Skocz do zawartości

Wieszanie szafek kuchennych Ikei


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

> Czekaj, czekaj: w razie awarii? A to wtedy woda będzie wiedzieć, że ma nie lecieć poza płytki?

nie, ale to widze od razu i wycieram, a tam sobie moze cos kapac przez kilka dni i nawet nie zauwaze. Poza tym metr plytek, to 45zl, a debu 170.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale 7 szafek 30 , 60 czy np 80 - tek ?

rozne - lacznie 5.6mb zabudowy liczac po podlodze: 80tka, slupek, 60tki, 120tka, wiszaca narozna, wiszaca 30tka i 50tka... no nie pamietam dokladnie, bo to zona sobie projektowala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie, ale to widze od razu i wycieram, a tam sobie moze cos kapac przez kilka dni i nawet nie

> zauwaze. Poza tym metr plytek, to 45zl, a debu 170.

A jak zamiast kapać, strzeli sobie dużym kalibrem? I to przy nieobecności domowników? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo nozki z ikei pod montaz cokolow maja minimalna wysokosc 16cm, a ja potrzebuje maks 11cm.

Niezupełnie. Według mnie te 16cm wysokości cokołu to w nóżkach "ikeowskich" jest położenie prawie środkowe. Regulacja jest w obie strony, ale w zakresie 14,5 do 18,5cm, więc do 11cm nie da radę zejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niezupełnie. Według mnie te 16cm wysokości cokołu to w nóżkach "ikeowskich" jest położenie prawie

> środkowe. Regulacja jest w obie strony, ale w zakresie 14,5 do 18,5cm, więc do 11cm nie da

> radę zejść.

Mozliwe, tak czy owak odpadaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mozliwe, tak czy owak odpadaja.

Zwróć uwagę, że jeśli zastosujesz inne nóżki, to raczej nie znajdziesz takich, żeby wchodziły w przygotowane otwory w szafkach, tylko trzeba będzie je przykręcić, więc nie musisz sugerować się fabryczną odległością nóżek od ściany.

Nóżki z Ikei wchodzą tylko na wcisk w otwory w szafkach i nie są nijak przykręcane.

Również obejmy mocujące cokół do nóżek nie są przykręcane do cokołu, lecz wchodzą w rowek wycięty wzdłuż w cokole, co znakomicie ułatwia montaż.

Wszelkie inne nózki "handlowe" trzeba przykręcać do szafek a obejmy do cokołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zwróć uwagę, że jeśli zastosujesz inne nóżki, to raczej nie znajdziesz takich, żeby wchodziły w

> przygotowane otwory w szafkach, tylko trzeba będzie je przykręcić, więc nie musisz sugerować

> się fabryczną odległością nóżek od ściany.

> Nóżki z Ikei wchodzą tylko na wcisk w otwory w szafkach i nie są nijak przykręcane.

> Również obejmy mocujące cokół do nóżek nie są przykręcane do cokołu, lecz wchodzą w rowek wycięty

> wzdłuż w cokole, co znakomicie ułatwia montaż.

> Wszelkie inne nózki "handlowe" trzeba przykręcać do szafek a obejmy do cokołu.

Tak, zwrocilem na to juz uwage. Co do obejm, to musze sprawdzic, jak wyglada ten frez w cokole, bo w hurtowni meblarskiej widzialem takie obejmy pod frez, ale musze zobaczyc, czy taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest zwykły, wąski frez. Obejmę po prostu się w niego wciska i ewentualnie przesuwa na boki.

To, co ja widzialem, to frez mial w przekroju ksztalt T, czyli sie nie nadaje i trzeba bedzie krecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> W przypadku szafek z Ikei można to obejść. Po prostu ten metalowy kątownik przykręcasz wewnątrz

> szafki trochę niżej aby wypadł poniżej kabli i tylko przewiercasz w tym miejscu tylną ściankę.

> Sprawdzone.

Odgrzebuję, ponieważ znalazłem zdjęcie takiego obniżonego uchwytu. W moim przypadku musiałem obniżyć mocowanie o dwa "skoki".

287505362-ikea_hak.jpg

post-76957-14352523094885_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odgrzebuję, ponieważ znalazłem zdjęcie takiego obniżonego uchwytu. W moim przypadku musiałem

> obniżyć mocowanie o dwa "skoki".

Jednak będę wieszał na standardowych zawieszkach regulowanych i szynach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.