Skocz do zawartości

Glowica 16v obrobka


aquila

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, szukałem podobnego tematu ale nic konkretnego nie znalazłem frown.gif

Składam silnik 16v, mam wyjeta glowice, dremelek tez sie znajdzie i chce sie troche pobawic. Co moge w niej poprawić, ulepszyć, wypolerowac ? wink.gif Czytałem o dopasowaniu kanałów w glowicy do kolektorow, ale co jeszcze mozna ? Najchetniej jakies fotki 20.GIF Dzieki ok.gif

P.s docelowo bedzie uturbione wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mniej wiecej o ile powiekszales? Nie chce sie do jakiegos kanalu wodnego dokopac

jak robiłem 8v to przekopałem sie 3x wink.gif

W 16v o wieeele wiecej mozna zebrać, niestety nie mierzyłem i nie robiłem zdjęć. Nie chce teraz zgadywać ile zebrałem zeby Ci nie zaszkodzić, ale naprawdę śmiało można dłubać.

Ja oglądałem głowice, mierzyłem i patrzyłem gdzie ile można zebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja oglądałem głowice, mierzyłem i patrzyłem gdzie ile można zebrać.

no właśnie, wydaje mi się, że tak w ciemno, na chybił trafił i wydajemisię, to ciężko cokolwiek dobrego ulepić.

albo ma się doświadczenie i wie co i jak, albo metodą prób i błędów robi się kilka egzemplarzy i dopiero wychodzi coś sensownego.

jak mckenowi robili wałek, to też kilka ogryzków wyszło, zanim wyszedł ten docelowy... ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak mckenowi robili wałek, to też kilka ogryzków wyszło, zanim wyszedł ten docelowy...

Tzn ja chce poprawić fabrykę nie na nowo ameryke odkrywać wink.gif A powiedzcie mi jak sobie radzicie z urwanymi gwintami od górnej głowiczki? Wiadomo o których mówię, tych strasznie delikatnych. Jak to mogę naprawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie kanały się liczy co do wielkości zaworów, wzniosu wałka itd... można jedynie powiększyć i wypolerować kanały do uszczelki, wygląda to tak :

3016360400_1391465385_thumb.jpg

Oczywiście analogicznie przykręcamy uszczelkę do kolektora ssącego i też poprawiamy, bo jest co smile.gif

4800719200_1391465387_thumb.jpg

Można też ściąć prowadnice zaworów na równo, ale zawór będzie się bardziej grzał.

Szczerze? Nie wiem co to da xD Ale w teorii jest lepiej smile.gif Kanałów wydechowych polecam nie ruszać bez dobrych frezów bo jak zrobisz nierówno ... to wyjdzie kaszana.

Pozdrawiam Fly : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogólnie kanały się liczy co do wielkości zaworów, wzniosu wałka itd... można jedynie powiększyć i

> wypolerować kanały do uszczelki, wygląda to tak :

> Oczywiście analogicznie przykręcamy uszczelkę do kolektora ssącego i też poprawiamy, bo jest co

> Można też ściąć prowadnice zaworów na równo, ale zawór będzie się bardziej grzał.

> Szczerze? Nie wiem co to da xD Ale w teorii jest lepiej Kanałów wydechowych polecam nie ruszać bez

> dobrych frezów bo jak zrobisz nierówno ... to wyjdzie kaszana.

> Pozdrawiam Fly : )

Zamiast ścinać prowadnice, cieniuje się je na mniejszą średnicę. z perspektywy ulicznego auta jest to dużo lepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamiast ścinać prowadnice, cieniuje się je na mniejszą średnicę. z perspektywy ulicznego auta jest

> to dużo lepsze rozwiązanie.

Przede wszystkim by był jak najbardziej aerodynamiczny kształt ... czyli z prowadnicy można zrobić "kroplę wody" ostrą krawędzią w stronę kolektora smile.gif Więc RACJA ! ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.