Skocz do zawartości

problem z obrotami - 2.4


DARKOOO

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy koleżanki - już pomysły mi się skończyły ideia.gif

Problem następujący i mocno losowy.

Silnik na wolnych obrotach spada poniżej wymaganych obrotów angryfire.gif

Spada do 500 obr/min później pomału wraca do pozycji wyjściowej lub nie cfaniaczek.gif

Czasem umie zgasnąć przy dojeździe do skrzyżowania - gaśnie bardzo łagodnie - dopiero komunikat o braku ciśnienia oleju sygnalizuje, że koniec jazdy facepalm%5B1%5D.gif

Czasem trzyma za wysokie obroty - koło 900.

Wszytko umie dziać się podczas jednej drogi do pracy. Co dojazd do skrzyżowania to inny problem.

Dodatkowo z obserwacji zauważyłem, że po ostrej jeździe ma prawie zawsze problemy i spada do 500obr lub zupełnie zgaśnie.

Po jeździe spokojnej umie działać poprawnie.

Nie ma znaczenia czy silnik rozgrzany czy nie, nie ma znaczenia czy na Pb czy na LPG, nie ma znaczenia czy jest mgła i wilgotno czy sucho.

Są dni gdy działa poprawnie cały dzień a są tak jak dziś gdzie zgasł 2x. Po podpięciu kompa i jazdy z ciągłym zapisem umiał jedynie spać do tych 500obr/min.

Z pracy selespeeda (płynności działania) wynika, że coś się pierdzieli z przepływką (objaw podobny gdy przepływomież zaczyna zakłamywać).

Poza tym silnik w pełnym zakresie obrotów działa poprawnie - nie muli wariator się uruchamia - ogólnie wszytko OK niewiem.gif

Co już wykluczyłem

- sonda lambda przed katalizatorem - wymieniona 2x - oryginał miał uszkodzoną grzałkę więc czasem zakłamał. Kupiłem używkę - parametry ok ale mimo to dalej sinik nie działał ok - kupiłem nówkę Bosch - parametry takie same jak na używce - efektu brak.

- rozebrałem układ dolotowy w celu przeczyszczenia sinika krokowego - w efekcie rozebrałem przepustnicę na części pierwsze (nie ma krokowego osobnego do wolnych obrotów) wszystko odbywa się za pomocą jednego silnika sterującego przepustnicą główną

- sprawdzenie połączeń podciśnienia silnika - znalazłem jedynie pęknięty przewód - myślałem, że powód znaleziony - wymiana przewodu nie pomogła

- umyłem przepływkę

- sprawdziłem, przeczyściłem połączenia elektryczne od sterowania silnikiem

Co zostało do wykluczenia

- sonda lambda za katalizatorem

- przepływka -będę ją podmieniał na dniach

- komputer od sterowania silnikiem

CO POTRZEBUJE OD WAS

Jak sprawdzić dokładnie poprawność działania sondy (2)

Co jeszcze mogę sprawdzić

Co jeszcze mogę podmienić.

Mam dość wydawania kasy bez efektu angryfire.gif

Wrzucam wykres gdzie jest wszystko opisane może ktoś mi coś podpowie.

tu wykres bez sondy by nie zaciemniać

287445340-bezsondy.jpg

a tu zaciemnione:

287445340-zsonda.jpg

a tu zupełnie nasrane icon_eek.gif

287445340-nasrane.jpg

A tu się rozpędziłem przy czyszczeniu przepustnicy (znalazłem zapoconą głowicę - lekki wyciek z pod dekla) nono.gif

287445340-dhg.jpg

post-120396-14352522853739_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysły i luźne myśli (dużo walczyłem kiedyś z podobnymi objawami ale we fiatowskim 1.2 8V)

-Żeby wykluczyć sondę to ją po prostu odłącz, komp powinien przejść w tryb serwisowy.

-Przewód podciśnienia między przepustnicą/kolektorem a sprzęgłem (o ile w w 2.4 w ogóle istnieje)

-czujnik MAF

-Wiązka elektryczna ale nie tylko złącza ale może gdzieś niestety zaśniedziały przewody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomysły i luźne myśli (dużo walczyłem kiedyś z podobnymi objawami ale we fiatowskim 1.2 8V)

> -Żeby wykluczyć sondę to ją po prostu odłącz, komp powinien przejść w tryb serwisowy.

dobry pomysł - mam nadzieje że odpali i będzie jeździł

> -Przewód podciśnienia między przepustnicą/kolektorem a sprzęgłem (o ile w w 2.4 w ogóle istnieje)

do sprzęgła nie ma - reszta sprawdzona

> -czujnik MAF

co to za czujnik?

