Skocz do zawartości

Sekwencja zalewa przy zimnym


Rekomendowane odpowiedzi

Po okresowej regulacji i wymianie filtrów u gazownika pojawił się problem przy następującej konfiguracji:

Passat 1.6, Alaska, Valtek czerwony, Stag 4

polegający na (chyba) zalewaniu gazem, co powoduje szarpnięcie przy gwałtownym wciśnięciu pedału gazu oraz często gęsto zgaśnięcie przy ruszaniu (trzeba ruszać jak z jajkiem, bo zgaśnie). Poczytałem trochę, już miałem pomysł jak to naprawić poprzez wprowadzenie korekty czasu wtrysku względem temperatury, a tu niespodzianka - mój sterownik takiej opcji nie obsługuje. Co teraz, jak z tym walczyć? Po zagrzaniu powyżej (na oko, sprawdzę dokładniej w tygodniu) 50-60 stopni problem niknie, na ciepłym praca super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po okresowej regulacji i wymianie filtrów u gazownika pojawił się problem przy następującej

> konfiguracji:

> Passat 1.6, Alaska, Valtek czerwony, Stag 4

> polegający na (chyba) zalewaniu gazem, co powoduje szarpnięcie przy gwałtownym wciśnięciu pedału

> gazu oraz często gęsto zgaśnięcie przy ruszaniu (trzeba ruszać jak z jajkiem, bo zgaśnie).

> Poczytałem trochę, już miałem pomysł jak to naprawić poprzez wprowadzenie korekty czasu

> wtrysku względem temperatury, a tu niespodzianka - mój sterownik takiej opcji nie obsługuje.

> Co teraz, jak z tym walczyć? Po zagrzaniu powyżej (na oko, sprawdzę dokładniej w tygodniu)

> 50-60 stopni problem niknie, na ciepłym praca super.

Możesz kupić Techa 214 lub 224 i tam masz korekty po temperaturze a poza tym sam sterownik jest o wiele ciekawszy niż stag i co najważniejsze pasuje do wiązki Staga plug and play. Oprócz tego możesz wymienić na Staga 4 Plus który również ma wymagane korekty. Poza tym możesz spróbować wymienić wtryskiwacze na np. Hana bo te Valteki to nie oszukujmy się ale najtańszy chłam na rynku i w funkcji temperatury działają jak działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po okresowej regulacji i wymianie filtrów u gazownika pojawił się problem przy następującej

> konfiguracji:

> Passat 1.6, Alaska, Valtek czerwony, Stag 4

> polegający na (chyba) zalewaniu gazem, co powoduje szarpnięcie przy gwałtownym wciśnięciu pedału

> gazu oraz często gęsto zgaśnięcie przy ruszaniu (trzeba ruszać jak z jajkiem, bo zgaśnie).

> Poczytałem trochę, już miałem pomysł jak to naprawić poprzez wprowadzenie korekty czasu

> wtrysku względem temperatury, a tu niespodzianka - mój sterownik takiej opcji nie obsługuje.

> Co teraz, jak z tym walczyć? Po zagrzaniu powyżej (na oko, sprawdzę dokładniej w tygodniu)

> 50-60 stopni problem niknie, na ciepłym praca super.

szarpanie na zimnym vag

problem znany

jak niechcesz nic wymieniac kombinowac to trzeba zrobic trik ze przy przejsciu na lpg ecu pb dostaje sygnal ze jest w pelni rozgrzany , tak sie robilo dawniej jak sterowniki sobie z tym nie radzily

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz kupić Techa 214 lub 224 i tam masz korekty po temperaturze a poza tym sam sterownik jest o

> wiele ciekawszy niż stag i co najważniejsze pasuje do wiązki Staga plug and play. Oprócz tego

> możesz wymienić na Staga 4 Plus który również ma wymagane korekty. Poza tym możesz spróbować

> wymienić wtryskiwacze na np. Hana bo te Valteki to nie oszukujmy się ale najtańszy chłam na

> rynku i w funkcji temperatury działają jak działają.

To, że kupić, wymienić, ulepszyć... - to ja wiem i rozumiem. Natomiast na dzień dzisiejszy chciałbym ulepszyć i zgrać to, co mam. Tym bardziej, że w ogólnym rozrachunku narzekać nie mogę, tylko to rozgrzewanie. Dziś dopatrzyłem - już jakikolwiek ruch wskazówki temperatury w górę i można zapomnieć o problemie. Czyli wystepuje on powiedzmy w ciągu 10-15 stopni po przełączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szarpanie na zimnym vag

> problem znany

> jak niechcesz nic wymieniac kombinowac to trzeba zrobic trik ze przy przejsciu na lpg ecu pb

> dostaje sygnal ze jest w pelni rozgrzany , tak sie robilo dawniej jak sterowniki sobie z tym

> nie radzily

Super - a teraz poproszę choćby uproszczony manual jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po okresowej regulacji i wymianie filtrów u gazownika pojawił się problem przy następującej

> konfiguracji:

> Passat 1.6, Alaska, Valtek czerwony, Stag 4

A dlaczego nie wrócisz do warsztatu z reklamacją ?

Moje Toledo z podobnym silnikiem 1.6, reduktorem również Alaska, Valtekami i temperaturą przełaczania ustawioną na 25stC nie miało żadnych problemów z przełączaniem. Obecnie mam listwę AC-W01 i jest również ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dlaczego nie wrócisz do warsztatu z reklamacją ?

> Moje Toledo z podobnym silnikiem 1.6, reduktorem również Alaska, Valtekami i temperaturą

> przełaczania ustawioną na 25stC nie miało żadnych problemów z przełączaniem. Obecnie mam

> listwę AC-W01 i jest również ok.

Jeśli po podpięciu komputera nic nie wymyślę, ani temperatura przełączania nie będzie zbyt niska to owszem, udam się do warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaktualizuj soft sterownika i będziesz miał korektę po temperaturze i zarazem twój sterownik stanie

> sie Stag4 plus

Też mi się coś wydawało, że zwykły Stag 4 miał możliwość korekcji po temperaturze gazu. hmm.gif

Chodzi mi o ten model, który był po zwykłej "300", gdzie nie było w zasadzie żadnych korekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.