Skocz do zawartości

Spadek spalania - dodatki do paliwa - cuda jakies ?


fanlan

Rekomendowane odpowiedzi

> Elf jest syntetyczny z temp zaplonu ponad 100stC Orlen 80stC, a zaplon ON to 60stC.

> Popioly sa w tych olejach zblizone, a wyczytalem, ze temp spalania powinna byc mozliwie blisko

> spalaniu ON stad pomysl na niebieski ORLEN.

Elf jest olejem półsyntetycznym, co do temp zapłonu LM1052 też ma podobną temp zapłonu, a jest zdecydowanie bardziej popularnym olejet 2T dodawanym do paliwa tongue.gif

W OffRoad z tego co wyczytałem obniżono temperature zapłonu do 114stopnii

> Fakt, ze jak nie dolewam od 2 tankowan 2T tociut bardziej klekocze...(a moze zludzenie)

To nie złudzenie smile.gif miałem jedną przerwę w tankowaniu bez tej mieszanki i silnik bardziej klepał zrówno na zimnym jak i w trakcie jazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny pomiar za mna

Nalot 1435km, srednia V 32kmh

Sr spalanie wg kompa 6,90 (po tankowaniu 7km z 6,8 wskoczylo)

Lanie pod korek, palivo Shell+ Millers dodatek

z dystrybutora 6,52l/100

Wczoraj dolany Orlen MOTO 2T ok 300ml bo sie chlupnelo:)

Wada ORLENU to slaba podzialka narazie:)

Innych objawow nie zanotowalem w zwiazku z zawyzaniem kompa wobec reala.

Auto odpala jak dotychczas, przyspiesza, DPF co ok 800km sie wypala w miescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słabą masz kondycję za wolno tą Crome pchasz.

> Żeby nie było, że spamuje wszędzie to moja 6,0 na ostatnich 500km.

> Verva + Ecomax + LM 1052

Dawaj do wro na miesiac to zobaczymy jaka srednia wykrecisz:))

te moje 32 kmh to z jazdy nieco pod wroclaw i wyjazd w gory ok 300km, normalnie z samego miasta sredniaV to jakies 27kmh.

niestety nasciagali ludki gratow i powoza.

teraz tysiak i juz jakos sie kulasz szrotem:)

A ja kiedys na malucha musialem tyrac miesiac w DE smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a stosował może ktoś ten:

> LIQUI MOLY 3722 SPEED TEC DIESEL

> specyfik?

> Ciekaw jestem opinii....

Na logike, kazdy olej o okreslonej normie bedzie wlasciwy, a czy ma napisane +30% power czy speed czy inne ohy....jedno pewne, nie zaszkodzi w okreslonej proporcji bo ma smarowac.

Ponoc dolewajac Millersa juz nie potrzeba lac 2T ale co mi tam:)

Na Millersie ktory stosuje jest info o mniejszym zuzyciu paliwa o 5% bodaj podnoszac LC o 3 jednostki

Kiedys gosc mi polecal 2T za 52 zl, to juz przesada na dolewke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na logike, kazdy olej o okreslonej normie bedzie wlasciwy,

odpowiedziałeś na moje pytanie, czy tylko tak sobie spamujesz...?

Jeśli tak, to chyba jest do tego odpowiedni wątek...

Ponawiam pytanie - czy ktoś stosował wymieniony specyfik LM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mały OT

> ale co sądzicie o wlewaniu oleju 2t do Ducato 2.3 (100KM) (2006) ?? Tam jest chyba silnik

> Citroena/Forda na pewno nie Fiata.

> Czy wlanie oleju zaszkodzi czy ewentualnie pomoże ?

masz instrukcję? Zobacz czy nie ma zakazu, u mojego w Leonie II znalazłem wpis o kategorycznym zakazie stosowania jakichkolwiek dodatków do paliw. Nie podano dlaczego, a też by mnie to ciekawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz instrukcję? Zobacz czy nie ma zakazu, u mojego w Leonie II znalazłem wpis o kategorycznym

> zakazie stosowania jakichkolwiek dodatków do paliw. Nie podano dlaczego, a też by mnie to

> ciekawiło.

na zasadzie nie bo nie, a przeciez lepiej jak wtryski, pompa cokolwiek posredniego sie zepsuje czesciej niz rzadziej bo z tego producenci zyja:)

To jak z olejen, co 30 tys lub rok.

