Skocz do zawartości

Gdzie w ePER szukać... ?


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję numer części i nie mogę go namierzyć. Chodzi o uszczelkę pod pokrywą zaworów.

W jakiej grupie tego szukać?

I druga sprawa, z czasem połamały się niektóre mocowania wiązek kabli i chciałbym je wymienić. Tu chyba już tylko po kształcie można dojść, bo ePER wywala całą tablicę tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fiat » BRAVO » 3L NUOVA BRAVO (2007-2009) » 101 SKRZYNIA KORBOWA I

> GLOWICA CYLINDROW » 10101 SKRZYNIA KORBOWA I GŁOWICA CYLINDRÓW » 10101/05

> SKRZYNIA KORBOWA I GŁOWICA CYLINDRÓW

Dzięki. To dla Bravo już mam. Szukam dalej wg takiego klucza dla AR 159 i niestety nie znajduję.

Chodzi o silnik 1.75TBi. Możliwe, że tam pokrywa nie ma uszczelki tylko jest na jakiś klej? Mi chodzi o uszczelkę pod pokrywą zaworów.

1 - 71719102 - KLEJ USZCZELNIAJĄCY SILICON (cena około 100zł)

8 - 63934713 - KLEJ USZCZELNIAJĄCY (cena około 1000zł !?)

287373324-glowicaAR159.jpg

A może to jeszcze nie to? Ale "wyżej" mój program mi nic nie pokazuje...

post-37709-14352522573953_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie znajdziesz uszczelki bo jej tam nie ma, tylko silikon

Tutaj (na obrazku) jest silikon, ale to raczej nie o tą część chodzi. To są po prostu elementy głowicy, tej części chyba nie da się oddzielnie kupić. Wyżej jest plastikowa pokrywa zaworów i pod nią powinna być uszczelka (no chyba, że to właśnie to, a rysunek w ePER po prostu tego idealnie nie odzwierciedla).

Zdejmuje się plastikową osłonę silnika i jest jeszcze jedna plastikowa pokrywa. Niestety nie mogę namierzyć jej w ePER. Tej plastikowej osłony z napisem Alfa Romeo 1750i TURBO BENZINA też zresztą nie mogę namierzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tam jest uszczelka w formie silikonu elring tubka ~60zł

No chyba na to wychodzi. Nawet na stronie preparatu AFD 2018 piszą, że ma zastosowanie min. w AR 1.8TBi.

Tylko dziwi mnie fakt, że nie można pokrywy dokupić jako oddzielnego elementu. No chyba, że tam jest jakiś błąd w ePER i ta część za około 1.000,00zł to ta pokrywa właśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a uszczelniacz reinz'a? 25zl i daje rade misce olejowej:D warunek! 24h schniecia bez dolewki

> jakiegokolwiek plynu

Ale po co? Jak ten AFD 2018 jest dedykowany?

W ogóle od soboty uruchomiła się lawina usterek. Byłem umówiony na wymianę opon, tarcz i klocków z przodu oraz świec (bo tak sobie wymyśliłem).

Niestety rano nie odpaliłem auta, bo padł kompletnie akumulator (przyczyną było zwarcie na przetartym albo przegryzionym przewodzie wentylatora chłodnicy - przewód zmasował i całą noc pracował wentylator). Wymieniłem akumulator i auto powitało mnie komunikatem o minimalnym stanie oleju, na bagnecie okazało się również minimum. Po dojeździe do serwisu, komunikat nadal wyskakiwał, ale olej na bagnecie już był w normie - ponad połowę. Przy odbiorze auta już wszystko z olejem było w porządku, mechanik poinformował mnie tylko, że trzeba zmienić uszczelkę pod pokrywą zaworów, bo świece 3 i 4 stoją w oleju i może to źle wpłynąć na cewki.

W niedzielę rano dostałem jednorazowy komunikat o oleju, nie zdążyłem go jednak przeczytać. Dzisiaj rano również był komunikat olejowy, tylko nie wiem o co chodziło, bo szybko został zastąpiony komunikatem o możliwym lodzie na jezdni. Wyłączyłem silnik i odpaliłem jeszcze raz. Żadnego komunikatu.

Ruszyłem do pracy i po około 10km przy przyśpieszaniu zaczęło coś szarpać, wyskoczyła kontrolka silnika i zaczęła migać. Później pojawił się komunikat o kontroli silnika i kontrolka zaczęła świecić cały czas... Auto straciło moc i zaczęło nierówno pracować. Wskaźnik turbo przy lekkim przyspieszaniu podnosił się do około 0.8 bara, mocniej jechać nie próbowałem.

Skierowałem się do serwisu i zostawiłem auto. Zobaczymy co powiedzą... confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten numer z 8-ki to uszczelki gumowe , reinz,glaser,ajusa ma nr katalogowe , w PL nie dostępne nic.

> Wpisz numer w google z dopiskiem fiat i wyskoczy fota.

Coś mi się pomyliło, numer 8 opisany jest jako 63934713, ten wpisany wcześniej był od 2.2 JTS.

1.8 JTS - uszczelka 55354237

2.2 JTS - uszczelka 55189690

3.2 V6 - uszczelka lewa 71741173 i prawa 71741167

1.75 TBi - klej uszczelniający 63934713 (cena około 1000zł)

Czyli zamiennik to AFD 2018 Elring albo Loctite 5205. Ciekawe, czy 75ml wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest to czarne na silniku? Czy to jest pokrywa zaworów? Chyba nie... Gdzie to znaleźć w ePER?

287377419-AR.jpg

Znalazłem, to separator oleju. Pod nim jest uszczelka i to właśnie o nią chodziło mechanikowi.

6 - 55215132 - SEPARATOR/ODDZIELACZ

7 - 55215302 - USZCZELKA

Niestety część nr 7 nie jest już dostępna. tongue.gif

287377419-ARseparatoroleju.JPG

post-37709-14352522582945_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.