Skocz do zawartości

Chevrolet Blazer S10 4.3 V6


Bravus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich 20.GIF

Z racji tego, że na 4x4 cisza w moim zapytaniu, ponawiam je tutaj.

Mamy jakiś użytkowników, ewentualnie kogoś kto miał styczność ? Jakie są wady, jakie zalety, jakiś telegraficzny skrót by się przydał.

Pchać się w taki krążownik ? Mało tego jeździ, o czymś to pewnie świadczy, ale może...

Myślę o pierwszej generacji S10 czyli do jakiegoś 94 roku.

Ktoś, coś ? cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma nic gorszego na rynku?

Coś by się pewnie znalazło, np. Isuzu Trooper ( miałem też takiego, to dopiero była porażka zlosnik.gif ) sprawy mechaniczne mnie nie interesują, ręce mam umiem z nich korzystać, gdzie dłubać też mam.

Chętnie dowiedziałbym się czy są jakieś typowe usterki silnika lub skrzyni ( tam chyba siedzi 3B + Over Drive ), szczerze mówiąc to nawet nie wiem jak tam jest rozwiązane zawieszenie, nie wiem też w jaki sposób jest załączany napęd 4x4 ( niektóre mają wajchę, a inne chyba mają przyciski na desce ??? )

U Was za wielką kałużą, jest tego sporo, głównie wśród Rednecków.

Auto ma służyć raczej do zabawy i dłubania, na co dzień mam dwa inne auta.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedynę co CI mogę polecić to poczytanie co inni piszą:

> http://www.edmunds.com/chevrolet/blazer/1994/?sub=suv

Jak już udało mi się odszukać komentarze dotyczące 4.3, to powiem Ci szczerze, że tragedii nie zaobserwowałem w opiniach zlosnik.gif

Pytanie tylko ile czasu i pieniędzy pochłonie odgruzowanie auta po "polskich" Kaziach ze stodół, bo wątpię żeby ktoś serwisował na bieżąco oraz prawidłowo takie auto.

Szkoda, że cienko w Polsce z częściami eksploatacyjnymi, ale nie takie rzeczy się serwisowało.

Podziękował 20.GIF

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak już udało mi się odszukać komentarze dotyczące 4.3, to powiem Ci szczerze, że tragedii nie

> zaobserwowałem w opiniach

> Pytanie tylko ile czasu i pieniędzy pochłonie odgruzowanie auta po "polskich" Kaziach ze stodół, bo

> wątpię żeby ktoś serwisował na bieżąco oraz prawidłowo takie auto.

> Szkoda, że cienko w Polsce z częściami eksploatacyjnymi, ale nie takie rzeczy się serwisowało.

> Podziękował

Wiesz, zarówno silnik jak i skrzynia są zrobione ze sporymi zapasami bezpieczeństwa. Do tego samochód na ramie = konstrukcja jak do kowala.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Wszystkich

> Z racji tego, że na 4x4 cisza w moim zapytaniu, ponawiam je tutaj.

> Mamy jakiś użytkowników, ewentualnie kogoś kto miał styczność ? Jakie są wady, jakie zalety, jakiś

> telegraficzny skrót by się przydał.

> Pchać się w taki krążownik ? Mało tego jeździ, o czymś to pewnie świadczy, ale może...

> Myślę o pierwszej generacji S10 czyli do jakiegoś 94 roku.

> Ktoś, coś ?

Szwagier jezdzil takin czyms ze 3-4 lata

Cały czas coś sie działo

Zawieszenie, napędy, gaz

Silnik i skrzynia (automat) bezproblemowe

Kupił za coś około 18, sprzedał za 4 z niesprawnym gazem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Wszystkich

> Z racji tego, że na 4x4 cisza w moim zapytaniu, ponawiam je tutaj.

> Mamy jakiś użytkowników, ewentualnie kogoś kto miał styczność ? Jakie są wady, jakie zalety, jakiś

> telegraficzny skrót by się przydał.

> Pchać się w taki krążownik ? Mało tego jeździ, o czymś to pewnie świadczy, ale może...

> Myślę o pierwszej generacji S10 czyli do jakiegoś 94 roku.

> Ktoś, coś ?