A co sie dzieje z olejem jesli auto nie jezdzi za wiele>?

Mam malucha, jezdzi kilka km rocznie, staruszek i olej moze z 10 lat ma smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na zasadzie nie bo nie, a przeciez lepiej jak wtryski, pompa cokolwiek posredniego sie zepsuje

> czesciej niz rzadziej bo z tego producenci zyja:)

> To jak z olejen, co 30 tys lub rok.

> A co sie dzieje z olejem jesli auto nie jezdzi za wieleMam malucha, jezdzi kilka km rocznie,

> staruszek i olej moze z 10 lat ma

te "nie bo nie" z porannej kawy wywróżyłeś czy masz jakieś dowody/badania na to że nie zaszkodzi. Ja wlać mogę a jak się cos rozsypie co robimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> te "nie bo nie" z porannej kawy wywróżyłeś czy masz jakieś dowody/badania na to że nie zaszkodzi.

> Ja wlać mogę a jak się cos rozsypie co robimy?

Rob jak instrukcja nakazuje, nikt nie broni.

Powiem tak, dolewanie Millersa do paliwa spowodowalo spadek spalania o 0,7l wiec prawde pisza, bo wczesniej komp zanizal o 0,3 a teraz zawyza o 0,4l/100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rob jak instrukcja nakazuje, nikt nie broni.

> Powiem tak, dolewanie Millersa do paliwa spowodowalo spadek spalania o 0,7l wiec prawde pisza, bo

> wczesniej komp zanizal o 0,3 a teraz zawyza o 0,4l/100.

jeśli głównym czynnikiem jest zejście ze spalaniem ON o 0,1-0,2 l/100km.... to po co się kupuje taki samochód jak Croma (chodzi o wielkość)....???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli głównym czynnikiem jest zejście ze spalaniem ON o 0,1-0,2 l/100km.... to po co się kupuje

> taki samochód jak Croma (chodzi o wielkość)....???

nie bardzo rozumie co masz na myśli? To po co ktoś kupił Crome czy po co ktoś leje dodatki do paliw?

Po co Crome kupował każdy z nas to się przewinęło w wielu tematach. Co do dodatków to ja używam ze względu na problemy z wtryskiwaczami które miałem, teraz stosuję profilaktycznie. Jeśli historia się powtórzy będę podważał zasadność stosowania ww. dodatków. Narazie ok 12? k km jezdze i nic się nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie bardzo rozumie co masz na myśli? To po co ktoś kupił Crome czy po co ktoś leje dodatki do

> paliw?

Chodzi mi o "profilaktyczne" dodawanie do paliwa kilku dodatków....

Po kupnie Cromy sam miałem spore korekty na wtryskach - szczególnie na jednym. Żadne wlewanie najlepszych specyfików nie pomagało. Pomogła wizyta u Radauskasa - pisałem wówczas o tym w szczegółach. Od tamtej wizyty minęło sporo czasu i kilometrów i wszystko jest OK. Przez jakiś czas stosowałem dodatek do paliwa, który na półce miał Radek. Już jakiś czas nie mam go, a nie mam się kiedy wybrać.... I lałem go bardziej profilaktycznie niż z potrzeby, czy oszczędzania paliwa...

Dlatego nie ogarniam tej licytacji o zejściu ze spalaniem o 0,1 l/100km, która przewija się w tym wątku.

Pamiętajcie, że czasem chcąc dobrze można przesadzić - lepsze jest wrogiem dobrego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi mi o "profilaktyczne" dodawanie do paliwa kilku dodatków....

> Po kupnie Cromy sam miałem spore korekty na wtryskach - szczególnie na jednym. Żadne wlewanie

> najlepszych specyfików nie pomagało. Pomogła wizyta u Radauskasa - pisałem wówczas o tym w

> szczegółach. Od tamtej wizyty minęło sporo czasu i kilometrów i wszystko jest OK. Przez jakiś

> czas stosowałem dodatek do paliwa, który na półce miał Radek. Już jakiś czas nie mam go, a nie

> mam się kiedy wybrać.... I lałem go bardziej profilaktycznie niż z potrzeby, czy oszczędzania

> paliwa...

