Skocz do zawartości

[G] Kupiono i mam kilka drobnych pytań


piotrulex

Rekomendowane odpowiedzi

287510330-astraprzod.jpg

287503868-astratyl.jpg

auto jak w podpisie

1. silniczek obiegu wewnętrznego słychać jak pracuje podobnie jak w F czy nie?

2. radio vdo 500 czy podobnie ale na wyświetlaczu górnym nie ma od niego żadnych komunikatów. chce zmniejszyć basy bo dudni ale nie daje rady gdyż nic nie widzę

3. linka od ręcznego pod autem mocno wisiała, jak ja podczepiłem w te specjalne uchwyty to teraz bardzo ciężko chodzi ręczny

4. żaróweczki podświetlenia pokręteł od nawiewu ciężko się wymienia?

5. centralny jest na pilota i guziki w kluczyku jednak ten pilot nie działa. Co można sprawdzić? czy to pilot czy może centralka? Dioda na pilocie raz się zapala a raz nie a centralny wcale nie reaguje

Na razie z zakupu jesteśmy bardzo zadowoleni ale za niecałe 6 tysi też nie można za wiele wymagać smile.gif

post-30076-14352523143254_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. silniczek obiegu wewnętrznego słychać jak pracuje podobnie jak w F czy nie?

NIe wiem jak w F-ce ale słychać go wyraźnie.

> 3. linka od ręcznego pod autem mocno wisiała, jak ja podczepiłem w te specjalne uchwyty to teraz

> bardzo ciężko chodzi ręczny

Na 99% pęknięty jest pancerz przy baku. Tam jest podwieszka w kształcie S i na niej miałem z obu stron uszkodzenia pancerza.

> 4. żaróweczki podświetlenia pokręteł od nawiewu ciężko się wymienia?

Ściągnij środkowe pokrętło. Jeśli masz szczęście to tam znajdziesz maleńką żarówkę.

Jeśli nie to będziesz musiał zdemolować trochę pulpitu aby dostać się do dwóch żarówek.

> Na razie z zakupu jesteśmy bardzo zadowoleni

ok.gif Luxio smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> auto jak w podpisie

> 1. silniczek obiegu wewnętrznego słychać jak pracuje podobnie jak w F czy nie?

Jeśli wciśniesz przycisk od obiegu wewnętrznego to troszkę słychać.

> 2. radio vdo 500 czy podobnie ale na wyświetlaczu górnym nie ma od niego żadnych komunikatów. chce

> zmniejszyć basy bo dudni ale nie daje rady gdyż nic nie widzę

Wciskasz ten przycisk i masz opcję od tonów niskich, wysokich i inne.

EDnpKjl.png

> 3. linka od ręcznego pod autem mocno wisiała, jak ja podczepiłem w te specjalne uchwyty to teraz

> bardzo ciężko chodzi ręczny

Linki do wymiany. Główna i te dwie krótkie przy bębnach.

> 4. żaróweczki podświetlenia pokręteł od nawiewu ciężko się wymienia?

Jeśli panel jest firmy Behr to ściągasz środkowe pokrętło, jeśli Delphi to musisz rozebrać konsolę, żeby dostać się do dwóch żaróweczek.

> 5. centralny jest na pilota i guziki w kluczyku jednak ten pilot nie działa. Co można sprawdzić?

> czy to pilot czy może centralka? Dioda na pilocie raz się zapala a raz nie a centralny wcale

> nie reaguje

Rozbierz kluczyk i zobacz czy gniazdo, w którym jest osadzona bateria, nie jest wyrwane z płytki drukowanej, dosyć często to się zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> NIe wiem jak w F-ce ale słychać go wyraźnie.

W F słychać a tu nie więc pewnie coś nie bangla

> Na 99% pęknięty jest pancerz przy baku. Tam jest podwieszka w kształcie S i na niej miałem z obu

> stron uszkodzenia pancerza.

zerknę przy okazji. w F żona jeździ z 3 latka bez ręcznego to tu mam nadzieje do wiosny wytrzyma smile.gif

> Ściągnij środkowe pokrętło. Jeśli masz szczęście to tam znajdziesz maleńką żarówkę.

> Jeśli nie to będziesz musiał zdemolować trochę pulpitu aby dostać się do dwóch żarówek.

pokrętło ciągnąć czy coś tam trzeba wcisnąć, podważyć itd.?

> Luxio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli wciśniesz przycisk od obiegu wewnętrznego to troszkę słychać.

OK

> Wciskasz ten przycisk i masz opcję od tonów niskich, wysokich i inne.

ale właśnie jak tu wciskam to nic więcej na wyświetlaczu się nie pojawia, cały czas tylko stałe napisy w stylu godziny itd. mamy w F identyczne radio wiec wiem o co chodzi

> Linki do wymiany. Główna i te dwie krótkie przy bębnach.

a no to szkoda, poczekamy do wiosny

> Jeśli panel jest firmy Behr to ściągasz środkowe pokrętło, jeśli Delphi to musisz rozebrać konsolę,

> żeby dostać się do dwóch żaróweczek.

to zobaczę, dzieki

> Rozbierz kluczyk i zobacz czy gniazdo, w którym jest osadzona bateria, nie jest wyrwane z płytki

> drukowanej, dosyć często to się zdarza.

dziś rozbiorę, dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozbierz kluczyk i zobacz czy gniazdo, w którym jest osadzona bateria, nie jest wyrwane z płytki

> drukowanej, dosyć często to się zdarza.

Potwierdzam, miałem praktycznie to samo po zakupie.

Jednym kluczykiem mogłem otworzyć jak stałem bardzo blisko auta, w określonej pozycji i też nie zawsze się otwierał/zamykał. pad.gifgrinser006.gif

W niby dobrym serwisie mi powiedzieli, że już coś było modzone i oni nie zrobią i żebym się udał do ASO. zlosnik.gif

Po czym dałem oba kluczyki koledze z pracy, który jest też elektronikiem i oba zrobił mi dosłownie w pięć minut,

musiałem kupić tylko nowe gniazda..

teraz oba kluczyki śmigają...a i kumpel nawet flaszki za to nie chciał. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale właśnie jak tu wciskam to nic więcej na wyświetlaczu się nie pojawia, cały czas tylko stałe

> napisy w stylu godziny itd. mamy w F identyczne radio wiec wiem o co chodzi

Może kiedyś było inne radio. Wyjmij je i zobacz czy żaden przewód w kostce nie jest ucięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W F słychać a tu nie więc pewnie coś nie bangla

Słychać takie "mruczenie" przez 2 - 3 sek.

> pokrętło ciągnąć czy coś tam trzeba wcisnąć, podważyć itd.?

Oklej kombinerki choćby plastrem czy taśmą izolacyjną aby nie pokaleczyć pokrętłą i ciągnij.

Pokrętło siedzi dość mocno.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oklej kombinerki choćby plastrem czy taśmą izolacyjną aby nie pokaleczyć pokrętłą i ciągnij.

> Pokrętło siedzi dość mocno.

w F w taki maly otworek w pokrętle należało coś włożyć. ja tego nie zrobiłem i później musiałem pokrętło reanimować kropelka. Tu na 100% tylko ciągnąć trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. silniczek obiegu wewnętrznego słychać jak pracuje podobnie jak w F czy nie?

W F nie ma silniczka, napędzane to jest podciśnieniem. Po włączeniu robi krótkie "sssss" i ciche "bęc" od klapki, potem kompletna cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.