Skocz do zawartości

Odpalanie


Rekomendowane odpowiedzi

Mam Novua Bravua i mam nowe problemy czasami podczas odpalania zwłaszcza jak auto dłużej postoi np cały dzień po odpaleniu mocno zatrzęsie motorem, nie jest to reguła ale zdarza się bardzo często, jak auto jest "ciepłe" czyli stoi np pół dnia nie ma takiego problemu odpala normalnie. Auto miało wymienianą dwumasę wraz ze sprzęgłem, jakieś 10 - 15 000km temu czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam Novua Bravua i mam nowe problemy czasami podczas odpalania zwłaszcza jak auto dłużej postoi np

> cały dzień po odpaleniu mocno zatrzęsie motorem, nie jest to reguła ale zdarza się bardzo

> często, jak auto jest "ciepłe" czyli stoi np pół dnia nie ma takiego problemu odpala

> normalnie. Auto miało wymienianą dwumasę wraz ze sprzęgłem, jakieś 10 - 15 000km temu czy ktoś

> z Was spotkał się z takim problemem?

jeżeli silnik 1.9 8V to on po prostu tak robi.

Mnie na początku też to zaniepokoiło, aczkolwiek serwisy powiedzieli, że tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tz.że jak brak masy to po odpaleniu trzęsie motorem?

tak mówi elearn

Sprawdzić wstępnie:

- stan układu zasysania powietrza

- Prawidłowe połączenie z masą cewek zapłonowych i centralki silnika na korpusie

- Poprawność mocowania przewodów na akumulatorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak mówi elearn

> Sprawdzić wstępnie:

> - stan układu zasysania powietrza

> - Prawidłowe połączenie z masą cewek zapłonowych i centralki silnika na korpusie

> - Poprawność mocowania przewodów na akumulatorze

A jak krócej stoi to masa jest lepsza. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak krócej stoi to masa jest lepsza.

co ja mechanik, pomóc chciałem 270751858-jezyk.gif

miałem podobne objawy, ale to był tjet z gazem i komp łapał ustawienia od gazu i przy odpalaniu na pb właśnie świrował silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeżeli silnik 1.9 8V to on po prostu tak robi.

> Mnie na początku też to zaniepokoiło, aczkolwiek serwisy powiedzieli, że tak ma być.

Nie "po prostu tak robi" tylko w egzemplarzach do 2009 bodajże roku jest niedoskonała poduszka silnika za skrzynią biegów. Wymieniłem i problemów brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak mówi elearn

> Sprawdzić wstępnie:

> - stan układu zasysania powietrza

> - Prawidłowe połączenie z masą cewek zapłonowych i centralki silnika na korpusie

> - Poprawność mocowania przewodów na akumulatorze

Ale teorie wymyślasz. Doczytaj czego to dotyczy, a potem przepisuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie jest silnik 1.9 16v czyli jest się czym niepokoić? Czasami tak jak dzisiaj rano odpalił i

> się delikatnie zatrzasl a wczoraj jak był mróz rano zatrzasl się strasznie dodatkowo niebieski

> dymek puścił.

sprawdz stan aku, sprawdz korekcje wtryskow, jaki masz nalot? moze rozrusznik dodatkowo juz slabnie lub swiece zarowej nie pracuja pelna para

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdz stan aku, sprawdz korekcje wtryskow, jaki masz nalot? moze rozrusznik dodatkowo juz slabnie

> lub swiece zarowej nie pracuja pelna para

Aku kręci ok tak samo rozrusznik nie ma problemów nawet jak się na wieczór pobawie follow me home. Przebieg 134500km. Częściej to występuje na mrozie. Czy grzanie świec da się sprawdzić przez kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przebieg 134500km. Częściej to występuje na mrozie. Czy grzanie świec da się sprawdzić przez

> kompa?

da sie examinerem w funkcji omomierza, ale jak masz 134kkm to swieczki juz beda biedne, u mnie przy nalocie kolo 90-100k juz swieczki byly biedne, po wymianie na nowe duzo lepiej odpalal, tak jak piszesz przy niskich temp dawalo to o sobie znac

blad na desce dostaniesz dopiero jak swieczka przestanie calkiem grzac, jesli beda zaliczyc zgon to bledu jeszcze nie bedzie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie "po prostu tak robi" tylko w egzemplarzach do 2009 bodajże roku jest niedoskonała poduszka

> silnika za skrzynią biegów. Wymieniłem i problemów brak.

Ja również wymieniałem na gwarancji i objawy ustąpiły. "Masełko" to może nie jest, ale już się sam nie otrząsa ze śniegu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja również wymieniałem na gwarancji i objawy ustąpiły. "Masełko" to może nie jest, ale już się sam

> nie otrząsa ze śniegu

Najbardziej to walenie było słychać na zimnym silniku i jak to określił jeden z moim pasażerów "jak w Uno coś wali o tłumik". Wymieniłem, bo poduszka trafiła się za 40 zł, nowa z serwisu. A przy okazji dłubania pod wozem odkręciłem dwie śruby i włożyłem nową poduszkę. Nowa różni się budową od starej, a teraz problemu z łomotaniem nie ma. Aczkolwiek z tego co kojarzę, to na 99% ten problem był zawarty w Service News'ach Fiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.