Skocz do zawartości

Zestaw: plyta gazowa + piekarnik


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

US wymyslil sobie, ze odliczyc VAT mozna tylko w przypadku zestawu plyta gazowa + piekarnik elektryczny (do zabudowy), jesli znajduja sie jako jedna pozycja na fakturze VAT.

To jakies konkretne zestawy maja byc, czy dowolnie mozna sobie wybrac, kazde z innej parafii, tylko poprosic sklep, zeby wrzucil, jako jedna pozycja?

Jesli konkretne, to co polecacie? Zona nakreslila tylko ogolne kryteria, czyli plyta gazowa z 4 lub 5 fajerkami oraz piekarnik z mozliwoscia przedzielenia plyta (jakis dwukomorowy?) i timerem (oczywiscie termoobieg, piroliza itd. itp. - ja sie nie znam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> US wymyslil sobie, ze odliczyc VAT mozna tylko w przypadku zestawu plyta gazowa + piekarnik

> elektryczny (do zabudowy), jesli znajduja sie jako jedna pozycja na fakturze VAT.

> To jakies konkretne zestawy maja byc, czy dowolnie mozna sobie wybrac, kazde z innej parafii, tylko

> poprosic sklep, zeby wrzucil, jako jedna pozycja?

> Jesli konkretne, to co polecacie? Zona nakreslila tylko ogolne kryteria, czyli plyta gazowa z 4 lub

> 5 fajerkami oraz piekarnik z mozliwoscia przedzielenia plyta (jakis dwukomorowy?) i timerem

> (oczywiscie termoobieg, piroliza itd. itp. - ja sie nie znam).

To nie US a ustawodawca

US uzna jeżeli będzie to jako 1 pozycja (niezależnie czy to do zabudowy czy wolnostojące) - a czy się da - musisz pytać w sklepie - raczej wątpliwe - przynajmniej w przypadku większości sieciówek (np:w neonecie sie nie da - sprawdzałęm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie płyta gazowa to zło, lepsza jest elektryczna

Super.

Ja wolalbym sie jednak dowiedziec, czy sa jakies inne kryteria doboru plyt gazowych, poza cena i wygladem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> plyta gazowa z 4 lub 5 fajerkami

4 palniki: EC645PT90E

5 palników EC745RT90E

Mam wersję z 4 palnikami. Z fajnych bajerów ma timer (ustawiasz czas dla każdego paleniska osobno), elektrozawór (odcina dopływ gazu po zdmuchnięciu ognia) i chyba czujnik zalania (nie sprawdzałem)

> piekarnik z mozliwoscia przedzielenia plyta (jakis dwukomorowy?) i timerem

Tutaj nie polecę, mam HB33BD540S z wózkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale marekpol1 ma rację. Po co chcesz ładować się w rozwiązanie pod każdym względem gorsze?

szczególnie jeśli wyłącza prąd. Po akcji gdy wyłączono mi kolejny raz prąd i nie mogłem zagrzać dziecku mleka, wywaliłem płytę elektryczną i kupiłem gazową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzieki za namiar. Wyglada interesujaco, choc cena wysoka.

tak wygląda na żywo (lekko zakurzona) - zdjęcie zaraz po montażu.

Jak masz kogoś w Łodzi to wyślij go na zwiad do sklepu fabrycznego BSHG. Czasami mają przyzwoite ceny.

Gdybym cokolwiek w domu gotował zlosnik.gif i miał więcej miejsca to wybrałbym wersję z 5 paleniskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytanie: czy te elektrozawory nie zamykaja doplywu gazu przy przerwie w dostawie pradu?

Właśnie sprawdziłem i - ku mojemu zaskoczeniu - tak.

Tzn. włączyłem gaz, wyłączyłem korki - ogień się palił. Zdmuchnąłem ogień - elektrozawór odciął dopływ gazu (charakterystyczne cyknięcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szczególnie jeśli wyłącza prąd. Po akcji gdy wyłączono mi kolejny raz prąd i nie mogłem zagrzać

> dziecku mleka, wywaliłem płytę elektryczną i kupiłem gazową.

Ostatni raz z przerwą w dostawie prądu trwajacą dłużej niz 15 minut spotkałem się jeszcze w latach 90tych.

Tych krótkich było mniej niż znanych mi przypadków wybuchu gazu. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie sprawdziłem i - ku mojemu zaskoczeniu - tak.

> Tzn. włączyłem gaz, wyłączyłem korki - ogień się palił. Zdmuchnąłem ogień - elektrozawór odciął

> dopływ gazu (charakterystyczne cyknięcie)

Zona wstepnie stwierdzila, ze jesli to tylko za timer placi sie 500zl wiecej, to ona nie chce, ale jeszcze poczyta, co tam procz tego siedzi w tych drozszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

> Jesli konkretne, to co polecacie? Zona nakreslila tylko ogolne kryteria, czyli plyta gazowa z 4 lub

> 5 fajerkami

ja kupiłem 5 fajerkowy Beko - zresztą jeden z kącikowiczów robi w Beko i przysłał mi nawet dodatkową gwarancje na priv zlosnik.gif

>oraz piekarnik z mozliwoscia przedzielenia plyta (jakis dwukomorowy?) i timerem

> (oczywiscie termoobieg, piroliza itd. itp. - ja sie nie znam).

a tu poszedłem w samsunga-modeli jest kilka w zalezności od zasobności portfela ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.