> Dlatego nie ogarniam tej licytacji o zejściu ze spalaniem o 0,1 l/100km, która przewija się w tym

> wątku.

> Pamiętajcie, że czasem chcąc dobrze można przesadzić - lepsze jest wrogiem dobrego.

> Pozdrawiam

sam czytam z fascynacją wątek, bo po dolewaniu 2T i Millersa nie kontrolowałem korekt, jedyne co zauważyłem to może troche kulturalniejsza praca "na zimnym", a to czy pokazuje aktualnie 7,2 czy 7,0 / 100km to generalnei przyjmuje za błąd statystyczny i nie poddaje się euforii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli głównym czynnikiem jest zejście ze spalaniem ON o 0,1-0,2 l/100km.... to po co się kupuje

> taki samochód jak Croma (chodzi o wielkość)....???

BO ma sie duzo kasy

BO jest niepospolita i przez to tansza

BO sie podoba

BO jest pojemna

BO na dobry silnik.

Celem watku nie jest ecodriving, bowiem nie pisze jak zejsc ze spalaniem jak piszesz o 0,1-0,2 i jazdy na tirem, ale podzielenie sie doswiadczeniem wynikajacym ze stosowania okreslonych dodatkow na bezproblemowa prace silnika.

A ze spadlo spalanie to znaczy ze cos poprawilo na ukladzie wtryskowym bo samo sie nie zmienilo. Stosuje to profilaktycznie jak wiekszosc.

Dodam, ze mimo wielkich staran nie udalo mi sie jak niektorym uzyskac srednio z MIASTA 6,06 i nadal mialbym w okolicy 7-7,3 pewnie.

A prawde mowiac o CROMIE zadecydowaly 4 ostatnie powody smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BO ma sie duzo kasy

rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif

> BO jest niepospolita i przez to tansza

> BO sie podoba

> BO jest pojemna

> BO na dobry silnik.

>

przeczytaj jeszcze raz, dokładnie moje pytanie....

Albo nie, nie ma to sensu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pamiętajcie, że czasem chcąc dobrze można przesadzić - lepsze jest wrogiem dobrego.

> Pozdrawiam

Ja osobiście nie stwierdziłem żadnych + ale i - ...

Leje cały czas czarną strzałkę a olej dodawałem dla ciekawości ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zadajesz pyt i nie rozumiesz odpowiedzi....

> prosciej sie nie da kolego

Może to było pytanie neo-retoryczne czyli takie na które ktoś nie zrozumie odpowiedzi hmm.gifwpysk.gif

Co do dodatków paliwowych to w jtd jedynie zauważyłem mniejsze dymienie , spalanie w mieście jak co 1,5km światła albo korek niezmienione.

W turbobenzynie widzę różnicę ~2L/100km między trasą krótsza-światłowata , dłuższa-mniej świateł... Chociaż niby dolałem millersa , więc pewnie to on obniża spalanie a nie odpowiednia jazda + sprawdzanie ciśnienia w oponach (to daje ~5% mniejsze spalanie nawet lol)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Kolejny pomiar.

Coprawda nalot z 400km z czego 340 km miasto, jakas miejska obwodnica, 60km to juz za miastem.

Jazda spokojna, z analiza swiatel ale i 80-90kmh bywalo.

Bez sprintu spod swiatel.

Jazda na Millers +2T

Efekt 6,35 l/100 liczone z dystrybutora.

Przede mna wyjazd ok 640km + jakies kulanie po wioskach czy na wyciag na zimnym, zobaczymy co wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bez podniecania się, bez patrzenia na chwilowe. Mocna dynamiczna jazda 7,0l.

> Warto za te 3,8zł się podniecać?

czy ja napisalem ze jazda kapeluszowa?

Czy dynamika to wyscig spod swiatel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A komp tym razem ile pokazał ?

to niemiarodajne bo komp pokazuje z 700km 7,1 a ja tylko 400 najechalem i dolalem do pelna przed wyjazdem.

