Skocz do zawartości

Czy to normalne w 1,2 16V od Renault?


sebaM25

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza rzecz, że po dodaniu gazu na postoju, w pierwszej fazie wciskania pedału, słychać jakiś świst z okolicy silnika.

Ciężko określić skąd dokładnie.

Druga rzecz, na wolnych obrotach dymek widać biały, przy temperaturach co były obecnie na dworze, około 6-8 stopni i słonecznie.

Po przegazówce, chmurę tego dymu/pary puszcza dość pokaźną.

Możliwe że od stania i niejeżdżenia za często?

Innych objawów padającej UPG nie zauważyłem, ale czy ubywa płynu i ile to nie wiem, bo oglądałem tylko celem zakupu.

Pozatym ten silnik ma lekkie wycieki gdzieś spod wszystkich uszczelek po kolei - klawiatura - UPG - misa olejowa - okolice rozrządu, a przebieg podobno 100oookm.

Coś mi się nie podoba, chyba że za dużo wymagam i jest to dopuszczalne w tym 1,2 16V o takim przelocie?

Co myślicie? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm co do tego świstu... to chyba normalne w Renault. byłem kiedyś w Gliwicach u magików którzy siedzą w francowatych i powiedzieli że to normalne. świst dochodzi pewnie z przepustnicy zapytałem z czystej ciekawości bo też mi się ten klank nie podobał 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A masło/majonez pod korkiem wlewu oleju?

> Jeszcze jedna rzecz - auto jeździ na oleju mineralnym

> Nic dobrego to to chyba nie będzie z tego silnika, ale no nie wiem

olej mineralny + wycieki z całego silnika oslabiony.gif, odpuść sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To standardowy silnik 16v. Trzeba sprawdzić kompresję, zobaczyć czy nie kopci i czy się chętnie wkręca na obroty. Jest tam elektrycznie sterowana przepustnica, która może się zabrudzić, wtedy może nie trzymać wolnych obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzeba sprawdzić kompresję, zobaczyć czy nie kopci i czy się chętnie

> wkręca na obroty.

Kompresji to nie sprawdzę podczas oględzin, a o kopceniu to mówisz w jakim kolorze?

Na niebiesko? Lubi ten wynalazek olej popijać?

Ten co go oglądałem, jakby kopcił na biało.

Niby w takich temperaturach pseudo zimowych jak teraz to dopuszczalne, ale po przegazowaniu wydaje mi się że za bardzo.

Mam trochę do czynienia z renówką 1,2 8V i z rury nie widać praktycznie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kompresji to nie sprawdzę podczas oględzin, a o kopceniu to mówisz w jakim kolorze?

na niebiesko, biały dymek to para wodna

> Na niebiesko? Lubi ten wynalazek olej popijać?

> Ten co go oglądałem, jakby kopcił na biało.

> Niby w takich temperaturach pseudo zimowych jak teraz to dopuszczalne, ale po przegazowaniu wydaje

> mi się że za bardzo.

> Mam trochę do czynienia z renówką 1,2 8V i z rury nie widać praktycznie nic.

silniki renault raczej nie piją oleju, jeśli już to przeciekają na zewnątrz smile.gif Sprawdź czy nie ma masełka pod korkiem oleju i na bagnecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdź czy nie ma

> masełka pod korkiem oleju i na bagnecie

W tym co go oglądałem nieco było masełka, ale jak jeżdżone na krótkich odcinkach to niby dopuszczalne.

A ciśnienie spod korka wlewu oleju powinno być duże?

Waliło dość konkretnie powietrzem, ale nie czuć było za bardzo spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tym co go oglądałem nieco było masełka, ale jak jeżdżone na krótkich odcinkach to niby

> dopuszczalne.

> A ciśnienie spod korka wlewu oleju powinno być duże?

> Waliło dość konkretnie powietrzem, ale nie czuć było za bardzo spalin.

pewien przedmuch powinien być, ale jaki to najlepiej porównać do sprawdzonego silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.