Skocz do zawartości

przeróbka ksenona na zwykłe światła


Morgan

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie, robił ktoś? Ktoś coś może napisać w tym temacie odnośnie instalacji, czy ją trzeba przerabiać? Póki co jest laikiem w temacie, bo nawet schematów nie oglądałem, ani pod maskę specjalnie nie zaglądałem.

PS. tylko nie piszcie mi, że zamiana ksenona na normalne żarówki to jak przejście z ferrari do maluch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> PS. tylko nie piszcie mi, że zamiana ksenona na normalne żarówki to jak przejście z ferrari do

> maluch

No a czego sie spodziewasz jak taka prawda? biglaugh.gif

Mechanicznie czy elektrycznie praktycznie wszystko jest p&p, gorzej wyglada sprawa od strony body bo ono macza paluchy w sterowanie wysokoscia swiatel. Bezpośrednio za wysokosc odpowiada licznik, jednak przy osiowaniu body bada konfiguracje i odpowiednio ustawia szafe pod to.

Musialbys licznik zaosiowac w aucie z manualna regulacja, powinno wtedy dzialac.

Jak cos to jestem pierwszy w kolejce po panel bez regulacji wysokosci i przeciwmgielnych, pelny panel moge Ci podarowac za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

zrobię tzw. wrzutkę do tematu smile.gif

Mam ksenony - wszystko oryginalne. A na kokpicie mam przełączniki do regulacji wysokości świateł, tylko że na liczniku nie wyświetla się cyferka z numerem poziomu świateł i na naciskanie przycisków wysokości światła nie reagują. Hmm?

Rozgryźmy ten temat przerabiania ksenonów na zwykłe, bo coś czuje że najbliższym czasie też mnie będzie to czekać sciana.gif

Miłego dnia smile.gif

kubussss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No a czego sie spodziewasz jak taka prawda?

wiem, ale cena ori kloszy do ksenona, a cena kloszy zwykłych to niebo, a ziemia

> Mechanicznie czy elektrycznie praktycznie wszystko jest p&p, gorzej wyglada sprawa od strony

> body bo ono macza paluchy w sterowanie wysokoscia swiatel. Bezpośrednio za wysokosc odpowiada

> licznik, jednak przy osiowaniu body bada konfiguracje i odpowiednio ustawia szafe pod to.

> Musialbys licznik zaosiowac w aucie z manualna regulacja, powinno wtedy dzialac.

fes lub mes wystarczy do tego zabiegu?

> Jak cos to jestem pierwszy w kolejce po panel bez regulacji wysokosci i przeciwmgielnych, pelny

> panel moge Ci podarowac za free.

chodzi Ci o ten panel po lewej strony od kierownicy, gdzie załącza się tylne przeciwmgielne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtrudniejsze to zdobycie śrub mocujących lampy...

Pewnie połowę urwiesz.

Potem cierpliwy diagnosta na skp..

Przyda się do zgrania lamp ze zderzakiem i nadwoziem.

Elektryka ta sama.

Silniczki na zero. Ustawiasz lampami na sztywno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba musimy pogadać drogi kolego

Też kiedyś chciałem zamienić xenony na zwykłe lampy. Jest kilka problemów elektrycznych .Wiązka trochę inna i poziomowanie.W xenonach poziomowanie idzie przez centralki w lampach,a zwykłe lampy maja oddzielny moduł i przyciski do sterowania. Śruby mocujące to nie problem zdobyć w ASO, są po kilka zł ,ale problem je odkręcić!!!

Swój problem żółtych szybek w lampach rozwiązałem kupując nowe xenony ( 2 Lampy) kompletne za 800zł!!!

Ci co nie maja xenonów dziwią się ,ale chodzi o to ,ze stare xenony z brudnymi przesłonami świecą jak lampy w maluchu i do tego są brzydkie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

tylko powiedzcie lub zdradźcie tajemnice gdzie kupić fajne lampy ksenonowe w miarę fajnej cenie? Jasne, że ksenon to ksenon, ale już prawie od dwóch lat nie potrafię znaleźć coś przyzwoitego.

Miłego dnia

kubussss smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jest kilka problemów elektrycznych .Wiązk a

> trochę inna i poziomowanie.

Nie jest inna, wszystko jest p&p, a po odpieciu ksenonów zostanie Ci wolna jedna wtyka.

>W xenonach poziomowanie idzie przez centralki w lampach,a zwykłe

> lampy maja oddzielny moduł i przyciski do sterowania.

Nie ma żadnego modułu, pisałem wczesniej co odpowiada za regulację wysokości przy zwykłych lampach, wystarczy przeczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też kiedyś chciałem zamienić xenony na zwykłe lampy. Jest kilka problemów elektrycznych .Wiązka

> trochę inna i poziomowanie.W xenonach poziomowanie idzie przez centralki w lampach,a zwykłe

> lampy maja oddzielny moduł i przyciski do sterowania. Śruby mocujące to nie problem zdobyć w

> ASO, są po kilka zł ,ale problem je odkręcić!!!

> Swój problem żółtych szybek w lampach rozwiązałem kupując nowe xenony ( 2 Lampy) kompletne za

> 800zł!!!

> Ci co nie maja xenonów dziwią się ,ale chodzi o to ,ze stare xenony z brudnymi przesłonami świecą

> jak lampy w maluchu i do tego są brzydkie .

zdradź gdzie tak tanio dostałeś te klosze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się pogodzić z brakiem regulacji to problemów elektrycznych nie ma wcale. Nic zero null.

Jeśli ktoś w 99% jedzie sam to regulacja prawie zbędna.

Ja po wkreceniu nowych śrub miałem meksyk z ustawieniem wszystkich szparek jak należy przy zachowaniu ustawienia światła....

Dlatego polecam cierpliwego diagnoste.

Batmobilowi siostry zderzak wisiał na 2 śrubach, maszynka do ustawiania plamy przed nim.

Dłuższa chwila, kilka przymiarek i jest cacy.

Może nie idealnie, ale znacznie lepiej niż z wariujacym zenonem.

Nowe lampy ustawione na sztywno dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobra teraz rozwiń temat ustawienia lamp, w czym tkwi dokładnie problem (chodzi o poprawne

> oświetlenie drogi wedle przyrządu)

Problem tkwi w tym ze sruby mocujace reflektor pourywasz prawie na 99%. Dasz nowe to polka jest z poustawianiem ich tak zeby swiatla poprawnie swiecily i zeby szczeliny do okola reflektorow byly rowne.

Jak juz mowilem, trzeba licznik zaosiowac w aucie z regulacja i wsio bangla jak nalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.