Jazda wczoraj A4, box, full zapakwane auto, srednia 112kmh komp pokazuje 5,5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Używał ktoś, lub ma opinię, o oleju 2T "Mannol 2-Takt Plus / 1L półsyntetyk" API TC, FD JASO, ISO-L-EGD, TISI, ? cena ok 16zl/l czyli niedrogo. Czy warto spróbować zalać to do baku ? confused.gif

parametry czyszczące TC i niskodymność FD wyglądają nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Witam, ponieważ nie mogę uzyskać spalania jak niektórzy sick.gif, mam prośbę czy ktoś mógłby podać jakie ma chwilowe spalanie w l/h na wolnych obrotach. Jak ktoś będzie się podłączal pod komputer i mógłby sojrzeć na ta wartość to będę wdzięczny. Ja mam skaczące 0,72 - 0,90 l/h. Czy to nie za dużo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, ponieważ nie mogę uzyskać spalania jak niektórzy , mam prośbę czy ktoś mógłby podać jakie

> ma chwilowe spalanie w l/h na wolnych obrotach. Jak ktoś będzie się podłączal pod komputer i

> mógłby sojrzeć na ta wartość to będę wdzięczny. Ja mam skaczące 0,72 - 0,90 l/h. Czy to nie za

> dużo ?

Fakt ze w silniku 2.0 CDTI, ale ja mam wlasnie 0,7l/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, ponieważ nie mogę uzyskać spalania jak niektórzy , mam prośbę czy ktoś mógłby podać jakie

> ma chwilowe spalanie w l/h na wolnych obrotach. Jak ktoś będzie się podłączal pod komputer i

> mógłby sojrzeć na ta wartość to będę wdzięczny. Ja mam skaczące 0,72 - 0,90 l/h. Czy to nie za

> dużo ?

Na początku też miałem 7.2, po zastosowaniu różnych dodatków FES pokazywał 5.4, czasmi przy bardzo dobrze nagrzanym silniku nawet 4 cośtam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Używał ktoś, lub ma opinię, o oleju 2T "Mannol 2-Takt Plus / 1L półsyntetyk" API TC, FD JASO,

> ISO-L-EGD, TISI, ? cena ok 16zl/l czyli niedrogo. Czy warto spróbować zalać to do baku ?

> parametry czyszczące TC i niskodymność FD wyglądają nieźle.

Kolego, na początku tego wątku podawałem link do forum Avensis lub puga i były tam dokładnie opisane oleje, które można stosować oraz efekty ich stosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, ponieważ nie mogę uzyskać spalania jak niektórzy , mam prośbę czy ktoś mógłby podać jakie

> ma chwilowe spalanie w l/h na wolnych obrotach.

0,54 przy nagrzanym silniku i wyłączonej klimie, oświetleniu

287737060-b.JPG

post-15502-1435252425401_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Kolejny pomiar.

> Coprawda nalot z 400km z czego 340 km miasto, jakas miejska obwodnica, 60km to juz za miastem.

> Jazda spokojna, z analiza swiatel ale i 80-90kmh bywalo.

> Bez sprintu spod swiatel.

> Jazda na Millers +2T

> Efekt 6,35 l/100 liczone z dystrybutora.

> Przede mna wyjazd ok 640km + jakies kulanie po wioskach czy na wyciag na zimnym, zobaczymy co

> wyjdzie

No i za mną wypad urlopowy... I przyznam szczerze że jestem meeeega zadowolony ze spalania. Ale fakt faktem, że jechałem zgodnie z przepisami bez zbędnego butowania... Kierunek Tresna, trasą E462 z kilkoma odcinkami robót drogowych, klima, trzy osoby dorosłe + dziecko i wszędzie bagaże smile.gif

Średnia na miejscu 5,9, 12km przed celem wynik wg wskazań komputera wynosił 5,5 ale utknąłem w korku na kilka/kilkanaście minut.

