Skocz do zawartości

1.2 16v max obroty


Kewin3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dostrajam 1.2 16v Zastanawiam sie do ilu podciągnąć odcinke, zdaje sie ze fabrycznie jest na 7200 ?

Auto służy mi tylko do rajdów, zwykle ciągne go do konca obrotów.

Ostatnio dostał 4P, wałki 270/260, mocny porting, lekkie koło. Wałki bede chciał ustawić zeby była mocna góra, Ale jakie ustawić obroty max, zeby było bezpiecznie dla silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Dostrajam 1.2 16v Zastanawiam sie do ilu podciągnąć odcinke, zdaje sie ze fabrycznie jest na 7200 ?

> Auto służy mi tylko do rajdów, zwykle ciągne go do konca obrotów.

> Ostatnio dostał 4P, wałki 270/260, mocny porting, lekkie koło. Wałki bede chciał ustawić zeby była

> mocna góra, Ale jakie ustawić obroty max, zeby było bezpiecznie dla silnika ?

przedewszystkim z czego glowica ? z punto 1 ? Jezeli tak to jest na podwojnych sprezynach a to duzy plus bo mozna wyzej krecic....z tego co mi mowila osoba zajmujaca sie przygotowaniem glowic do sportu jezeli dol nie jest wywazony to najwyzej mozna odcinke na 7800 ustawic...jak wywazysz dol to jeden chlopak u nas z lekkim zamachem kreci do 8800 i caly sezon nic sie nie urwalo smile.gif...oczywscie jezeli walek da rade tyle ale twoje sa dosyc ostre smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Dostrajam 1.2 16v Zastanawiam sie do ilu podciągnąć odcinke, zdaje sie ze fabrycznie jest na 7200 ?

> Auto służy mi tylko do rajdów, zwykle ciągne go do konca obrotów.

> Ostatnio dostał 4P, wałki 270/260, mocny porting, lekkie koło. Wałki bede chciał ustawić zeby była

> mocna góra, Ale jakie ustawić obroty max, zeby było bezpiecznie dla silnika ?

IMO za słaby wałek na 4p, żeby coś się działo konkretnie.

Przy wałku c.a. 300 da się podkręcić do 9xxx grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały silnik z lanci Y, niby to samo co P1 bo osprzęt był MM.

Ale co mnie zdziwiło, sprężyny mam pojedyncze;/

Od roku 2014 zmieniają sie u nas klasy do 1400ccm

Juz planuje załozyć dół od 1.4 wiec wtedy sobie wał wyważę.

Teraz ustawie na 7800 wink.gif

A ile stopni mają fabryczne wałki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oryginalnie jest 7200. Ja nie mam doświadczenia w sporcie, ale wydaje mi się, że 8000 to max ze

> względu na hydrauliczne popychacze. Fajnie byłoby wyważyć układ korbowo-tłokowy ponownie, żeby

> był to trwałe.

ja krece do ok 8400-8500 (ciezko powieziec bo wyszlo za obrotomierz) i zyje

a seryjnie odcina jest na 6900rpm a nie 7200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.