Skocz do zawartości

SC / demontaż ABS i pytanie jak to ugrśc


Astyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pacjent SC z ABS.

Chce zdemontować ABS gdyż i tak nie działa bo poprzedni właściciel posępił grosza na łozyska/piasty pod abs a nie miał wiedzy jak zrobić zwykle pod ABS a zbedne rzeczy wyrzucił....

Będą nowe przewody, tarcze, klocki. Chce kupić pompe+serwo z 1.1 i tu pytanie... z korektorami siły hamowania czy bez? Aktualnie dupa ucieka przy gwałtownym hamowaniu co mnie nie cieszy ale za to z lewą ładnie leci smile.gif

Więc montowac z korektorami czy nie ?

A jeżeli nie to dlaczego a jeżeli tak to tez dlaczego?

PS. Czy korektory były montowane tylko w VAN?

Pozdrawiam zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Pacjent SC z ABS.

> Chce zdemontować ABS gdyż i tak nie działa bo poprzedni właściciel posępił grosza na łozyska/piasty

> pod abs a nie miał wiedzy jak zrobić zwykle pod ABS a zbedne rzeczy wyrzucił....

> Będą nowe przewody, tarcze, klocki. Chce kupić pompe+serwo z 1.1 i tu pytanie... z korektorami

> siły hamowania czy bez? Aktualnie dupa ucieka przy gwałtownym hamowaniu co mnie nie cieszy ale

> za to z lewą ładnie leci

> Więc montowac z korektorami czy nie ?

> A jeżeli nie to dlaczego a jeżeli tak to tez dlaczego?

> PS. Czy korektory były montowane tylko w VAN?

> Pozdrawiam

Korektory były w każdym S.C. i cc,raczej bym założył bo bez nich będzie blokował szybciej tyl

mam na myśli korektory przy pompie,jak w zwykłych wersjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pompa hamulcowa i serwo zostaje, na parę przewodów idących na tył zakładasz dławiki tak jak w SC

> bez ABS jest i tyle.

W pompie mam tylko 2 wyjścia nie 4. I tak wymieniam bo pada serwo.

Możesz zobrazować mi te dławiki?

Bo nie wiem czy myśle o tym samym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> KLIK

> No czyli np tu mam wszystko co mi potrzeba

dokladnie. Tylko pamietaj ze uszczelnienia gumowe ktore raz mialy kontakt z plynem hamulcowym przy jego braku puchna i nadaja sie do wyrzucenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W pompie mam tylko 2 wyjścia nie 4.

Dziwne bo pompa dla ABS i bez ABS jest taka sama, tylko w przypadku zastosowania systemu ABS dwa wyjścia są zaślepione.

Przerabiałem temat przy wymianie pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwne bo pompa dla ABS i bez ABS jest taka sama, tylko w przypadku zastosowania systemu ABS dwa

> wyjścia są zaślepione.

> Przerabiałem temat przy wymianie pompy.

No bo wystarczy wykręcić zaślepki i już są 4 wyjścia, a nie 2. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Wywalasz wiązkę i błędu nie będzie. Nie jestem pewien co do kontrolki bo jeśli jej działanie jest takie jak w przypadku wspomagania kierownicy, to trzeba jeszcze będzie odlutować diodę z zegarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wywalasz wiązkę i błędu nie będzie. Nie jestem pewien co do kontrolki bo jeśli jej działanie jest

> takie jak w przypadku wspomagania kierownicy, to trzeba jeszcze będzie odlutować diodę z

> zegarów.

dokladnie. Trzeba odlutowac diode albo wypiac cala plytke jezeli nie uzywa sie pozostalych kontrolek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.