Skocz do zawartości

zbiornik pod podłogę


NaczelnyFilozof

Rekomendowane odpowiedzi

Odwiedziłem trzy stacje montażu inastalacji gazowej.

W żadnej nie chcą się podjąć montażu butli w miejsce baku paliwa pod podłogę samochodu.

Tłumaczenia że:

Panie tak się nie robi / dajemy do bagażnika / auto musi mieć paliwo / nie bedzie miał Pan gwarancji / szkoda się męczyć.

Wszędzie mnie traktowali jak debila. Że auto bez baku nie będzie działać.

Na nic im moje słowa, że do czterech lat w 2107 mam tylko gaz, i że nawet bak jest zdemontowany i leży na strychu. A samochód jeździ.

Pacjent do zagazowania to gaźnikowa Marbella Seata. Czyli zwykła instalka I gen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aby zamontować butle pod samochód:

> - odległość butli od rur wydechu nie może być mniejsza niż 10 cm

> - odegłość od baku 5cm

tak, ale jeszcze trzeba kupić specjalną (dostosowaną do montażu na zewnątrz) butlę, a poza tym nie możesz na stałe zdemontować zbiornika paliwa, ot choćby dlatego, że przeglądu nie przejdziesz..

I ostatnia rzecz, popatrz sobie na allegro jaki kształt ma ten Twój zbiornik paliwa i pokaż mi jak butla od LPG będzie miała taki, bowiem pamiętaj, że zarówno zbiornik paliwa jak i LPG nie może być najniższym punktem podwozia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odwiedziłem trzy stacje montażu inastalacji gazowej.

> W żadnej nie chcą się podjąć montażu butli w miejsce baku paliwa pod podłogę samochodu.

> Tłumaczenia że:

> Panie tak się nie robi / dajemy do bagażnika / auto musi mieć paliwo / nie bedzie miał Pan

> gwarancji / szkoda się męczyć.

> Wszędzie mnie traktowali jak debila. Że auto bez baku nie będzie działać.

> Na nic im moje słowa, że do czterech lat w 2107 mam tylko gaz, i że nawet bak jest zdemontowany i

> leży na strychu. A samochód jeździ.

> Pacjent do zagazowania to gaźnikowa Marbella Seata. Czyli zwykła instalka I gen.

Klient nasz pan. Płaci i wymaga , a to że może mieć problemy przy przeglądzie to już nie nasza sprawa.

Taki myk zrobiliśmy we wranglerze. Butla lpg zamiast baku , bak od trabanta z dopasowaną pompą , wlewem i króćcami zamontowany w innym miejscu. Wszystko działa , klient zadowolony że ma kawałek bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odwiedziłem trzy stacje montażu inastalacji gazowej.

> W żadnej nie chcą się podjąć montażu butli w miejsce baku paliwa pod podłogę samochodu.

> Tłumaczenia że:

> Panie tak się nie robi / dajemy do bagażnika / auto musi mieć paliwo / nie bedzie miał Pan

> gwarancji / szkoda się męczyć.

> Wszędzie mnie traktowali jak debila. Że auto bez baku nie będzie działać.

> Na nic im moje słowa, że do czterech lat w 2107 mam tylko gaz, i że nawet bak jest zdemontowany i

> leży na strychu. A samochód jeździ.

> Pacjent do zagazowania to gaźnikowa Marbella Seata. Czyli zwykła instalka I gen.

We fronterze mam pod spodem, nie widać, żeby była to jakaś specjalistyczna butla. Zwykłe mocowanie do bagażnika odwrócone do góry nogami zlosnik.gif Nie jest to odosobniony przypadek, więc szukaj warsztatu, któremu się chce zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> We fronterze mam pod spodem, nie widać, żeby była to jakaś specjalistyczna butla. Zwykłe mocowanie

> do bagażnika odwrócone do góry nogami Nie jest to odosobniony przypadek,

nie wiem czy jest to powód do dumy no.gif

więc szukaj

> warsztatu, któremu się chce

nie któremu się chce tylko który myśli że wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem czy jest to powód do dumy

> więc szukaj

> nie któremu się chce tylko który myśli że wie

Powód do dumy to nie jest, bo te opaski lada moment przerdzewieją zlosnik.gif Na wiosnę wymienię na solidniejsze.

A co ten warsztat myśli, że wie a tak na prawdę nie wie? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powód do dumy to nie jest, bo te opaski lada moment przerdzewieją Na wiosnę wymienię na

> solidniejsze.

obyś zdążył zanim spadnie czacha.gif

> A co ten warsztat myśli, że wie a tak na prawdę nie wie?

jeżeli założył ci zwykły zbiornik "w koło" pod podwozie to tak - nie wie co robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zupełnie nie rozumiem tego zdania

> To napewno miało być do mnie

1. Jest: "nie miał do tej pory czytać", Powinno być: "nie miał ochoty do tej pory czytać". Przepraszam, umknęło mi.

2.Wewnętrzna butla toroidalna ma numery "od góry" więc jeśli przypiąć ją do podwozia, to będą raczej słabo widoczne, a na badaniu technicznym powinny być sprawdzone.

Nic to, bo i tak wyszło, że Kolega ma butlę walcową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> 2.Wewnętrzna butla toroidalna ma numery "od góry" więc jeśli przypiąć ją do podwozia, to będą

> raczej słabo widoczne, a na badaniu technicznym powinny być sprawdzone. ....

Odkąd jeżdżę na lpg ani razu nikt na przeglądzie nawet nie patrzył na zbiornik oslabiony.gif a wg mnie powinni nawet samym niuchaczem butle sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odwiedziłem trzy stacje montażu inastalacji gazowej.

> W żadnej nie chcą się podjąć montażu butli w miejsce baku paliwa pod podłogę samochodu.

> Tłumaczenia że:

> Panie tak się nie robi / dajemy do bagażnika / auto musi mieć paliwo / nie bedzie miał Pan

> gwarancji / szkoda się męczyć.

w drugim juz samochodzie mam wywalony fabryczny zbiornik spod samochodu i w to miejsce wstawiona butle z gazem - wiec jest pod podloga na zewnatrz samochodu

dodatkowo z racji sporej ilosci miejsca po fabrycznym zbiorniku udalo sie zmiescic specjalnie dorobiony niewielki zbiornik na benzyne - wiec odwalam na benzynie a ze szybko lapie temperature to zaraz sie na gaz przelacza i skromna pojemnosc zbiornika na benzyne nie stanowi problemu

zero z tym problemow zarowno eksploatacyjnych jak i z przegladami rejestracyjnymi -nawet diagnosci sie dziwia i zachwalaja takie rozwiazanie z racji funkcjonalnosci - caly bagaznik wolny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.