Skocz do zawartości

Adres w DR


Jerzy

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro jadę kupić auto. Chciałbym żeby na dowodzie rejestracyjnym był już mój nowy adres zamieszkania pod którym zamelduję się za jakies 3 miesiące. Da się tak zrobić czy w dowodzie rejestracyjnym wpiszą mi tylko adres z dowodu osobistego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jutro jadę kupić auto. Chciałbym żeby na dowodzie rejestracyjnym był już mój nowy adres

> zamieszkania pod którym zamelduję się za jakies 3 miesiące. Da się tak zrobić

Pierwsze, co mi przychodzi do głowy to, że musisz poczekać te 3 m-ce i wtedy zarejestrujesz już na nowy adres. Takie 2w1, czyli rejestracja i zmiana adresu jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jutro jadę kupić auto. Chciałbym żeby na dowodzie rejestracyjnym był już mój nowy adres

> zamieszkania pod którym zamelduję się za jakies 3 miesiące. Da się tak zrobić czy w dowodzie

> rejestracyjnym wpiszą mi tylko adres z dowodu osobistego?

Nie rejestruj przez 3 miesiące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli mam rozumieć że nie da się zarejestrować pod innym adresem niż w dowodzie osobistym?

Da się - znam przypadki rejestrowania auta pod adresem meldunku czasowego - sąsiad tak rejestrował - musiał przedłożyć dokument potwierdzający meldunek oraz oświadczyć, że będzie pod tym adresem "trwale" zamieszkiwał, czy coś w tym stylu. Musisz dopytać w swoim WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Da się - znam przypadki rejestrowania auta pod adresem meldunku czasowego - sąsiad tak rejestrował

> - musiał przedłożyć dokument potwierdzający meldunek oraz oświadczyć, że będzie pod tym

> adresem "trwale" zamieszkiwał, czy coś w tym stylu. Musisz dopytać w swoim WK.

Był jakis czas temu watek o tym miejscu zamieszkania a zameldowania.Kolega z forum chciał cos w tym stylu

zrobić i prawo swoje Urząd swoje.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Był jakis czas temu watek o tym miejscu zamieszkania a zameldowania.Kolega z forum chciał cos w

> tym stylu

> zrobić i prawo swoje Urząd swoje.

> .

Ok, już wszystko jasne. Albo zaczekam z rejestracją albo się szybciej przemelduję, albo zarejestruje na stary adres zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok, już wszystko jasne. Albo zaczekam z rejestracją albo się szybciej przemelduję, albo

> zarejestruje na stary adres

Dodam tylko, że po kupnie auta masz miesiąc na przerejestorwanie go na siebie, ale nie ma żadnych kar jak tego nie zrobisz smile.gif

Podobno jak trafisz na nadgorliwego policjanta to w najgorszym przypadku skończy się to na mandacie 50PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Był jakis czas temu watek o tym miejscu zamieszkania a zameldowania.Kolega z forum chciał cos w

> tym stylu

> zrobić i prawo swoje Urząd swoje.

> .

W moim przypadku prawo swoje, u WK swoje, czy czym "swoje" = "swoje" (czyt. nie ma problemu z zarejestrowaniem pojazdu zgodnie z adresem zameldowania na pobyt czasowy - ba... z Ustawy PoRD wprost wynika takie rejestrowanie pojazu - zgodnie z adresem ZAMIESZKANIA a nie zameldowania na pobyt stały).

Koniec i kropka wink.gif Nie chce mi się po raz kolejny pisać o tym samy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podobno jak trafisz na nadgorliwego policjanta to w najgorszym przypadku skończy się to na mandacie

> 50PLN.

Wg mnie nie ma żadnych podstaw do grzywny.

Prędzej do zatrzymania dowodu.

EDIT: sorry, ale pomerdało mi się. Pisałem o sytuacji kiedy w DR mamy nieaktualny adres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarejestruj normalnie a potem poproś o adnotację o zmianie adresu, ja kiedyś przy okazji wymiany dowodu z powodu brak miejsc na pieczątki napisałem też o zmianę adresu, a dowód przyszedł ze starym adresem. Chcieli mnie odesłać i kazać czekać znowu miesiąc, po rozmowie z kierownikiem wpisali nowy adres w adnotacjach zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jutro jadę kupić auto. Chciałbym żeby na dowodzie rejestracyjnym był już mój nowy adres

> zamieszkania pod którym zamelduję się za jakies 3 miesiące. Da się tak zrobić czy w dowodzie

> rejestracyjnym wpiszą mi tylko adres z dowodu osobistego?

po co ci nowy adres ? zeby ci fotki przysylali ? cfaniaczek.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.