci mi woda na dywanik kierowcy i nie mogę zlokalizować gdzie

> Tzn woda leci gdzies z zewnątrz przy ulewnym deszczu jak auto stoi na ulicy . Kapie na wysokości

> kolumny centralnie na dywanik w miejscu jak opiera się piete przy hamowaniu. Woda leci tylko

> jak mocno pada i na postoju . Ja mało pada nie leci.

> Ma ktoś jakies pomysły którędy może to leciec ? Na pewno leci z góry wiec nie jest to jakas dziura

> w podłodze itp.

> Nie mam pojęcia co jest grane a aura zaczyna być niesprzyjająca i nie chce mieć powodzi w aucie

Problemu szukał bym przy podszybiu, konkretnie pytanko - szyba przód nie była wymieniana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Była ale jakies 5-6 lat temu i wszystko było OK do tej pory

Mogło być tak, że klej po starej szybie oczyścili szlifierką, nie zabezpieczyli na to nałożyli nowy klej i szybę... a po latach wiadomo... rdza wyszła i klej puścił i teraz może cieknąć...

ale to tylko domysły, pasowało by 1 osobie do auta wejść a druga polewała by z zewnątrz np myjką ciśnieniową, ale ja obstawiam na szybę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mogło być tak, że klej po starej szybie oczyścili szlifierką, nie zabezpieczyli na to nałożyli nowy

> klej i szybę... a po latach wiadomo... rdza wyszła i klej puścił i teraz może cieknąć...

> ale to tylko domysły, pasowało by 1 osobie do auta wejść a druga polewała by z zewnątrz np myjką

> ciśnieniową, ale ja obstawiam na szybę.

Robiłem tak ale weżem ogrodowym i jakos nie ciekło to nie jest tak ze cieknie cały czas zależy od ilości deszczu jak długo pada od tego gdzie stawiam auto .

Nie raz nawet jak mocno leje a zostawiam auto nie pod blokiem tylko np. pod praca to jest sucho.

Czy oprócz szyby jest jeszcze jakiś "otwór" gdzie może się lac np. pod ramieniem wycieraczki kierowcy?

Ewentualnie czy jak woda przeleje się do komory silnika to tam np. którędyś może wpływac na tej wysokości co pisałem do srodka ?

Linka szybkościomierza odpada bo jest do góry wiec woda po niej nie wpłynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Panowie co jest grane leci mi woda na dywanik kierowcy i nie mogę zlokalizować gdzie

> Tzn woda leci gdzies z zewnątrz przy ulewnym deszczu jak auto stoi na ulicy . Kapie na wysokości

> kolumny centralnie na dywanik w miejscu jak opiera się piete przy hamowaniu. Woda leci tylko

> jak mocno pada i na postoju . Ja mało pada nie leci.

> Ma ktoś jakies pomysły którędy może to leciec ? Na pewno leci z góry wiec nie jest to jakas dziura

> w podłodze itp.

> Nie mam pojęcia co jest grane a aura zaczyna być niesprzyjająca i nie chce mieć powodzi w aucie

Koledzy podsunęli kilka pomysłów, ale koniecznie też sprawdź czy są drożne odpływy z podszybia. Ogólnie czy woda się tam gdzieś nie zbiera. Jak piszesz przy ulewie może nie dawać rady odprowadzić wody i jakimiś otworkami np na kable podsiąka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdz antene,mialem tak w clio. Woda przedostawala sie przez peknieta uszczelke pod antena,potem

> leciala slupkiem i podszybiem pod deska...kapalo w okolicy pedalu gazu

To w cento akurat łatwe do zdiagnozowania, bo robi się ogromna plama obok lampki oświetlenia wnętrza na podsufitce...

racja może być w tej drożności odpływów, chociaż nie wiem w którym miejscu powinny być spływy w podszybia - tam gdzie upakowana nagrzewnica shocked.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To w cento akurat łatwe do zdiagnozowania, bo robi się ogromna plama obok lampki oświetlenia

> wnętrza na podsufitce...

> racja może być w tej drożności odpływów, chociaż nie wiem w którym miejscu powinny być spływy w

> podszybia - tam gdzie upakowana nagrzewnica

Własnie gdzie te odpływy konkretnie są ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Własnie gdzie te odpływy konkretnie są ?

To co napada na podszybie spływa błotnikami w kierunku lamp. Natomiast to co wpadnie przez kratkę w podszybiu spływa "rynienką" na obudowie nagrzewnicy do odpływu znajdującego się pod wygłuszeniem komory w okolicach łączenia się obu części owego wygłuszenia. Jak spływa to leci po okolicach maglownicy więc może tu jest przyczyna. Może być jeszcze szczeliną miedzy drzwiami a błotnikiem i tam jakimś otworem-wejściem wiązki drzwiowej wpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.