Skocz do zawartości

Kupno i sprzedaż auta bez przerejestrowania


polleck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak to jest?

Firma X kupuje samochód od firmy Y za 10.tyś zł - dostaje FVAT

Firma X nie przerestrowuje auta tylko od razu sprzedaje go firmie Z za 20.tyś zł - wystawia FVAT

Czy firma Z zarejestruje pojazd na podstawie FVAT od firmy X (ta na kwote 20.tyś) i w WK oddając dokumenty pojazdu zarejestrowanego na firmę Y ??

Co z OC?

Przerabiał ktoś taki schemat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Jak to jest?

> Firma X kupuje samochód od firmy Y za 10.tyś zł - dostaje FVAT

> Firma X nie przerestrowuje auta tylko od razu sprzedaje go firmie Z za 20.tyś zł - wystawia FVAT

> Czy firma Z zarejestruje pojazd na podstawie FVAT od firmy X (ta na kwote 20.tyś) i w WK oddając

> dokumenty pojazdu zarejestrowanego na firmę Y ??

> Co z OC?

> Przerabiał ktoś taki schemat?

Kopia faktury między Y a X poświadczona notarialnie i faktura między X a Z wtedy masz ciągłość kwitów i jest to naturalna sytuacja, żaden WK nie będzie marudził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przerabiał ktoś taki schemat?

Firma X musi dołączyć potwierdzoną notarialnie kopię faktury wystawionej przez Y. Oba dokumenty przedstawiasz w wydziale komunikacji i bez problemu rejestrują.

W dowodzie rejestracyjnym jako właściciel figurowała firma Y. O firmie X nie było ani wzmianki.

Ja tak kupiłem auto. Gdy zobaczyłem różnicę wartości faktur... byłem w lekkim szoku spineyes.gif

Ubezpieczenie OC dostałem jakieś tymczasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Firma X musi dołączyć potwierdzoną notarialnie kopię faktury wystawionej przez Y. Oba dokumenty

> przedstawiasz w wydziale komunikacji i bez problemu rejestrują.

> Ja tak kupiłem auto. Tą drogą dowiedziałem się ile firma X na tym zarobiła... byłem w lekkim szoku

> Ubezpieczenie OC dostałem jakieś tymczasowe.

No właśnie, wrr , firma X nie chce aby firma Z wiedziała ile kosztował samochód w firmie Y. To co, trzeba rejestrować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokładnie. w oryginale wszystkie faktury od właściciela widniejącego w dowodzie rej po aktualnie rejestrującego. może być nieskończona ilośc faktur, umów itd.

Oryginał faktury dostaniesz tylko i wyłącznie od firmy, od której kupujesz. Pozostałe faktury mogą być tylko kopiami. Oryginały muszą zostać w firmach, dla których były wystawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Firma X musi dołączyć potwierdzoną notarialnie kopię faktury wystawionej przez Y. Oba dokumenty

> przedstawiasz w wydziale komunikacji i bez problemu rejestrują.

> Ja tak kupiłem auto. Tą drogą dowiedziałem się ile firma X na tym zarobiła... byłem w lekkim szoku

> Ubezpieczenie OC dostałem jakieś tymczasowe.

Nie wiesz ile zarobiła tylko jaka różnica między fakturami była. Nie wiesz w jakim stanie był samochód i ile do niego zostało dołożone, faktury, paragony i robocizna są kosztem więc takich faktur sprzedający nie dołącza do sprzedaży tylko rozlicza sobie w firmie. Więc szczerze mówiąc-Nic nie wiesz oprócz różnic między fakturami zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiesz ile zarobiła tylko jaka różnica między fakturami była. Nie wiesz w jakim stanie był

> samochód i ile do niego zostało dołożone, faktury, paragony i robocizna są kosztem więc takich

> faktur sprzedający nie dołącza do sprzedaży tylko rozlicza sobie w firmie. Więc szczerze

> mówiąc-Nic nie wiesz oprócz różnic między fakturami

Zwłąszcza, jak data między kupnem i sprzedażą to maksymalnie 1 dzień smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiesz ile zarobiła tylko jaka różnica między fakturami była. Nie wiesz w jakim stanie był samochód i ile do niego zostało dołożone, faktury, paragony i robocizna są kosztem więc takich faktur sprzedający nie dołącza do sprzedaży tylko rozlicza sobie w firmie. Więc szczerze mówiąc-Nic nie wiesz oprócz różnic między fakturami

