Skocz do zawartości

Płyn do chłodnicy - Stilo JTD


StigKFS

Rekomendowane odpowiedzi

> Ja bym po prostu brał paraflu. Jedyna wada, że to koncentrat więc od razu trzeba dokupić wodę

> demineralizowaną.

paraflu 11 (niebieski) wystepuje też jako gotowy (ready to use)

Co do paraflu UP (różowy/czerwony w zależności od tego kto, ile bitów kolorów rozróżnia) nie dam głowy, na pewno jest koncentrat, czy gotowy jest nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś tam sobie wyczytałem, i wychodzi chyba ze jest to norma FIAT 9.55523 + wiadomo norma CUNA NC 956-16

i w sumie to 2 płyny ją spełniają

Motul Inugel Expert

Paraflu 11

Edit:

sa i koncentraty i gotowe,

ja nie wiem co ma, niby parametry trzyma, ale mam u mnie juz 2 lata, a wczesniej nie wiadomo kiedy był wymieniany. a że bede montował podgrzewacz płynu to myśle go wymienić bo i tak wypadało by spuścić do montażu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz ten różowy, i trzyma parametry mrozowe, nie ubywa, nie przybywa, to możesz sobie wymianę odpuścić. Instrukcja w ogóle nie przewiduje wymiany płynu chłodniczego, a powiem szczerze, że moje auto ma prawie 10 lat, ja go mam blisko 4, ja nie zmieniałem (dolewki były 2 razy przy wymianie termostatu i pompy wody). Ja bym się nie zdziwił, jakby był jeszcze fabryczny (przynajmniej częściowo)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolor powstały ze zmieszania blue+red ?

zielony to wynik zółty + niebieski

chyba Prestone jest takiego koloru (bardziej taki "oczoj...y")

u mnie ori od 2001 roku, nie zmieniany, nadal niebieski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to grubo

> niby podają (nie w instrukcji) żeby całkowitą wymianę płynu robić co dwa lata lub co 60.000 km

to zalezy jakiego płynu używasz, np Prestone zaleca wymianę swojego płynu co 5 lat lub bodajże 120 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to co napisałem dotyczy Paraflu

też zależy którego, bodajże paraflu 11 (niebieski) rzeczywiście powinno sie wymieniać, tak jak mówisz, UP'a juz nie, jego sie wymienia rzadziej, albo przy pracach z układem chłodzenia, albo jak nie trzyma parametrów (info z ASO Fiata)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to grubo

"trza być twardym nie miętkim"

> niby podają (nie w instrukcji) żeby całkowitą wymianę płynu robić co dwa lata lub co 60.000 km

kto by tam czytał taką grubą książkę, obrazki wystarczą.

a tak serio to był robiony "roz-rząd" i majster coś tam musiał dolać bo sie wylało.

ale starego też zostało.

teraz pójdzie wymiana chłodziwa bo pasek ma już swoje "obroty wykręcone" a i rolki głośniej pracują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.