Skocz do zawartości

Moment dokręcania śrub koła


sebaM25

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dokręcam ręcznie, fajką bez przedłużki. W dostawczaku dodatkowo staję na fajkę, coby mocniej dociągnąć. Ale oponiarze raz tak mi dop... nakrętki podczas wymiany opon, że jak musiałem zdjąć koło, podczas odkręcania nie obyło się bez półmetrowej przedłużki. Pojechałem do oponiarza i kazałem luzować wszystkie nakrętki. Nie obyło się bez pitolenia, że zgubię koło, jeśli dokręcę po swojemu blah.gif ale nie podejmowałem tematu. Niech sobie dokręcają aż do urwania szpilki, byle nie u mnie. zolta.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja dokręcam ręcznie, fajką bez przedłużki. W dostawczaku dodatkowo staję na fajkę, coby mocniej

> dociągnąć. Ale oponiarze raz tak mi dop... nakrętki podczas wymiany opon, że jak musiałem

> zdjąć koło, podczas odkręcania nie obyło się bez półmetrowej przedłużki. Pojechałem do

> oponiarza i kazałem luzować wszystkie nakrętki. Nie obyło się bez pitolenia, że zgubię koło,

> jeśli dokręcę po swojemu ale nie podejmowałem tematu. Niech sobie dokręcają aż do urwania

> szpilki, byle nie u mnie.

Kolega wróci jak przestanie przeklinać...

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> można przyjąć, że przeciętny facet,

> standardowym krzyżakiem dokręca rękoma na około 110 - 130Nm.

> Bez jakiegoś wielkiego spinania się, skakania po kluczu itp. Po prostu rękoma ile da radę.

A mi się coś wydaje że krzyżakiem, z taką siłą, to dokręci 50 kilogramowa laska z tipsami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Właściwie to jeszcze nie zacząłem, ale rozważam tę opcję, skoro bana od niektórych "mędrców" można tu dostać za nic.

Kolegi nie obowiązuje Regulamin? Punkt 7. polecam szczególnej uwadze. Czas jednak na przypomnienie sobie całego. czerwona.gif

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już mowa o 7 punkcie regulaminu... Cóż, nie ma tam wzmianki, że moderator zawsze musi być świadom tego, co robi; no i w sumie ciekawe, czy admin wie o tym, co uskuteczniasz. Dla tego kącika też czytałem "podregulamin" i bluzgów nawet w zakamuflowanej formie staram się nie używać. Nieraz dostałem za to już zresztą bana i przekonano mnie, że nie bez powodu. No, ale jak ktoś sam lubi używać przekleństw, to wszędzie się ich doszuka - taka prawda. Rozpoczyna offtop i demonstracyjnie kogoś przy tym banuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i w sumie ciekawe, czy admin wie o tym, co uskuteczniasz.

Admin się nie wtrąca, sam się o tym przekonałem.

> czytałem "podregulamin" i bluzgów nawet w zakamuflowanej formie staram się nie

> używać. Nieraz dostałem za to już zresztą bana i przekonano mnie, że nie bez powodu. No, ale

> jak ktoś sam lubi używać przekleństw, to wszędzie się ich doszuka - taka prawda.

Widzisz, to jest tak: JA (mod) mogę, a wy? No cóż... wy macie przestrzegać regulaminu.

Na przyszłość napisz fonetycznie coś z angielskiego i po sprawie; skoro mod tak może i nie uznał tego za wulgaryzm, no to chyba można, co nie? Tutaj drugi post od góry. Zwróciłem uwagę i ban, ot taka mała hipokryzja... grinser006.gifhehe.gifhahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.