Masz rację. W moim przypadku, analizując stan auta i jego przebieg pozwoliłem sobie wysnuć wniosek, że kosztów - oprócz mycia, woskowania i transportu - nie mieli. Prowizja dla sprzedawcy, który mi auto opchnął i tyle. Reszta to zysk firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zwłąszcza, jak data między kupnem i sprzedażą to maksymalnie 1 dzień

Też bywa różnie, bo np firmy mogły w jakiś inny sposób między sobą się rozliczać (zaległości itd) tak jak piszę-żaden to wyznacznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz rację. W moim przypadku, analizując stan auta i jego przebieg pozwoliłem sobie wysnuć wniosek,

> że kosztów - oprócz mycia, woskowania i transportu - nie mieli. Prowizja dla sprzedawcy i

> tyle.

Jest to na szczęście Twoje subiektywne zdanie, które oczywiście możesz mieć ok.gif Ja mogę mieć swoje, z taką różnicą, że od strony praktycznej.

A tak BTW, nawet gdyby była to sama prowizja (co dalej nie znaczy zarobek) i wiedziałbyś ile wynosi to kupiłbyś ten samochód czy nie? hmm.gif

Zawsze ciekawi mnie co kieruje takimi ludźmi, że rozliczają innych mając niewiele danych a wiedzą lepiej ile zarobili smile.gif Serio pytam i proszę o szczerą odpowiedź.

Miałem przypadek że dzwoni koleś za samochodem i po kilku zdaniach wymienionych rzecze do mnie tak-że jak zarobię na tym samochodzie nie więcej niż 300zł to on go weźmie, bo jeśli więcej to on nie lubi być krojony i nie weźmie hehe.gif Z takim typem nie zrobiłbym deala nawet na 10zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest to na szczęście Twoje subiektywne zdanie, które oczywiście możesz mieć Ja mogę mieć swoje, z taką różnicą, że od strony praktycznej.

Nie odmawiam Ci prawa do własnego zdania wink.gif

> A tak BTW, nawet gdyby była to sama prowizja (co dalej nie znaczy zarobek) i wiedziałbyś ile wynosi to kupiłbyś ten samochód czy nie?

Kupiłbym. Zapłaciłem dużo (dużo więcej niż za tzw."igiełki z Niemiec"), ale nie wydaje mi się, żebym przepłacił biorąc pod uwagę rocznik, wyposażenie, przebieg i stan pojazdu.

Cena, jaką zapłacił pośrednik jest nieosiągalna na zwykłym rynku (ogłoszeń). Firma ma podpisaną umowę z dużą firmą leasingową i kupuje auta w dobrych cenach. To jej atut. Byle kto nie może kupić w ten sposób (umowa, określone minimalne ilości itp. itd). Mają dobre ceny i z tego korzystają, co nie jest przecież niczym złym.

Kupiłem i mimo, że poznałem cenę zakupu, jestem bardzo zadowolony zlosnik.gif

Auto spełnia moje oczekiwania w 100%.

Gdy ubezpieczałem auto, agent wyliczył wartość o 1000zł wyższą, niż moja cena zakupu, co mnie dodatkowo uspokoiło zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie prościej poprosić o duplikat?

Nie. Poświadczoną kopię faktury wyda Ci sprzedawca. O duplikat musiałbyś prosić poprzedniego właściciela, a i tak nie wydałby Ci duplikatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę że na tej fakturze jest jeszcze coś oprócz ceny czego nie chce ujawnić sprzedający.

Nie rozumiem. Dostajesz ksero faktury z pieczątką od notariusza, który potwierdza zgodność kopii z oryginałem. Nic nie jest zasłonięte ani zamazane wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę że na tej fakturze jest jeszcze coś oprócz ceny czego nie chce ujawnić sprzedający.

nie przesadzaj, może to być sytuacja że auto jest rozliczeniem za długi, pośrednik może hurtowo skupować pojazdy poleasingowe i z windykacji. W dodatku poświadczona kopia dokumentu jest kserokopią oryginału i nie ma tu możliwości zasłaniania czegokolwiek, w takiej sytuacji w poświadczeniu miałbyś np coś takiego: ...... nr vin xxxxxx12345678, dwie linijki tekstu nieczytelne z powodu zalania atramentem, drugi komplet opon zimowych .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.