Skocz do zawartości

Volvo S40 2,5T do oceny...


Prozaq

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie,kącikowi specjaliści proszę o wstępną ocenę autka z ogłoszenia:

http://allegro.pl/super-volvo-s40-2-5-t5-220km-manual-summum-117tkm-i3916119463.html

Powiedzcie mi te motory 2,5 to są te same kładzione w Mondeo mk.4?Jeżeli tak to z instalacją sekwencyjną chyba jak najbardziej współpracują? cfaniaczek.gifSzef ma taki motor w mk.4 kombi i nawet nieźle sobie radzi z ciężką budą kombiaka więc tutaj osiągi zbliżone do hot-hatcha pownny być w takim niepozornym modelu? smile.gifJeśli chodzi o ilość miejsca we wnętrzu to będzie zbliżona do bmw e46 które obecnie posiadam czy nieco mniej?Bo bagażnik w sedanach powininen mieć zbliżony litraż. ok.gif Wszelkie sugestie dotyczące tak modelu jak i auta z ww. wymienionego ogłoszenia mile widziane.

Pozdrawiam,

Prozaq. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oglądam jeszcze V50 bo dość zgrabnie wkomponowali mu plecak,ale może rzeczywiście masz rację.

Miałem v50 3 lata i autko fajne ,zgrabne ,mały promień zawracania ,fajny silnik 2,0D na trasie poniżej 5/100 136KM 320 Nm ok.gif

Ale mało schowkow a jak są to mikroskopijne ,deko ciasnawe jak dla mnie 185 wzrostu i 100 wagi zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale mało schowkow a jak są to mikroskopijne ,deko ciasnawe jak dla mnie 185 wzrostu i 100 wagi

bo to dla biznesmana, tak jak w bmw np. uchwyt na kubek to opcja..

dla mnie 180cm przytłaczająco już w s60 jest zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemna wersja smile.gif

Mój kumpel ma od roku dokładnie taką, tylko automat.

Tutaj, przy ręcznej skrzyni jesteś w stanie wykorzystać moc silnika, a dodatkowo go wzmocnić takim momentem który nie zabije skrzyni.

Co do wielkości - mam 175cm i w s40 czuję się jakbym siedział w VW Polo...

Pytałeś o bagażnik - jest. Tylko tyle można o nim napisać.

Aby weszła butla mieszcząca ~44l gazu, musi być trochę podniesiona dykta.

Otwór bagażnika jest dość ciasny, a sam bagażnik jest po prostu za mały - chyba że jeździsz tylko w 2 osoby to można wykorzystać kanapę.

Spalanie - kumplowi z automatem spala:

1) miasto Toruń - 14 l/100km

2) trasa - 11 l/100km

Ale on ma dość ciężką nogę.

Moje większe, cięższe s60 ze starszym silnikiem spala w mieście (Warszawa) 15-17 l/100km. Na trasie ok 11 l/100 km ale jeżdżę spokojnie.

*Wszystkie wartości spalania podane dla gazu

Podsumowując - przymierz się do s40 w Twojej okolicy - czy pasuje Ci wnętrze (mi nie) i pojemność bagażnika smile.gif A potem śmigaj po t5 i chipuj na 250-260 koników i ciesz się niepozornym autem dla dziadka smile.gif

PS.

Na Twoim miejscu poszukałbym właśnie Mondeo IV 2,5t smile.gif

Po s60 planuję przesiąść się właśnie na MKIV lub Camry v6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.