Skocz do zawartości

e36 korek oleju jakim momentem dokręcamy- na szybko


andre1992

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam prosił bym o odpowiedź jakim momentem powinniśmy dokręcać korek oleju w bmw e36 316

> Bardzo dziękuje za odpowiedzi

Na szybko, to Ci powiem, że między 25 a 35 Nm w zupełności wystarczy. Dajesz nową uszczelkę, która zawsze jest razem z filtrem oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na szybko, to Ci powiem, że między 25 a 35 Nm w zupełności wystarczy. Dajesz nową uszczelkę, która

> zawsze jest razem z filtrem oleju.

właśnie nie dostałem nowej podkładki i założyłem na starej, może wyciekać olej? jeśli tak to czy w ilości w takiej, że powinienem się martwić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> właśnie nie dostałem nowej podkładki i założyłem na starej, może wyciekać olej? jeśli tak to czy w

> ilości w takiej, że powinienem się martwić ?

Nie powinno lecieć. Swoją drogą ciekawe co to za filtr był? W BMW i Mercedesie zawsze jest nowa uszczelka razem z filtrem oleju, to chyba takie zalecenia i wymogi producentów aut w kierunku producentów filtrów. W innych markach nie dają uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie powinno lecieć. Swoją drogą ciekawe co to za filtr był? W BMW i Mercedesie zawsze jest nowa

> uszczelka razem z filtrem oleju, to chyba takie zalecenia i wymogi producentów aut w kierunku

> producentów filtrów. W innych markach nie dają uszczelki.

Filtron o ile dobrze pamiętam, dali uszczelkę gumową dużą filtra oleju i mały oring na trzpień

jesteś kolego pewny że 60 Nm ? tu jest właśnie 19 nasadka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Filtron o ile dobrze pamiętam, dali uszczelkę gumową dużą filtra oleju i mały oring na trzpień

> jesteś kolego pewny że 60 Nm ? tu jest właśnie 19 nasadka

Tak mówi "Sam naprawiam". Ja sam mam na 17, ale i tak zawsze dokręcam na wyczucie (dynamometryk mam niestety od 60Nm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korek miski oleju był na nasadke 19. Dokrecony był momentem około30Nm.Po dokreceniu 48Nm podkladka już tak usiadła że bałem się wkrecic mocniej a szlo ciężko.Wiem że miska jest aluminiowa i trzeba uważać, a srube musiałem dobrać inną, ponieważ oryginalna strzeliła przy lekkim dokreceniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Korek miski oleju był na nasadke 19. Dokrecony był momentem około30Nm.Po dokreceniu 48Nm podkladka

> już tak usiadła że bałem się wkrecic mocniej a szlo ciężko.Wiem że miska jest aluminiowa i

> trzeba uważać, a srube musiałem dobrać inną, ponieważ oryginalna strzeliła przy lekkim

> dokreceniu.

Najważniejsze, że i miska cała i nie cieknie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najważniejsze, że i miska cała i nie cieknie

Bałem się bardziej dokrecac, ponieważ niewiadomo dlaczego ale oryginalna śruba strzeliła przy niewielkim momencie.W ogóle przy odkrecaniu była już jakaś dziwna bo szła tylko kluczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.