Skocz do zawartości

Śruba podnośnika


Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takiego "pacjenta" (zdj. poglądowe)

7022_1.jpg

Problem jest taki, że śruba podnośnika jest delikatnie wygięta (wyboczona). Podnośnik "na sucho" ciężko chodzi, a pod obciążeniem jeszcze gorzej.

Czy można tą śrubę jakoś wyprostować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problem jest taki, że śruba podnośnika jest delikatnie wygięta (wyboczona).

> Czy można tą śrubę jakoś wyprostować ?

Szpilę można wyprostować, delikatnie i z umiarem, by nie doprowadzić do pęknięcia materiału. Możesz prostować w stanie lekko rozchylonym (jak na foto) lub po skręceniu podnośnika na maksymalną wysokość - wtedy szpila będzie niejako poza podnośnikiem, co ułatwi prostowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Mam takiego "pacjenta" (zdj. poglądowe)

U mnie problem był taki, że śruba straciła gwint zlosnik.gif

Wyciąłem oryginalną śrubę, do końcówek dospawałem pręt gwintowany o średnicy maksymalnie dużej (na ile pozwala wielkość mufki), do mufki dospawałem nowe mocowania i taki zestaw działa od kilku lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Mam takiego "pacjenta" (zdj. poglądowe)

> Problem jest taki, że śruba podnośnika jest delikatnie wygięta (wyboczona). Podnośnik "na sucho"

> ciężko chodzi, a pod obciążeniem jeszcze gorzej.

> Czy można tą śrubę jakoś wyprostować ?

kup nowy lewarek, 30zł takie coś kosztuje w markiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie problem był taki, że śruba straciła gwint

> Wyciąłem oryginalną śrubę, do końcówek dospawałem pręt gwintowany o średnicy maksymalnie dużej (na

> ile pozwala wielkość mufki), do mufki dospawałem nowe mocowania i taki zestaw działa od kilku

> lat.

Urządzenie skrajnie niebezpieczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wozisz to w bagażniku?

Ja miałem na myśli sytuację garażową. W aucie mam po prostu sprawny lewarek i kawałek deski + klin do kół. Nie odważyłbym się przerabiać jakkolwiek takiego urządzenia, bo nie mam takiej wiedzy. A poza tym, warto zabezpieczyć siebie choćby kosztem uszkodzenia progu czy podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja miałem na myśli sytuację garażową.

A to co innego. Za 50zł kupiłem dwie kobyłki, wystarczająco stabilne.

> W aucie mam po prostu sprawny lewarek i kawałek deski + klin

> do kół.

Dwa kliny, dwa kliny kupiłem w norauto po 6 zeta

> Nie odważyłbym się przerabiać jakkolwiek takiego urządzenia, bo nie mam takiej wiedzy.

> A poza tym, warto zabezpieczyć siebie choćby kosztem uszkodzenia progu czy podłogi.

Próg to pikuś, połamane nogi lub kark to za duża cena za odrobinę lekkomyślności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.