> -Wiązka elektryczna ale nie tylko złącza ale może gdzieś niestety zaśniedziały przewody

o to jak szukanie w życia na innej planecie

p.s.

nie mogę wypiąć przepławki bo będę miał tylko 3 biegi (1,2 i R)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co to za czujnik?

MAP/MAF sensor różnie to nazywają - czujnik podciśnienia, tak jak pisałem nie wiem czy jest coś takiego w 2.4

> o to jak szukanie w życia na innej planecie

Coś o tym wiem, wymieniłem w poprzednim aucie niemal wszystko w walce z obrotami: krokowy, tps, map, kable+świece (wiele kompletów), przepustnica czyszczona, lambda i nic, od nowego właściciela dowiedziałem się, że problem tkwił w wiązce (pojawiał się losowo ale częściej był niż było ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>- rozebrałem układ dolotowy w celu przeczyszczenia sinika krokowego - w efekcie rozebrałem przepustnicę na części pierwsze (nie ma krokowego osobnego do wolnych obrotów) wszystko odbywa się za pomocą jednego silnika sterującego przepustnicą główną

A, że się wtrącę - autoadaptacja przepustnicy była robiona:

chodzi mi o przekręcenie kluczyka i odczekanie ok 60 s...

Co jeszcze - nie masz jakiś starych świec na podmianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> MAP/MAF sensor różnie to nazywają - czujnik podciśnienia, tak jak pisałem nie wiem czy jest coś

> takiego w 2.4

Chyba nie ma ale sprawdzę jeszcze w eperze...

ok.gif

> Coś o tym wiem, wymieniłem w poprzednim aucie niemal wszystko w walce z obrotami: krokowy, tps,

> map, kable+świece (wiele kompletów), przepustnica czyszczona, lambda i nic, od nowego

> właściciela dowiedziałem się, że problem tkwił w wiązce (pojawiał się losowo ale częściej był

> niż było ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie bijcie, mechanikiem nie jestem, ale maf sensor i przeplywomierz to nie jest wlasnie to samo?

nie bijemy 275123014-zielony.gif

Przepływka mierzy temperaturę i ilość powietrza wpadającego do silnika.

Podciśnienie jest brane z za przepustnicy lub z kolektora dolotowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A, że się wtrącę - autoadaptacja przepustnicy była robiona:

> chodzi mi o przekręcenie kluczyka i odczekanie ok 60 s...

i tyle wystarczy?

ja znalazłem jakiś proces mówiący o trzymaniu przez 20sek silnik na obrotach ok 3000

> Co jeszcze - nie masz jakiś starych świec na podmianę?'

I tu już na nich mam 30oookm więc już na nie czas.

Choć objawy zużytych świec wychodziły na zimnym silniku wink.gif

Ale to też wymienię ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i tyle wystarczy?

> ja znalazłem jakiś proces mówiący o trzymaniu przez 20sek silnik na obrotach ok 3000

> I tu już na nich mam 30oookm więc już na nie czas.

> Choć objawy zużytych świec wychodziły na zimnym silniku

> Ale to też wymienię

wiązka do sprawdzenia, adaptacja do skasowania grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A, że się wtrącę - autoadaptacja przepustnicy była robiona:

> chodzi mi o przekręcenie kluczyka i odczekanie ok 60 s...

> Co jeszcze - nie masz jakiś starych świec na podmianę?

Problem chyba już rozwiązany yay.gifyay.gifyay.gifyay.gif

Strzał w świece był trafny waytogo.gif

Wymieniałem je regularnie co 20kkm - jak przekraczałem 22-25kkm objawem było wypadanie zapłonu na zimnym silniku. Więc 20kkm wymiana świec.

Na tej partii świec nie było takiego objawu a ja nie zaglądałem w moje notatki - okazało się, że zrobiłem na nich już 30kkm - miały prawo paść.

Elektroda wypalona.

Teraz reset kompa albo paręnaście km i będzie git. Już zachowuje się dużo lepiej - z każdym km coraz lepiej.

Dzięki za podpowiedzi 20.GIF

p.s.

adaptacje itp rzeczy nie pomogły (bo nie mały prawa)

po całej operacji mam na zapas sondę icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.