Skocz do zawartości

Zwrot VAT za materiały budowlane


el_diablo

Rekomendowane odpowiedzi

> Jak to jest faktycznie z tym zwrotem VAT? Czy wniosek o zwrot z faktur z 2013 muszę złożyć do

> 31.12.2013, czy mogę później?

tu znajdziesz odpowiedź.

Kilka dni temu pytałem o to samo na HP. Z podrzuconego linku wynika że jeszcze przez najbliższe kilka lat będzie możliwość rozliczenia faktur za materiały budowlane które zostały wystawione do 31.12.2013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to jest faktycznie z tym zwrotem VAT? Czy wniosek o zwrot z faktur z 2013 muszę złożyć do

> 31.12.2013, czy mogę później?

możesz później

jeżeli masz same faktury z 2013 r. to możesz nawet do końca 2018 r. złożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to jest faktycznie z tym zwrotem VAT? Czy wniosek o zwrot z faktur z 2013 muszę złożyć do

> 31.12.2013, czy mogę później?

Ja spotkalem sie z dwiema interpretacjami, czyli, zeby nabyc prawa trzeba rozliczyc sie jeszcze w tym roku, dlatego postanowilem nie ryzykowac i zrobic rozliczenie do konca roku a jak cos zostanie to w nastepnym bez stresu rozlicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja spotkalem sie z dwiema interpretacjami, czyli, zeby nabyc prawa trzeba rozliczyc sie jeszcze w

> tym roku, dlatego postanowilem nie ryzykowac i zrobic rozliczenie do konca roku a jak cos

> zostanie to w nastepnym bez stresu rozlicze.

interpretacja jest 1 bo jest to wprost w ustawie napisane - sprawdź sobie Dziennik Ustaw poz 1304 z 2013 r. (od art. 20 czytaj)

a takie głupoty pierdzielą ludzie którzy się pół roku temu naczytali bzdur na onecie (lub biura rachunkowe które za wszelką cenę chcą łąpnąc klienta bo im sie 1 źródełko kończy biglaugh.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> interpretacja jest 1 bo jest to wprost w ustawie napisane - sprawdź sobie Dziennik Ustaw poz 1304 z

> 2013 r. (od art. 20 czytaj)

> a takie głupoty pierdzielą ludzie którzy się pół roku temu naczytali bzdur na onecie (lub biura

> rachunkowe które za wszelką cenę chcą łąpnąc klienta bo im sie 1 źródełko kończy )

być może jest jak piszesz, ale art bywały różne tongue.gif. Podobnie jak i interpretacje dot. daty wystawienia faktur.

Ja i tak siedzę właśnie nad wykazem faktur, także odpuściłem sobie czytanie dziennika ustaw i jego interpretacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy jest jakis sposob odliczenia VAT, jesli zamowie, ale nie zdaza sprowadzic przed 31 grudnia?

> Jakas faktura zaliczkowa, zadatkowa, itd.?

Art. 32. 1. Osoba fizyczna, która przed dniem 1 stycznia 2014 r. poniosła wydatki na zakup materiałów budowlanych,

o których mowa w ustawie z dnia 29 sierpnia 2005 r. o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem

mieszkaniowym (Dz. U. Nr 177, poz. 1468, z późn. zm.14)), ma prawo ubiegać się po dniu 31 grudnia 2013 r.

o zwrot części tych wydatków na dotychczasowych zasadach.

czyli teoretycznie trzeba ponieśc wydatki przed 01.01.2014 i powinno starczyć, ale w tym samym art.:

2. Wniosek o zwrot części wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych i udokumentowanych fakturą

wystawioną dla osoby fizycznej w okresie:

1) od dnia 1 maja 2004 r. do dnia 31 grudnia 2005 r. – składa się nie później niż do dnia 31 grudnia 2014 r.;

2) od dnia 1 stycznia 2006 r. do dnia 31 grudnia 2007 r. – składa się nie później niż do dnia 31 grudnia 2015 r.;

3) od dnia 1 stycznia 2008 r. do dnia 31 grudnia 2009 r. – składa się nie później niż do dnia 31 grudnia 2016 r.;

4) od dnia 1 stycznia 2010 r. do dnia 31 grudnia 2011 r. – składa się nie później niż do dnia 31 grudnia 2017 r.;

5) od dnia 1 stycznia 2012 r. do dnia 31 grudnia 2013 r. – składa się nie później niż do dnia 31 grudnia 2018 r.

czyli nie przewiduje się możliwośći składania faktur wystawionych od 01.01.2014, więc IMO raczej nie ma na to możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli nie przewiduje się możliwośći składania faktur wystawionych od 01.01.2014, więc IMO raczej

> nie ma na to możliwości

I stąd zrobił się nagły ruch w składach budowlanych (niektóre nawet oferują za darmo przechowanie zakupionego towaru aż do wiosny), a rząd potem odtrąbi, że w 4 kwartale gospodarka wzrosła zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I stąd zrobił się nagły ruch w składach budowlanych (niektóre nawet oferują za darmo przechowanie

> zakupionego towaru aż do wiosny), a rząd potem odtrąbi, że w 4 kwartale gospodarka wzrosła

Dzisiaj bylem w skladzie, mowia ze nie wyrabiaja, ruch jak nigdy panic.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I stąd zrobił się nagły ruch w składach budowlanych (niektóre nawet oferują za darmo przechowanie

> zakupionego towaru aż do wiosny), a rząd potem odtrąbi, że w 4 kwartale gospodarka wzrosła

bo ludzie napalili się jak szczerbaty na suchary żęby parę PLN odzyskać biglaugh.gif, bo nie robili zaczasu, myśleli że jeszcze 5 lat bedą się mogli remontować i odliczać a tu Tuske zakręcił kurek i koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Art. 32. 1. Osoba fizyczna, która przed dniem 1 stycznia 2014 r. poniosła wydatki na zakup

> materiałów budowlanych,

> o których mowa w ustawie z dnia 29 sierpnia 2005 r. o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków

> związanych z budownictwem

> mieszkaniowym (Dz. U. Nr 177, poz. 1468, z późn. zm.14)), ma prawo ubiegać się po dniu 31 grudnia

> 2013 r.

