Skocz do zawartości

Jazda na nieważnym dowodzie rejestracyjnym


Cherokee18

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem auto na tablicach próbnych (czerwonych) i dopiero teraz zauważyłem, że już minął termin ważności dowodu. Jakie konsekwencje grożą za dalszą jazdę? Niestety jutro muszę pilnie wyjechać 200 km od domu. Przegląd i ubezpieczenie aktualne. Bać się? Ktoś przerabiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem auto na tablicach próbnych (czerwonych) i dopiero teraz zauważyłem, że już minął termin

> ważności dowodu. Jakie konsekwencje grożą za dalszą jazdę? Niestety jutro muszę pilnie

> wyjechać 200 km od domu. Przegląd i ubezpieczenie aktualne. Bać się? Ktoś przerabiał?

Nie bać się, jechać. Bo cóż teraz zrobisz?trzeba w pt było podjechać, przystawiliby pieczatkę z datą na kolejny tydz i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie bać się, jechać. Bo cóż teraz zrobisz?trzeba w pt było podjechać, przystawiliby pieczatkę z

> datą na kolejny tydz i po sprawie.

Nie jest taka łatwa sprawa. Auto kupiłem w innym województwie już na czerwonych tablicach. Żeby dostać normalne blachy, te próbne sam muszę odesłać do WK gdzie auto było rejestrowane. Podejrzewam, że z głupią pieczątką byłoby podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jest taka łatwa sprawa. Auto kupiłem w innym województwie już na czerwonych tablicach. Żeby

> dostać normalne blachy, te próbne sam muszę odesłać do WK gdzie auto było rejestrowane.

> Podejrzewam, że z głupią pieczątką byłoby podobnie.

Wiem że sprawa nie jest łatwa, bo czerwone blachy to pozwolenie czasowe, które wygasło, więc nie wiem czy to czasem nie byłoby traktowane jako pojazd niedopuszczony do ruchu i "pińcet" a w razie stłuczki problemy.

Druga sprawa, że bez twardego dowodu nie powinieneś kupić, swego czasu chciałem sprzedać auto na miękkim poinformowano mnie, że absolutnie na czasowym nie mogę sprzedać.

Ustaw nie drążyłem, więc może noras niech się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem że sprawa nie jest łatwa, bo czerwone blachy to pozwolenie czasowe, które wygasło, więc nie

> wiem czy to czasem nie byłoby traktowane jako pojazd niedopuszczony do ruchu i "pińcet" a w

> razie stłuczki problemy.

W bazie policyjnej może być widoczne do kiedy dowód jest ważny?

> Druga sprawa, że bez twardego dowodu nie powinieneś kupić, swego czasu chciałem sprzedać auto na

> miękkim poinformowano mnie, że absolutnie na czasowym nie mogę sprzedać.

> Ustaw nie drążyłem, więc może noras niech się wypowie.

A to mnie zaskoczyłeś. Nieświadomy próbowałem zarejestrować auto i pani za ladą nic nie mówiła, że kupiłem auto niekupowalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W bazie policyjnej może być widoczne do kiedy dowód jest ważny?

> A to mnie zaskoczyłeś. Nieświadomy próbowałem zarejestrować auto i pani za ladą nic nie mówiła, że

> kupiłem auto niekupowalne.

Sytuacja sprzed 1.5 r może coś się zmieniło, wtedy miałem zwykłe tablice rejestracyjne a tylko dowód czasowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W bazie policyjnej może być widoczne do kiedy dowód jest ważny?

> A to mnie zaskoczyłeś. Nieświadomy próbowałem zarejestrować auto i pani za ladą nic nie mówiła, że

> kupiłem auto niekupowalne.

a ja Ci powiem że kupowałem auto i rejestrowałem tydzień temu i jak dostawałem świstek na czerwone blachy to pisałem oświadczenie że nie sprzedam samochodu w tym okresie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na okrągłej naklejce niczego nie ma?

> Tyle tylko że tutaj zaznaczany jest tylko miesiąc i rok więc nie ma tak źle.

oo coś nowego wprowadzili, kiedyś był hologram taki jak na normalnych w miejscu tej naklejki z datą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja Ci powiem że kupowałem auto i rejestrowałem tydzień temu i jak dostawałem świstek na czerwone

> blachy to pisałem oświadczenie że nie sprzedam samochodu w tym okresie

Noszzz .... sciana.gif Jeszcze nigdy nie udało mi się zarejestrować auta bez żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Druga sprawa, że bez twardego dowodu nie powinieneś kupić, swego czasu chciałem sprzedać auto na

> miękkim poinformowano mnie, że absolutnie na czasowym nie mogę sprzedać.

> Ustaw nie drążyłem, więc może noras niech się wypowie.

Też miałem przeprawę w WK z "miękkim" dowodem z PL, trzeba było umowę pisać kolejny raz i daty zmieniać i czekać na DR wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też miałem przeprawę w WK z "miękkim" dowodem z PL, trzeba było umowę pisać kolejny raz i daty

> zmieniać i czekać na DR

Ja z kolei w 2010r kupiłem samochód na miękkim dowodzie (tylko nie wiem czemu był miękki, zarejestrowany w Polsce, normalne tablice) i nie miałem żadnych problemów w WK spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja z kolei w 2010r kupiłem samochód na miękkim dowodzie (tylko nie wiem czemu był miękki,

> zarejestrowany w Polsce, normalne tablice) i nie miałem żadnych problemów w WK

bo miękki dowód może być ok.gif

jak kupiłem teraz auto bez tablic to zarejestrowałem dostałem miękki dowód i czerwone tablice ok.gif zrobiłem przegląd wróciłem i dostałem już normalne blachy ale dalej mam ten sam dowód który mogę wymienić po tyg czy dwóch ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.