Skocz do zawartości

Jakość kuchni IKEA ?


lightjay

Rekomendowane odpowiedzi

> zastanawiam się, czy warto wymienić faktum na tę nową - na stronie coś jest o takiej możliwości, a

> ja swojej jeszcze nie zacząłem rozpakowywać.

Z tego co napisali wymiana polega po prostu na zwrocie zakupionych a niezmontowanych elementów kuchni, tak jak i każdego innego zakupu z Ikea. Oddajesz, dostajesz zwrot kasy i idziesz od nowa na zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> nie przesadzaj. ceny kuchni ikea nie są jakieś atrakcyjne. nie są tańsze niż zamówione w tzw

> "studio" a tam tez tanio nie jest

Dokladnie, e.g. za kuchnie wyceniono od okolo 25 tys. (rekord padl w "Castorama") do 9 tys. z hakiem. Średnio kolo 15, i w tej sredniej miescila sie Ikea (wg projektu, wiec do pewnego stopnia wyceny porownywalne).

Skrecalem jesienia kilkanascie dni meble typu "Ikea", odstaja jakoscia np. od "Vox". Podobne zdaje mieli wspolpracujacy stolarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skrecalem jesienia kilkanascie dni meble typu "Ikea", odstaja jakoscia np. od "Vox". Podobne zdaje

> mieli wspolpracujacy stolarze.

Z VOX nie miałem styczności, ale np. BRW i owszem- ja oceniam te meble niżej niż meble z Ikea.

Ale zależy co dla kogo jest istotne. Zaletą mebli ikeowych jest wzorowa instrukcja montażu i to, że tu wszystko do siebie idealnie pasuje bez żadnych kombinacji. Nigdy też nie spotkałem żadnych braków w drobiazgach typu wkręt, kołek czy inna pierdółka. Raz na 10lat zdarzyły mi się dwa lewe boki od szuflady ale to mi wymieniono bez wożenia i zwracania kompletnego towaru. Składając inne meble spotykam nieczytelne instrukcje, wkurzające braki drobnych detali, konieczność nawiercenia otworu w innym miejscu itp.

Z kolei meble robione ściśle "na wymiar" mają zwykle minusy wynikające z ograniczonej rekonfiguracji w przyszłości. Przykładowo mając w starym mieszkaniu szafę wnękową robioną na wymiar miałem półki przykręcone w miejscach, w których chciałem. Ale później chcąc coś przesunąć parę cm wyżej trzeba było brać miarkę, wiertarkę i rzeźbić nowe otwory. Obecnie w szafie gotowej mam boki podziurawione jak ser i przesunięcie półki trwa kilka sekund. W tym momencie obrzydliwa dla niektórych meblowa masówka zaczyna mieć poważne zalety. Do trwałości ikeowych regałów, stołów i foteli, które od lat używam nie mam najmniejszych uwag- wszystko trzyma się o wiele lepiej niż przewidywałem przy zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale zależy co dla kogo jest istotne. Zaletą mebli ikeowych jest wzorowa instrukcja montażu i to, że

> tu wszystko do siebie idealnie pasuje bez żadnych kombinacji. Nigdy też nie spotkałem żadnych

> braków w drobiazgach typu wkręt, kołek czy inna pierdółka.

Właśnie będę realizować pierwszą reklamację w Ikea - półka ścienna ma uszkodzony jeden element. Ciekawe co zrobią. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie będę realizować pierwszą reklamację w Ikea - półka ścienna ma uszkodzony jeden element.

> Ciekawe co zrobią.

jeżeli nie montowałeś to od ręki dostaniesz nowy element, weź tylko paragon i uszkodzony element. Przy braku kolejki całość zajmie z 5min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z VOX nie miałem styczności, ale np. BRW i owszem- ja oceniam te meble niżej niż meble z Ikea.