> o zwrot części tych wydatków na dotychczasowych zasadach.

> czyli teoretycznie trzeba ponieśc wydatki przed 01.01.2014 i powinno starczyć, ale w tym samym

> art.:

> 2. Wniosek o zwrot części wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych i udokumentowanych

> fakturą

> wystawioną dla osoby fizycznej w okresie:

> 1) od dnia 1 maja 2004 r. do dnia 31 grudnia 2005 r. – składa się nie później niż do dnia

> 31 grudnia 2014 r.;

> 2) od dnia 1 stycznia 2006 r. do dnia 31 grudnia 2007 r. – składa się nie później niż do

> dnia 31 grudnia 2015 r.;

> 3) od dnia 1 stycznia 2008 r. do dnia 31 grudnia 2009 r. – składa się nie później niż do

> dnia 31 grudnia 2016 r.;

> 4) od dnia 1 stycznia 2010 r. do dnia 31 grudnia 2011 r. – składa się nie później niż do

> dnia 31 grudnia 2017 r.;

> 5) od dnia 1 stycznia 2012 r. do dnia 31 grudnia 2013 r. – składa się nie później niż do

> dnia 31 grudnia 2018 r.

> czyli nie przewiduje się możliwośći składania faktur wystawionych od 01.01.2014, więc IMO raczej

> nie ma na to możliwości

wlasciciel jednego sklepu z plytkami twierdzi, że nie ma problemu - wystawia fakture zaliczkowa 100%, ktora mam zaplacic i odliczyc ja, a nie docelowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wlasciciel jednego sklepu z plytkami twierdzi, że nie ma problemu - wystawia fakture zaliczkowa

> 100%, ktora mam zaplacic i odliczyc ja, a nie docelowa.

z tym żę:

1. faktura zaliczkowa dokumentuje wpłatę zaliczki a nie zakup towarów

2. we wspomnianym art. 32.1 z ustawy tzw. mieszkanie dla młodych wynika, że "ma prawo ubiegać się po dniu 31 grudnia 2013 r. o zwrot części tych wydatków na dotychczasowych zasadach" - a w tej dotychczasowej ustawie natomiast jest zapis, że : "fakturze - rozumie się przez to fakturę VAT w rozumieniu przepisów o podatku od towarów i usług, dokumentującą zakupy, o których mowa w art. 3 ust. 1;" a wspomniany art. 3. ust. 1 mówi, że: "Osoba fizyczna ma prawo do zwrotu części wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych w związku z .... "

czyli faktura musi dotyczyć zakupu MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH a nie ZALICZKI - bo faktura zaliczkowa jest udokumentowanie jedynie poniesienia zaliczki a nie jest udokumentowaniem sprzedaży towaru (do takiej sprzedaży z zaliczką powinna być wystawiona faktura końcowa, która rozliczy wpłacone wcześniej zaliczki), bo towaru nie zakupiłeś. i tu może być problem bo wątpię żeby US-y akceptowały faktury zaliczkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tym żę:

> 1. faktura zaliczkowa dokumentuje wpłatę zaliczki a nie zakup towarów

> 2. we wspomnianym art. 32.1 z ustawy tzw. mieszkanie dla młodych wynika, że "ma prawo ubiegać się

> po dniu 31 grudnia 2013 r. o zwrot części tych wydatków na dotychczasowych zasadach" - a w tej

> dotychczasowej ustawie natomiast jest zapis, że : "fakturze - rozumie się przez to fakturę VAT

> w rozumieniu przepisów o podatku od towarów i usług, dokumentującą zakupy, o których mowa w

> art. 3 ust. 1;" a wspomniany art. 3. ust. 1 mówi, że: "Osoba fizyczna ma prawo do zwrotu

> części wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych w związku z .... "

> czyli faktura musi dotyczyć zakupu MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH a nie ZALICZKI - bo faktura zaliczkowa

> jest udokumentowanie jedynie poniesienia zaliczki a nie jest udokumentowaniem sprzedaży towaru

> (do takiej sprzedaży z zaliczką powinna być wystawiona faktura końcowa, która rozliczy

> wpłacone wcześniej zaliczki), bo towaru nie zakupiłeś. i tu może być problem bo wątpię żeby

> US-y akceptowały faktury zaliczkowe.

tutaj jest ciekawa interpretacja.

Ponioslem wydatki? Ponioslem. Czy przedsiebiorca sprzedajacy mi towar moze odliczyc juz VAT? Moze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tutaj jest ciekawa interpretacja.

> Ponioslem wydatki? Ponioslem. Czy przedsiebiorca sprzedajacy mi towar moze odliczyc juz VAT? Moze.

ot tak samo ważna interpretacja jak moja.... tylko w dru]gą stronę. możęsz próbowac, ale obstawiam że US na 99% jej nie uzna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.