Skocz do zawartości

balustrada balkonowa - cena


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

planuje prosta balustrade, cos w tym guscie:

balustrada-prosta-bojano.jpg

Dostalem wycene 300zl/mb cynkowana ogniowo z profili plus 45zl/mb malowania proszkowego. Ekipa polecana, wszystko ponoc zgodnie z najlepsza sztuka, czyli trawienie, odgazowywanie cynku itd. itp.

Pojecia o tym nie mam, wiec pytam specjalistow z AK, czy to dobra cena, bo wg chlopakow nizsze ceny z netu, to lipna technologia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pojecia o tym nie mam, wiec pytam specjalistow z AK, czy to dobra cena, bo wg chlopakow nizsze ceny

> z netu, to lipna technologia itp.

hehe.gif jakbym słyszał moich rozmówców z ceną 700zł/mb za balustradę ze stali nierdzewnej, bo taką zaplanowałem.

Z netu wziąłem firmę blisko mnie z ceną 500zł/mb a standard wykonania taki sam jak w tych droższych. Jedynie do czego mogę się przyczepić to czas oczekiwania, który u mnie wyniósł ponad 2 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawienie wykonuje się w cynkowni, nie jest to zaleta danej ekipy.

Odgazowywanie poprzez otwory odpowietrzające jest obligatoryjne przy cynkowaniu ogniowym.

Przy połączeniu poprzeczek pionowych z poprzeczką poziomą powinny być otwory (będą niewidoczne po pospawaniu) oraz w poprzeczce poziomej mniej więcej po przekątnej w ilości 2-4 (te będą widoczne). Rzeczą, którą możesz sprawdzić to to czy spoiny są kompletne (muszą być na całym obwodzie), nie może być żadnych wąskich szczelin, porów, pęknięć ponieważ takie wąskie szczeliny nie ulegają cynkowaniu i po deszczu później wychodzą eleganckie rdzawe zacieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trawienie wykonuje się w cynkowni, nie jest to zaleta danej ekipy.

> Odgazowywanie poprzez otwory odpowietrzające jest obligatoryjne przy cynkowaniu ogniowym.

> Przy połączeniu poprzeczek pionowych z poprzeczką poziomą powinny być otwory (będą niewidoczne po

> pospawaniu) oraz w poprzeczce poziomej mniej więcej po przekątnej w ilości 2-4 (te będą

> widoczne). Rzeczą, którą możesz sprawdzić to to czy spoiny są kompletne (muszą być na całym

> obwodzie), nie może być żadnych wąskich szczelin, porów, pęknięć ponieważ takie wąskie

> szczeliny nie ulegają cynkowaniu i po deszczu później wychodzą eleganckie rdzawe zacieki.

a jak oceniasz cene?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> planuje balustrade,

> Dostalem wycene 300zl/mb cynkowana ogniowo z profili plus 45zl/mb malowania proszkowego.

> wszystko zgodnie z najlepsza sztuka, czyli trawienie, odgazowywanie cynku itd. itp.

> Pojecia o tym nie mam, wiec pytam specjalistow z AK, czy to dobra cena, bo wg chlopakow nizsze ceny

> z netu, to lipna technologia itp.

Jeśli chcesz to mieć zrobione, to cena akceptowalna, jeśli to jest rzeczywiście tak och i ach wykonane.

Jeśli chcesz to mieć zrobione taniej (a da się taniej i piszę to na podstawie moich zakupów materiału do spawania), to pozostaje Ci samemu to wyspawać, ale później będziesz musiał sam dać to ocynkować, gdzie jako klient "z ulicy" możesz zapłacić więcej, niż firma, która robi więcej i częściej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli chcesz to mieć zrobione, to cena akceptowalna, jeśli to jest rzeczywiście tak och i ach

> wykonane.

> Jeśli chcesz to mieć zrobione taniej (a da się taniej i piszę to na podstawie moich zakupów

> materiału do spawania), to pozostaje Ci samemu to wyspawać, ale później będziesz musiał sam

> dać to ocynkować, gdzie jako klient "z ulicy" możesz zapłacić więcej, niż firma, która robi

> więcej i częściej...

Metodą domową z pomocą znajomego spawacza koszt metalowej barierki wychodzi kole 100 zł/mb.

Oczywiście bez bajerów. Wyspawany metal, montaż, farba podkładowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za tą kasę kupisz sobie materiał, spawarkę, pospawasz i oddasz do proszkowania

braknie na cynk, a mi czasu na plytkowanie lazienek. Dzis zem scianke dzialowa w holu stawial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Metodą domową z pomocą znajomego spawacza koszt metalowej barierki wychodzi kole 100 zł/mb.

> Oczywiście bez bajerów. Wyspawany metal, montaż, farba podkładowa.

Yep - tylko trochę popołudnia uciekają...

287505044-20140114207.jpg

długość - 280 cm

koszt elementów ok 360 zł

farby ok 35 zł / przęsło (podkład + chlorokauczuk - oczekuję, że 5 lat wytrzyma)

Fachowcy wycenili na ok 470 zł / mb

post-80280-14352523094109_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Yep - tylko trochę popołudnia uciekają...

> długość - 280 cm

> koszt elementów ok 360 zł

> farby ok 35 zł / przęsło (podkład + chlorokauczuk - oczekuję, że 5 lat wytrzyma)

> Fachowcy wycenili na ok 470 zł / mb

Na bogato ok.gif

Ja robiłem po taniości z profili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.