> Ale zależy co dla kogo jest istotne. Zaletą mebli ikeowych jest wzorowa instrukcja montażu i to, że

> tu wszystko do siebie idealnie pasuje bez żadnych kombinacji. Nigdy też nie spotkałem żadnych

> braków w drobiazgach typu wkręt, kołek czy inna pierdółka. Raz na 10lat zdarzyły mi się dwa

> lewe boki od szuflady ale to mi wymieniono bez wożenia i zwracania kompletnego towaru.

> Składając inne meble spotykam nieczytelne instrukcje, wkurzające braki drobnych detali,

> konieczność nawiercenia otworu w innym miejscu itp.

> Z kolei meble robione ściśle "na wymiar" mają zwykle minusy wynikające z ograniczonej

> rekonfiguracji w przyszłości. Przykładowo mając w starym mieszkaniu szafę wnękową robioną na

> wymiar miałem półki przykręcone w miejscach, w których chciałem. Ale później chcąc coś

> przesunąć parę cm wyżej trzeba było brać miarkę, wiertarkę i rzeźbić nowe otwory. Obecnie w

> szafie gotowej mam boki podziurawione jak ser i przesunięcie półki trwa kilka sekund. W tym

> momencie obrzydliwa dla niektórych meblowa masówka zaczyna mieć poważne zalety. Do trwałości

> ikeowych regałów, stołów i foteli, które od lat używam nie mam najmniejszych uwag- wszystko

> trzyma się o wiele lepiej niż przewidywałem przy zakupie.

Panowie jeszcze jest Bodzio to jest już poza klasyfikacją poniżej BRW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie jeszcze jest Bodzio to jest już poza klasyfikacją poniżej BRW

Do sklepów Bodzio dobrze jest chodzić w kasku - ze względu na odpadające elementy mebli z ekspozycji smile.gif Wcale nie żartuję i nie przesadzam - raz w życiu dostałem w głowę klapą z górnych szafek mebli kuchennych (i to z wypasem - front + zawiasy na mnie spadły - trzymało się to - przez chwilę - na wygiętym teleskopie...) i to właśnie w salonie Bodzio. Do tego jeszcze ochroniarz do mnie skakał potem, że zepsułem / urwałem / będę płacił screwy.gif

Syf totalny - cienkie płyty, osprzęt nawet nie z dolnej półki a spod półki a ceny sugerujące czasem, że jednak do czegoś się te meble nadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie jeszcze jest Bodzio to jest już poza klasyfikacją poniżej BRW

kuchnie to syf, nie wytrzymują 6mcy używania...

mam szafę z bodzia bo idealnie pasowała do wnęki - dosłownie idealnie mam z 0,5cm luzu zlosnik.gif - składanie budy to nieporozumienie (złamałem 5cm łatę wisząc na niej żeby wcisnąć górę szafy na kołki w ściankach, a i tak nie doszły do końca) . Ikea przy bodziu do mercedes, wszystko do siebie pasuje i trzyma się kupy. W bodziu po złożeniu całości szafy i wstawieniu na miejsce jest ok - ale górny wózek drzwi strzelił po kilku mc - plastikowa sprężyna, a w zasadzie zygzak. Na szczęście można kupić wyższą linię osprzętu od producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zastanawia mnie transport z ikea ale typowy od nich bral ktos. chodzi mi o transport calej kuchni wraz z agd ile to moze kosztowac?

wiem ze kalkulator jest na stronie ale nie znalazlem informacji czy koszt wyliczony dotyczy np jednej szafki czy np calosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem ze kalkulator jest na stronie ale nie znalazlem informacji czy koszt wyliczony dotyczy np

> jednej szafki czy np calosci

Tam są jakieś progi cenowe w zależności od łącznej objętości lub wagi towaru.

Pierwszy to chyba 5m3 i wszystko im jedno jakie sprzęty są w dostawie. Mnie transport większości mebli kuchennych i szaf PAX kosztował jakoś 70-80zł (poza 1 strefą dostawy).

Za te pieniądze żaden z "prywaciarzy" oczekujących pod sklepem nawet nie wyjąłby rąk z kieszeni. Poza tym transport Ikea jest z wniesieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.