Skocz do zawartości

Po wyjęciu i ponownym zamontowaniu akumulatora silnik chodzi


mazur11

Rekomendowane odpowiedzi

> nie ma patentu - zerujesz ustawienia komputera, dopóki sobie z czujników różnych nie pozbiera > ustawien tak bedzie jechał.\ > jak ci szkoda auta to kup normalny aku...

Co do akumulatora to mam pecha. Poprzedni padł po 2 latach i 2-3 miesiącach, aktualnie używany skończy gwarancję 8 lutego. Właśnie wybieram się reklamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do akumulatora to mam pecha. Poprzedni padł po 2 latach i 2-3 miesiącach, aktualnie używany

> skończy gwarancję 8 lutego. Właśnie wybieram się reklamować.

to raczej sposób eksploatacji niż pech jeżeli sytuacja powtarza się w tak regularny sposób.

Jeżeli chcesz uniknąć telepania autem, to po podpięciu aku odpal silnik i zostaw do pełnego nagrzania. Ale przy obecnej temp zewnętrznej to jest około 30-40min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to raczej sposób eksploatacji niż pech jeżeli sytuacja powtarza się w tak regularny sposób.

W sklepie motoryzacyjnym zrobiono pomiar akumulatora i wyszło:

STAN NAŁADOWANIA - 100%

STAN TECHNICZNY 69%

Wtedy akumulator był w użytkowaniu od 10 miesięcy.

Akumulator, nazwy nie pamiętam, który kupiłem razem z używanym samochodem służył mi 5 lat, eksploatacja bardzo podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do akumulatora to mam pecha. ...

A może układu ładowania - miałem dwa oryginalne altki, oba po pewnym czasie pękły - najpierw jeden, po kilku latach drugi.

Dopiero jak kupiłem regenerowany altek sprawa z padającym aku w punto2 została załatwiona ...

PS. Jaką masz doniczkę? Jak wymieniłem na dużą i większy aku to było lepiej, ale i tak dopiero wymiana altka załatwiła sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei zawsze co pół roku odpinam aku, rozładowuję za pomocą prostownika i później ładuję malutkim prądem 24h.

Zawsze w zimę, po odpaleniu auta, unikam włączania zbędnych odbiorników (radio, nawiew,CB), świateł też nie odpalam od razu, tylko dojeżdżam sobie spokojnie do końca ulicy.

Aku mam już prawie 6lat, i działa aż miło. Nawet w najgorsze mrozy zawsze pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja z kolei zawsze co pół roku odpinam aku, rozładowuję za pomocą prostownika i później ładuję

> malutkim prądem 24h.

> Zawsze w zimę, po odpaleniu auta, unikam włączania zbędnych odbiorników (radio, nawiew,CB), świateł

> też nie odpalam od razu, tylko dojeżdżam sobie spokojnie do końca ulicy.

> Aku mam już prawie 6lat, i działa aż miło. Nawet w najgorsze mrozy zawsze pali.

nie popadajmy w paranoję.

Miałem w Punciaku centre future i przez 5lat ani razu jej nie ładowałem, przez kolejne dwa lata jeździła w Delcie i też nie była zabierana z auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zależy co się kupi, gdyby to była Centra Plus to na 100% wyrzyma 2 lata i tydzień, a czasami

> mniej.

No popatrz, moja centra plus w SC jakoś od 5 lat zepsuć się nie chce i prostownika nigdy w życiu nie widziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.