Skocz do zawartości

Iveco EuroCargo - pytanie zakupowe


Antoine

Rekomendowane odpowiedzi

> Na co zwracac uwage przy zakupie Iveco EuroCargo ML80E15 z 1999r, ma toto podobno 185kkm

> przejechane...? silnik 6l.

> jakies bolaczki ma ten pojazd?

ja jeżdżę takowym z 2013r, teraz ma nalot 108kkm. Do pierwszej stówy było bez zarzutu, a przez ostatnie dwa tyg wiecznie coś się pieprzy z elektryką, a to nie działa webasto, same załączają się awaryjne, wywala bezpieczniki, nie działają szyby :/ mechanicznie dobra jednostka, silnik pali +/- 10% 20l/100km. Lubi zlopac olej. Ogólnie jak mówi powiedzenie: masz Iveco nie jedz daleko zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak mówi powiedzenie: masz Iveco nie jedz

> daleko

Iveco i renówka to "pip" nie ciężarówka. cool.gif

od reni i iveca trzymaj się z daleka. grinser006.gif

bez jaj. każde auto ma swoje wady i zalety, nie ma nigdy idealnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja jeżdżę takowym z 2013r, teraz ma nalot 108kkm. Do pierwszej stówy było bez zarzutu, a przez

> ostatnie dwa tyg wiecznie coś się pieprzy z elektryką, a to nie działa webasto, same załączają

> się awaryjne, wywala bezpieczniki, nie działają szyby :/ mechanicznie dobra jednostka, silnik

> pali +/- 10% 20l/100km. Lubi zlopac olej.

porównujesz różne generacje aut. antek pyta niemal o zabytek , prosty w budowie , bez common raili , pompowtrysków i ekologii . o elektronice nie wspomnę. takie auto zapali w największy mróz, zakopci szarpnie ale pojedzie. do naprawy wystarczy młotek , drut i kombinerki hahaha.gif. największą bolączką będzie chyba korozja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> porównujesz różne generacje aut. antek pyta niemal o zabytek , prosty w budowie , bez common raili

> , pompowtrysków i ekologii . o elektronice nie wspomnę. takie auto zapali w największy mróz,

> zakopci szarpnie ale pojedzie. do naprawy wystarczy młotek , drut i kombinerki . największą

> bolączką będzie chyba korozja.

wiem ze różne epoki ale widzisz moje jest 14lat nowsze a bolączki jak były tak są oslabiony.gif

Wiem jak wygląda sprawa w renault bo 5lat mieliśmy w firmie dwie midlumy (juz tam nie pracuje) i wiecznie były jakieś problemy. Drobne ale wiecznie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na co zwracac uwage przy zakupie Iveco EuroCargo ML80E15 z 1999r, ma toto podobno 185kkm

> przejechane...? silnik 6l.

> jakies bolaczki ma ten pojazd?

Mam EuroTecha 190E35. Gniją na potęgę, na to uważaj, silnik to jeszcze pewnie nie Cursor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co gnije konkretnie?

A co się da, kabina - drzwi, słupki za drzwiami etc. w naszym '00 rok przez rok padły dwie poduszki tył, wysypały się gumy od stabilizatora i przegniła miska olejowa(podobnież standard).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co się da, kabina - drzwi, słupki za drzwiami etc. w naszym '00 rok przez rok padły dwie poduszki

> tył, wysypały się gumy od stabilizatora i przegniła miska olejowa(podobnież standard).

Z czym bym do serwisu nie pojechał to mówili, że standard hehe.gif A z ludźmi na serwisie byłem po imieniu hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z czym bym do serwisu nie pojechał to mówili, że standard A z ludźmi na serwisie byłem po imieniu

mnie znów świeci zolta kontrolka wspomagania kierownicy i powyżej 1.6kobr/min zapchany filtr powietrza który był wymieniony 15kkm temu sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mnie znów świeci zolta kontrolka wspomagania kierownicy i powyżej 1.6kobr/min zapchany filtr

> powietrza który był wymieniony 15kkm temu

A bo tam pamiętam był jakiś dziwny system, że olej do wspomagania był brany ze skrzyni??? I jak auto stało zimne i olej był taki se to codziennie rano przez jakiś czas się świeciło hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A bo tam pamiętam był jakiś dziwny system, że olej do wspomagania był brany ze skrzyni??? I jak

> auto stało zimne i olej był taki se to codziennie rano przez jakiś czas się świeciło

na serwisie mi powiedzieli ze zgaśnie jak się rozgrzeje ale świeci po tyś km wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na co zwracac uwage przy zakupie Iveco EuroCargo ML80E15 z 1999r, ma toto podobno 185kkm

> przejechane...? silnik 6l.

> jakies bolaczki ma ten pojazd?

Jeżdżę Eurocargo I z 2003 r., 12t dmc, 210KM, skrzynia 8. Stan licznika to 650kkm, ale wątpię czy rzeczywisty.

Auto jest wyposażone w klimatyzację, tempomat, retarder(?) ale nic z tego nie działa. hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Jeżdżę tym krótko, więc wiele nie mogę powiedzieć.

