Skocz do zawartości

Olej GM 5W30 dexos2


jago42

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu głupie pytanie: ten olej jest bardzo tani. Czy ktoś z kolegów go używał i czy można go stosować bez obaw czy może wybrać coś coś droższego? Bardzo się cieszę moim nowym Lankiem i nie chciałbym go zepsuć. Pozdrawiam!! Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znowu głupie pytanie: ten olej jest bardzo tani. Czy ktoś z kolegów go używał i czy można go

> stosować bez obaw czy może wybrać coś coś droższego? Bardzo się cieszę moim nowym Lankiem i

> nie chciałbym go zepsuć. Pozdrawiam!! Jacek

Podjedź do ASO na zmianę oleju, to zobaczysz jaki jest tani grinser006.gif

A na poważnie, to dobry olej i tak masz rację nie drogi. Od 3 lat prawie zalewam nim nowego Cruza i jest git. Nubira jeździ na GM 10W40 i też jest git.

No ale jak masz za dużo kapusty.....

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znowu głupie pytanie: ten olej jest bardzo tani. Czy ktoś z kolegów go używał i czy można go

> stosować bez obaw czy może wybrać coś coś droższego? Bardzo się cieszę moim nowym Lankiem i

> nie chciałbym go zepsuć. Pozdrawiam!! Jacek

Używałem - wlewało go ASO. Jest wystarczający, silnikowi nic nie było smile.gif

Używany jest dość często przez właścicieli Opli i Chevroletów - widać to np na rosyjskich i ukraińskich forach, tak więc nie będziesz pierwszym, który go (być może) wleje

Po montażu gazu jako, że LPG ma wyższą temperaturę spalania zmieniłem na 0W40 M1 (GM jest mniej lepki - 5W30).

Jest ciszej i silnik (tyle co widać przez korek oleju) w ogóle się nie brudzi, a oleju nie ubywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedys to byl olej Elf, co jest teraz nie wiem, ale to nie jest zły olej.

Z tego co wiem, to nigdy nie był Elf.

ELF produkował m.in olej 5w30 GM, ale nie dexos (poprzednik).

Przez jakiś czas producentem była mało znana u nas firma Wolf oil.

Ale kto to produkuje, to chyba i tak mało ważne. Olej po prostu ma spełniać normę dexos i tyle.

> ale to nie jest zły olej.

Na rosyjskim forum olejowym porównywali do Motula Dexos (testy poprzez analizy olejowe po pewnym przebiegu) i doszli do wniosku, że jest "bez różnicy" smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co wiem, to nigdy nie był Elf.

> ELF produkował m.in olej 5w30 GM, ale nie dexos (poprzednik).

> Przez jakiś czas producentem była mało znana u nas firma Wolf oil.

> Ale kto to produkuje, to chyba i tak mało ważne. Olej po prostu ma spełniać normę dexos i tyle.

> Na rosyjskim forum olejowym porównywali do Motula Dexos (testy poprzez analizy olejowe po pewnym

> przebiegu) i doszli do wniosku, że jest "bez różnicy"

To mało wiesz kolego esjot.

Jeżeli na beczce zamówionej w GM, obok naklejki zamówienia i nazwy produktu GM, jest naklejka ELF to chyba to będzie chyba ELF? Ale to było ponad 5 lat temu, teraz może być inny dostawca oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To mało wiesz kolego esjot.

> Jeżeli na beczce zamówionej w GM, obok naklejki zamówienia i nazwy produktu GM, jest naklejka ELF

> to chyba to będzie chyba ELF? Ale to było ponad 5 lat temu, teraz może być inny dostawca

> oleju.

Kolego etac, czy nie napisałem, że elf produkował dla GMa?

Napisałem że dexos nigdy nie był produkowany przez elfa. Poprzednik dexosa (zwykły 5w30GM) był. Pomyliłem się?

Na forach typowo olejowych:

www.bobistheoilguy.com/

www.oil-club.ru/

wielokrotnie próbowano dojść kto naprawdę produkuje ten olej. Przynajmniej 1/2 roku temu jak się tym zainteresowałem, nikt nie był w stanie potwierdzić, że jest to elf.

> Bardzo się cieszę moim nowym Lankiem i nie chciałbym go zepsuć.

Może dołożę jeszcze trochę teorii do olejów.

Dexos jest olejem klasy ACEA C3 prawie równorzędnej do ACEA A3. ale prawie. Oleje klasy C3 powstały z myślą o filtrach cząstek stałych - są niskopopiołowe. Dobrze to dla katalizatorów.

Jednak te nowe dodatki jak pokazują testy robione na podanych przeze mnie forach olejowych, zazwyczaj mają trochę gorsze właściwości przeciwzatarciowe. No nie ma nic za darmo. Stary silnik lacetti zgodnie z instrukcją powinien używać oleju klasy ACEA A3. Oczywiście są to "niuanse" które może objawią się po 200kkm no ale wink.gif

Jeśli będziesz jeździł na gazie to polecam jednak zmienić olej 5w30 na olej klasy 0W40 lub 5W40 i to klasy ACEA A3. To nie tylko są moje przemyślenia, ale również informacje uzyskane od specjalistów z firm Shell, Fuchs i Motul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jakby ktoś się zastanawiał jakie są parametry oleju GM Dexos2 5W30, to na stronie www.oil-club.ru fascynaci olejów przetestowali go dając do analiz chemicznych

test 1

inny test tego samego oleju

test 2

Wynika z tego, że jest to typowy normalny olej tej klasy jakości ACEA C3, ale i tak mający więcej dodatków (np przeciwzatarciowych) niż np Lotos (badania też dostępne na tej stronie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wejdź z tym tematem na forum poświęconym tuningowanym autom

> Dowiesz się, że istnieje tylko jeden olej nadający się do silnika - to MOTUL

Na tej stronie są podobne testy Motula i... wychodzi całkiem średnio smile.gif

Ale niektórzy dalej będą uważać, że jak zapłaci się więcej za olej, to na pewno będzie lepszy zlosnik.gif

Oczywiście są dostępne na rynku oleje lepsze niż GM, ale są też i gorsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te testy mogą dać odpowiedź przy wyborze oleju dla specyficznych warunków pracy. O ile są bardziej rzetelne niż ostatnio wyciągnięte testy ADAC. palacz.gif

Moje prywatne preferencje od 2007 roku to oleje TOTAL. Ale tylko te z oficjalnej sieci dystrybucyjnej ( dużo podróbek w niskich cenach na rynku )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to olej który leją do Opli i Chevroletów. Na jednej z wymian w serwisie powiedzieli mi że można stosować Castrol 5W.

Jednak sam producent zaleca stosowanie Dexos 2 więc nie ma co szaleć ze zmianą.

5l już na aukcjach można dostać za 90 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.