Skocz do zawartości

po sąsiedzku :)


blackdriver1978

Rekomendowane odpowiedzi

witam , ja tak po sąsiedzku smile.gif

powiedzcie mi koledzy .....

brat ma alfe 156 która ostatnie 7 miesięcy stała nie odpalana smile.gif

i mamy problem ze sprzęgłem , a dokładnie nie da się zapodać biegu na zapalonym silniku , na sucho biegi wchodzą .

dodam że cały zestaw sprzęgła jest nowy był wymieniany rok temu a przejechane na nim ok 500km .

myśleliśmy że może zapowietrzyło się , ale to nie to sprzęgło odpowietrzone , wysprzęglik i pompa bez wycieków , zresztą widać jak wysprzęglik pracuje w momencie wciskania pedału sprzegła , więc to nie to.

dodam jeszcze że na kole zamachowym i docisku widać trochę rdzy ( 5 miesięcy temu cała komora silnika była myta razem z silnikiem i skrzynią )

i teraz pytanie czy jest możliwość żeby tarcza sprzęgła się zapiekła , przyrdzewiała i złapała za koło zamachowe lub docisk , a może rdza złapała na wałku skrzyni i nie przesuwa się tarcza ????

sam już nie wiem ..... jak na sucho jest na biegu i go odpali to jedzie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na przyklejoną tarcze do zamachu i docisku. Pozostaje odpalić i spróbować gdzieś poszarpać silnikiem na wysprzęglonym sprzegle. 1 gaz w podłogę i hamulec jak nie puści to sprzęgło na stół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja stawiam na przyklejoną tarcze do zamachu i docisku. Pozostaje odpalić i spróbować gdzieś

> poszarpać silnikiem na wysprzęglonym sprzegle. 1 gaz w podłogę i hamulec jak nie puści to

> sprzęgło na stół.

x2 ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i naprawione smile.gif

jak koledzy na różnych kącikach sugerowali zapieczona (przyrdzewiała) tarcza sprzęgła sciana.gif

odpaliliśmy auto na jedynce i tak jeździłem ok 15 min raz gaz opór raz hamulec decha tak żeby zgasł i szarpnął silnikiem i........puściło biglaugh.gifrotfl.giffood.gif

dzięki wszystkim za rady mniej i bardziej trafne ale najważniejsze że skuteczne .

jak mod uważa , temat można zapodać do kosza lub nie

jeszcze raz dzięki smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i naprawione

> jak koledzy na różnych kącikach sugerowali zapieczona (przyrdzewiała) tarcza sprzęgła

> odpaliliśmy auto na jedynce i tak jeździłem ok 15 min raz gaz opór raz hamulec decha tak żeby zgasł

> i szarpnął silnikiem i........puściło

> dzięki wszystkim za rady mniej i bardziej trafne ale najważniejsze że skuteczne .

> jak mod uważa , temat można zapodać do kosza lub nie

> jeszcze raz dzięki

To teraz ciekawe za ile wymiana sprzęgła będzie grana grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.