Jeśli chodzi o korozję to najgorszym stanie jest wydech i podstawa akumulatora. Na kabinie jest trochę rudych plam po tym, jak jakiś mądry przemył budę z bliska karcherem który jest używany na betoniarni do mycia gruszek. Ja miałem stracha że wyrwie mi dziury w podłodze na pace. zlosnik.gifgrinser006.gif

U mnie pompa wspomagania trochę cieknie. W listopadzie wymienialiśmy tuleje stabilizatora i drążki kierownicze. W jednym drążku jest niewymienna końcówka, ale pozostałych i tak nie udało się odkręcić więc mam oba nowe.

Mam kabinę z kurnikiem u góry, i wkurza mnie to że kabina jest taka krótka, i jest bardzo mało schowków. Na szczęście nie sypiam w kurniku, więc jakieś graty trzymam u góry. grinser006.gif

Co do mojego to pali dość mało i zbiera się nieźle. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co się da, kabina - drzwi, słupki za drzwiami etc. w naszym '00 rok przez rok padły dwie poduszki

> tył, wysypały się gumy od stabilizatora i przegniła miska olejowa(podobnież standard).

O, miska u mnie też przegniła. Aa i mam chyba walnięty uszczelniacz na wale. frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to takie tam sa?

tył pneumatyczny , przód - pneumatyczny siłownik steruje hydrauliczna pompą , zaciski przednie są hydrauliczne ( jak w autosanie H9) . z tego rocznika każde auto będzie miało swoje bolączki i wady . Sprawdzić stan ramy , korozji , wycieków i ogólnie . jeśli będzie ok to brać , wielkich przebiegów robić nie będziecie. a późniejsza odsprzedaż ?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z czym bym do serwisu nie pojechał to mówili, że standard A z ludźmi na serwisie byłem po imieniu

Ma swoje wady, ale muszę przyznać, że wnętrze kabiny i komfort jazdy niesamowicie mi odpowiadają. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma swoje wady, ale muszę przyznać, że wnętrze kabiny i komfort jazdy niesamowicie mi odpowiadają.

wnętrze? Odpowiada? Chyba w pojedynczej i wkoło komina. Ja jeżdżę w podwójnej i poza kraj. Masakra, to jest moja pierwsza i ostatnia podwójna obsada sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma swoje wady, ale muszę przyznać, że wnętrze kabiny i komfort jazdy niesamowicie mi odpowiadają.

Jeżeli od pięty do kolana masz blisko metr, od torsu do dłoni półtora metra i jesteś w stanie wygiąć dłonie o kąt prosty na cały dzień to pewne można mówić o jakiejś ergonomii wnętrza zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wnętrze? Odpowiada? Chyba w pojedynczej i wkoło komina. Ja jeżdżę w podwójnej i poza kraj. Masakra,

> to jest moja pierwsza i ostatnia podwójna obsada

Ty mówisz o tym w nowszej budzie, on o starej. zlosnik.gif

Mam 180cm wzrostu i fotel mam tak ustawiony, że oparcie dotyka tylnej ścianki. hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Przejście na fotel obok to jakaś porażka.

Pewno przy łóżku z tyłu jest wygodnie, przy krótkiej kabinie (ew. kurniku jak u mnie) - zdecydowanie nie. grinser006.gifzlosnik.gif

Poza fotelem ergonomia w sumie ok, lewą rękę można oprzeć na drzwiach, prawą na podłokietniku i jest ok. Mamy Atego II i tam jest padaka, nie ma gdzie oprzeć ani jednej ani drugiej ręki. no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak poza tematem - jeżeli masz wybór to może rozejrzeć się za MANem? Kolega miał takie dwa, jeden

> się rozbił a drugi jeździ już szósty rok i padł tylko hamulec wydechowy.

w zasadzie w tej cenie MANa tak zabudowanego nie widzialem, a porownujac jazde tym IVECO do MAN L2000 - to wybieram IVECO - ciszej w kabinie i jakos tak delikatniej wszystko chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tył pneumatyczny , przód - pneumatyczny siłownik steruje hydrauliczna pompą , zaciski przednie są

> hydrauliczne ( jak w autosanie H9) . z tego rocznika każde auto będzie miało swoje bolączki i

> wady . Sprawdzić stan ramy , korozji , wycieków i ogólnie . jeśli będzie ok to brać , wielkich

> przebiegów robić nie będziecie. a późniejsza odsprzedaż ?...

ten egzemplarz byl wystawiony juz 2011r za 5kzl wiecej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wnętrze? Odpowiada? Chyba w pojedynczej i wkoło komina. Ja jeżdżę w podwójnej i poza kraj. Masakra,

> to jest moja pierwsza i ostatnia podwójna obsada

A o którym mówisz? Ja o EuroTech w tej budzie:

yn629_Iveco-Eurotech-(1).JPG

Nieco archaiczne wnętrze:

iveco_eurotech_mp_190_e_34_1997_12_lgw.jpg

Ale mnie bardzo odpowiada. ok.gif

Ty pewnie mówisz o tej budzie:

iveco-eurocargo-hochdach-50300031.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.