Skocz do zawartości

problem po wymianie rozrządu


robert2609

Rekomendowane odpowiedzi

Auto megane 2 1,4 16v 2003r

Powitać piszę,pytam w imieniu kolegi;

Wymienił kpl.rozrząd,świece,olej,filtry i zaczeły się problemy

1 objaw to szarpał przy niskich obrotach,odpalał i gasł gdy był rozgrzany silnik,pojechał z reklamacją do serwisu i diagnoza;przestawiony rozrząd o ząbek-poprawili i szrpanie znikło.

2 pozostał problem z uruchomieniem silnika gdy jest ciepły,zimny pali bez problemu,wystarczy przejechać kilka km.zgasić i poczekać z 10min,zapali ale zgaśnie i tak bez końca,trzeba deptać gazem przez chwilę i unormuje wolne obroty(zaraz po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu nie ma problemu)

Był z reklamacją,chłopcy ręce rozkładają,clip milczy.

Dodam,że z 2mc temu skończył się czujnik położenia wału,tu był problem z uruchomieniem zimnego silnika-czujnik wymieniono i było ok,do czasu wymiany rozrządu.

Wszystko robione w wyspecjalizowanym zakładzie zajmującym się Renault.

Jakieś pomysły?obadałem podobne tematy na necie,piszą o adaptacji przpustnicy ale tam nikt rąk nie wpychał.

Każda podpowiedź mile widziana.

Kolejny termin na wizytę to czwartek,wtedy to ma zostawić auto do poszukiwań,ale może coś wspólnie ustalimy confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u nich takie akcje partacze

> no nie powiem, stracili w moich oczach.

ja ze swoją jeszcze nie byłem u żadnego mechanika,pocichu myślałem,że są kumaci itd.ale też się zdziwiłem jak wyszły mu jaja z przestawieniem rozrządu(dłubią w tym to powinni robić z zamknętymi oczami takie naprawy)

tu w naszej okolicy to chyba nie ma speca który by kumał na francuzach?

i gdzie ja za 2lata dam auto na wymianę rozrządu confused.gif270751858-jezyk.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ty jeździsz tym autem, czy tylko je oglądasz ?

> u mnie w rok trochę ponad 25.000 km

> w zielonej jest jeszcze www.renuwka.pl

jeżdżę jeżdżę w rok trochę mniej zrobiłem km niż Ty jakieś 12kkm,mam jeszcze lanosa,ten też jeździ na codzień robi więcej km niż renia wiec jakoś to się rozchodzi na 2a auta.

Byłem kiedyś w zielonej w renówce zakupiłem tam używaną fotokomórkę do HF bo mi tamtej zimy po myjce zalała się i zamarzła

270751858-jezyk.gif pogadałem popytałem i też naprawiają

no dobra ale ja tu z zapytaniem o kolegi auto więc czekam na sugestje grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ile zaplaciliscie za wymianę rozrządu z częściami w tym aucie? czeka mnie to w przyszłym roku

za robociznę wraz z wymianą KZFR zapłaciłem 250zł a części to Muzyk załatwiał po taniości smile.gif

rozrząd chyba 332 zł KZFR 484 zł zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ile zaplaciliscie za wymianę rozrządu z częściami w tym aucie? czeka mnie to w przyszłym roku

żeby nie skłamać to chyba 500zł częsci+200robota i to chyba coś mu tam marudzili,że to w promocji,części orginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to chyba 500zł częsc

> na pewno chyba bo samo KZFR za 460 sprzedaję

Panowie czytajcie z uwagą posty (mój pierwszy)nie robiłem swojego auta 1,6 16V a pytałem w imieniu kolegi bo ma problem i chodzi tu o megane 2 z silnikiem 1,4 16V ten silnik nie posiada KZFR! i cenę podałem własnie taką cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiec, jesli dostawca/gwarant/hurtownia nie uzna CI reklamacji to wyskakujesz z wlasnego portfela ??

> powiedzmy ze nie chodzi o kwoty do 100zl tylko zdecydowanie wyzsze.

do tej pory zawsze uznawał. ok.gif A nawet jeśli nie uzna trzeba mieć to wliczone w prowadzenie działalności. Dlatego nie montuje części nie wiadomego pochodzenia i kiepskiej jakości chyba że klient chce ale jest informowany o możliwości szybkiego powrotu na warsztat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do tej pory zawsze uznawał. A nawet jeśli nie uzna trzeba mieć to wliczone w prowadzenie

> działalności. Dlatego nie montuje części nie wiadomego pochodzenia i kiepskiej jakości chyba

> że klient chce ale jest informowany o możliwości szybkiego powrotu na warsztat

jeśli okazuje się wadliwa pompa wody albo coś innego, klient wraca po 2 tygodniach od zrobienia przez Ciebie rozrządu. Ty reklamujesz pompe, hurtownia uznaje reklamcję, kto pokrywa koszt ponownej robocizny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.