Miałem i się zajmuje również Blazami (jak każdym amerykańcem zlosnik.gif ), bezproblemowy wóz jak się dba o sprawy eksploatacyjne. Silniki z Serii Vortec nie lubią wybuchów gazy w kolektorze bo pali pająka wtryskowego, jak masz starszy typ 4,3 to nie ma problemu. Wóz w terenie na seryjnym zawiasie z dobrymi oponami radzi sobie całkiem nieźle. Sam żałuję że swojego Blazera tyle że z 2.8 sprzedałem. A i to przestroga nie kupować 2.8 bo pali tyle co 4,3 a mocy dużo mniej.

pzdre

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szwagier jezdzil takin czyms ze 3-4 lata

> Cały czas coś sie działo

> Zawieszenie, napędy, gaz

- Zawieszenie mnie nie rusza zlosnik.gif

- Dołączanie przodu i uruchamianie reduktora jest pneumatyczne tego się trochę obawiam

- jak będzie zamontowany gaz, to wyrzucam go z miejsca

> Silnik i skrzynia (automat) bezproblemowe

To jest info, które mnie cieszy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem i się zajmuje również Blazami (jak każdym amerykańcem ), bezproblemowy wóz jak się dba o

> sprawy eksploatacyjne. Silniki z Serii Vortec nie lubią wybuchów gazy w kolektorze bo pali

> pająka wtryskowego, jak masz starszy typ 4,3 to nie ma problemu.

Bardzo cenne info 20.GIF, powiedz mi S10 I gen z końca produkcji ( coś koło 1992-1994 ) ma moc 190 KM czy mniejszą ?

Wóz w terenie na seryjnym

> zawiasie z dobrymi oponami radzi sobie całkiem nieźle. Sam żałuję że swojego Blazera tyle że z

> 2.8 sprzedałem. A i to przestroga nie kupować 2.8 bo pali tyle co 4,3 a mocy dużo mniej.

Jak tam jest rozwiązany przedni zawias ? Sprężyna czy resor ? Mam w planie go minimalnie podnieść, tak góra o 5 cm, jednocześnie zostawiając seryjne wahacze i amorki. Wykonalne to ?

Jak bym miał jakieś pytania, to czy mogę się uśmiechnąć na priv ?

> pzdre

Pzdr 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo cenne info , powiedz mi S10 I gen z końca produkcji ( coś koło 1992-1994 ) ma moc 190 KM

> czy mniejszą ?

fabrycznie 195 KM, 350 Nm

> Jak tam jest rozwiązany przedni zawias ? Sprężyna czy resor ?

Spręzyna

> Mam w planie go minimalnie podnieść,

> tak góra o 5 cm, jednocześnie zostawiając seryjne wahacze i amorki. Wykonalne to ?

tak, kupujesz lift budy lub zawieszenia, jeśłi chcesz poprostu lift by zmieścić większe koło to taniej i łatwiej dla mnie lift budy kupić, koszt ok 120 USD części: http://www.summitracing.com/int/parts/pra-542/overview/year/1993/make/chevrolet/model/s10-blazer

> Jak bym miał jakieś pytania, to czy mogę się uśmiechnąć na priv ?

jasne

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiony zlosnik.gif

4.3 wg dowodu 118 kW czyli160 KM, 1994 rok.

Zawiecha do roboty, układ kierowniczy do ogarnięcia, blacharka stan znośny, rama zdrowa.

Pierwsze testy w terenie za dwa tygodnie, mam chwilowo zajęcie na wolne popołudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Mam od 16 lat Blazera S-10, 4,3 Vortec, 4x4, automat. Od niedawna pojawił się problem ze skrzynią redukcyjną. Nie zawsze naciśnięcie elektronicznego włącznika zmiany biegów na terenowe kończy się sukcesem. Czasem nie można biegu terenowego wyłączyć, a ostatnio zamiast alternatywy: zielone lampka - bieg słabszy i  pomarańczowa lamka - bieg mocniejszy włącza się tylko ten ostatnio wymieniony bieg.  Proszę o poradę lub wskazanie jakiegoś speca w promieniu 200 km od Łodzi. Pozdrawiam i z góry dziękuję. Andrzej tel. Xxxxxxxxx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fili_P napisał:

Cześć. Nie pomogę....ale niezłe Archeo

przynajmniej szukajki użył... szacunek ;] 

 

W dniu 30.05.2021 o 15:50, Andrzej Paturaj napisał:

 Proszę o poradę lub wskazanie jakiegoś speca w promieniu 200 km od Łodzi. Pozdrawiam i z góry dziękuję. Andrzej tel. 502 33 25 04

Andrzeju staraj się nie podawać publicznie swojego numeru telefonu, inaczej będziesz otrzymywał smsy o dziwnej treści

Co do serwisu polecam uderzyć do 

https://www.jeepdoktor.pl/

znają się na amerykańcach, nie wiem czy skrzynię akurat robią ale dadzą dobre namiary jakby co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.