Skocz do zawartości

Cruze: utomatyczne uzbrajanie alarmu.


Marcus

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem dzisiaj kierowniczkę miotającą się wokół samochodu a kluczyki były wewnątrz i zorientowałem się, że nie pamiętam aby w instrukcji była informacja jak się system zachowuje.

W focusie było tak, że jeśli otworzyłem centralny zamek zdalnie i nie otworzyłem żadnych drzwi, to po jakimś czasie (chyba 40 sekund) centralny sam zamykał i alarm był uruchamiany. Przy czym było wszystko jedno, które drzwi były otwierane.

Kolega twierdzi, że w jego dawnej Hondzie procedurę taką przerywało jedynie otworzenie drzwi kierowcy.

A jak jest Cruze hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widziałem dzisiaj kierowniczkę miotającą się wokół samochodu a kluczyki były wewnątrz i

> zorientowałem się, że nie pamiętam aby w instrukcji była informacja jak się system zachowuje.

kolega ostatnio tak mial w stilo

> W focusie było tak, że jeśli otworzyłem centralny zamek zdalnie i nie otworzyłem żadnych drzwi, to

> po jakimś czasie (chyba 40 sekund) centralny sam zamykał i alarm był uruchamiany. Przy czym

> było wszystko jedno, które drzwi były otwierane.

tak bylo w lacetti

> Kolega twierdzi, że w jego dawnej Hondzie procedurę taką przerywało jedynie otworzenie drzwi

> kierowcy.

> A jak jest Cruze

w cruze zdaje sie nie zadnego automatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widziałem dzisiaj kierowniczkę miotającą się wokół samochodu a kluczyki były wewnątrz i

> zorientowałem się, że nie pamiętam aby w instrukcji była informacja jak się system zachowuje.

> W focusie było tak, że jeśli otworzyłem centralny zamek zdalnie i nie otworzyłem żadnych drzwi, to

> po jakimś czasie (chyba 40 sekund) centralny sam zamykał i alarm był uruchamiany. Przy czym

> było wszystko jedno, które drzwi były otwierane.

> Kolega twierdzi, że w jego dawnej Hondzie procedurę taką przerywało jedynie otworzenie drzwi

> kierowcy.

> A jak jest Cruze

W Cruze jak masz wszystko na oryginale, to samochod nie zrobic ci takiej przykrosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W domu przejrzałem instrukcję pod tym kątem.

> Faktycznie, brak

Jest przycisk manualnego zamykania drzwi.

Myślę, że oprogramowanie byłoby w stanie zarządzać zamykaniem drzwi, ale uznali, że ryzyko powikłań byłoby zbyt duże i tej opcji nie zaimplementowali zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest przycisk manualnego zamykania drzwi.

> Myślę, że oprogramowanie byłoby w stanie zarządzać zamykaniem drzwi, ale uznali, że ryzyko powikłań

> byłoby zbyt duże i tej opcji nie zaimplementowali

Na którymś forum 'szewroletowym' czytałem że w USA maja opcję autozamykania przy przypadkowym otwarciu oraz autozamykania po ruszeniu. U nas niestety nie crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na którymś forum 'szewroletowym' czytałem że w USA maja opcję autozamykania przy przypadkowym

> otwarciu

rearming się to zowie

oraz autozamykania po ruszeniu.

o ile wiem u nas to nielegalne jest

W moim laciu ktoś dołożył alarm Amervox i spartaczył wstrzymanie rearmingu właśnie.

od otwarcia samochodu pilotem mam minutę na odpalenie silnika inaczej zamyka drzwi i odcina pompę paliwa.

jak nie zdążę to arm&rearm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No co Ty

> Twierdzisz że Kia i inni producenci montują fabrycznie coś niezgodnego z prawem ??

tak więc źle wiem - możliwość taka istnieje zawsze:P

słyszałem tylko ongiś, iż zawsze musi byś możliwość otwarcia drzwi kierowcy od środka, samą klamką - wydaje mi się to logiczne, ale nie weryfikowałem.

czyli nie było wypowiedzi ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak więc źle wiem - możliwość taka istnieje zawsze:P

> słyszałem tylko ongiś, iż zawsze musi byś możliwość otwarcia drzwi kierowcy od środka, samą klamką

Otwarcie klamką oczywiście jest możliwe. Tylko że jak ruszyłeś i bodajże przekroczyłeś 20km/h to następowało automatycznie zaryglowanie zamków. Ale pociągnięcie za klamkę oczywiście odblokowywało drzwi ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rearming się to zowie

> oraz autozamykania po ruszeniu.

> o ile wiem u nas to nielegalne jest

Z tego co ja wiem jest to jak najbardziej legalne.

Nie legalny jest tak zwany anty napad który po odpaleniu silnika i albo po iluś sekundach lub metrach odcinał zapłon bądź pompę paliwa aby auto nie pojechało za daleko.

Nie wolno złodziejowi unieruchamiać auta coby sobie krzywdy nie zrobił. Chyba że coś się zmieniło ale kilka lat temu gość od alarmów twierdził że tak nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.