Z całego wyjazdu (ok 400km) wyszło spalanie 6,2, ale jakieś 100km robione było wiejskimi, krętymi drogami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i za mną wypad urlopowy... I przyznam szczerze że jestem meeeega zadowolony ze spalania. Ale

> fakt faktem, że jechałem zgodnie z przepisami bez zbędnego butowania... Kierunek Tresna, trasą

> E462 z kilkoma odcinkami robót drogowych, klima, trzy osoby dorosłe + dziecko i wszędzie

> bagaże

> Średnia na miejscu 5,9, 12km przed celem wynik wg wskazań komputera wynosił 5,5 ale utknąłem w

> korku na kilka/kilkanaście minut.

> Z całego wyjazdu (ok 400km) wyszło spalanie 6,2, ale jakieś 100km robione było wiejskimi, krętymi

> drogami...

Mi rok temu 2+2, bagaze gdzie sie da i box na dachu, spalanie 5,7, jazda wroclaw,jaroslawiec przepisowo raczej.

bez jakichs postojow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wyjazd nad morze i spowrotem, 500 km w obie strony. 2 osoby dorosłe + dziecko i troche bagaży. Temp zewnętrzna powyżej 30 stopni. Włączona klima.

Średnie spalanie z kompa 6,2. Tryb jazdy - bardzo spokojny w przyspieszaniu, zgodnie z przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z całej trasy spalanie 2,1 tys km wyszło 6,05 litra/100

( Gdańsk - Poronin - (zakopane - Słowacja) - Gdańsk )

Na autostradach jazda 140 km/h według GPS-u i spalanie na poziomie 6,4 km/h pozostałych drogach w miarę spokojnie. Auto jak zwykle maksymalnie załadowane z TV na pokładzie hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie z całej trasy spalanie 2,1 tys km wyszło 6,05 litra/100

> ( Gdańsk - Poronin - (zakopane - Słowacja) - Gdańsk )

> Na autostradach jazda 140 km/h według GPS-u i spalanie na poziomie 6,4 km/h pozostałych drogach w

> miarę spokojnie. Auto jak zwykle maksymalnie załadowane z TV na pokładzie

Takie spalanie to mam teraz na trasach w Doblo 1.6 JTDM, które ma aerodynamikę cegły, w mojej byłej Cromie w zasadzie zawsze mieściłem się w 5,5 litra i często nawet w okolicach 5 litrów bez klimy. Natomiast w mieście na krótkich odcinkach Croma potrafiła spalić 9 litrów bez zająknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie spalanie to mam teraz na trasach w Doblo 1.6 JTDM, które ma aerodynamikę cegły, w mojej byłej

> Cromie w zasadzie zawsze mieściłem się w 5,5 litra i często nawet w okolicach 5 litrów bez

> klimy. Natomiast w mieście na krótkich odcinkach Croma potrafiła spalić 9 litrów bez

> zająknięcia.

potwierdzam, u mnie wg kompa 9,2l, ciekawe jak to będzie wyglądało po wizycie u Cinka devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> potwierdzam, u mnie wg kompa 9,2l, ciekawe jak to będzie wyglądało po wizycie u Cinka

Po wizycie u Cinka to z mojego doświadczenia spalanie poszło w górę bo częściej prawą nogę świerzbi by wypróbować co to Cinek zmajstrował devil.gif. Obecnie spalanie na podobnym poziomie jak przed wizytą, a obecnie komp pokazuje 8,6 ale krótkie odcinki i głownie miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Natomiast w mieście na krótkich odcinkach Croma potrafiła spalić 9 litrów bez

> zająknięcia.

W moim 16 tysięcznym "mieście" spalanie mojej Cromy wynosi w lato bez klimy od 8,5 litra, do 13 litrów w zimę. blush.gif

Czy Cinek może zrobić program zmniejszający spalanie w automacie? blagam.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie spalanie to mam teraz na trasach w Doblo 1.6 JTDM, które ma aerodynamikę cegły, w mojej byłej

> Cromie w zasadzie zawsze mieściłem się w 5,5 litra i często nawet w okolicach 5 litrów bez

> klimy. Natomiast w mieście na krótkich odcinkach Croma potrafiła spalić 9 litrów bez

> zająknięcia.

Widocznie TV na suficie tak mi zakłóca aerodynamikę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.