Skocz do zawartości

Moje łazienki


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

plan byl taki:

http://i.snag.gy/aLUWl.jpg

http://i.snag.gy/ksa3M.jpg

uwaga dla tych, co chcieliby robic scianki metoda solbet smart - warto na gotowa scianke zatopic siatke zbrojeniowa elewacyjna w kleju - ja tego nie zrobilem, a bloczki lrzyklejone sa zarowno do sciany, jak i plywajacen posadzki - efekt, to gustowna rysa od sily rozciagajacej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wreszcie mialem chwile, to pomontowalem to i owo:

> musze jeszcze pomalowac wneke okienna i wnetrze szafki oraz zrobic i zamontowac lustra oraz drzwi

> do szafki i wysuwane polki.

Szczerze powiedziawszy jeżeli robiłeś generalkę to układ w tej łazience mało szczęśliwy. Kibel na kabinie, do tego taki wolnostąjący, mało praktycznie. Wolałbym wywalić te zabudowane regały, tam przesunąć prysznic, może ciut węższy i kibel obok. Głównym "meblem" stał się kaloryfer a powinien zlew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczerze powiedziawszy jeżeli robiłeś generalkę to układ w tej łazience mało szczęśliwy. Kibel na

> kabinie, do tego taki wolnostąjący, mało praktycznie. Wolałbym wywalić te zabudowane regały,

> tam przesunąć prysznic, może ciut węższy i kibel obok. Głównym "meblem" stał się kaloryfer a

> powinien zlew.

rozklad planowala sobie zona. Pomieszczenie ma 170+ x 270+ (nie pamietam dokladnych cm). Przy kabinie 90 (ta jest 120) kibel wyszedlby w takiej malo komfortowej dziurze. Drabinkowego grzejnika zona nie chciala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> plan byl taki:

> http://i.snag.gy/aLUWl.jpg

> http://i.snag.gy/ksa3M.jpg

> uwaga dla tych, co chcieliby robic scianki metoda solbet smart - warto na gotowa scianke zatopic

> siatke zbrojeniowa elewacyjna w kleju - ja tego nie zrobilem, a bloczki lrzyklejone sa zarowno

> do sciany, jak i plywajacen posadzki - efekt, to gustowna rysa od sily rozciagajacej.

Ja bym się nigdy nie odważył kleić czegokolwiek na sztorc do ściany.

Po co testować na sobie, skoro są sprawdzone rozwiązania.

Szkoda by mi było mojej pracy, żeby później wyszły jakieś pęknięcia, albo, żebym się obawiał mocniej oprzeć o półkę.

Mam tylko nadzieję, że jak coś się urwie, to dasz znać, żeby inni nie wtopili.

Oczywiście życzę, żeby wszystko trzymało się jak najlepiej ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna łazienka. Oryginalnie i gustownie.

Można się czepiać różnych szczegółów ale to nie moja, więc luz.

> rozklad planowala sobie zona...

Szybko pożałuje kibla tuż przy kabinie.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym się nigdy nie odważył kleić czegokolwiek na sztorc do ściany.

> Po co testować na sobie, skoro są sprawdzone rozwiązania.

> Szkoda by mi było mojej pracy, żeby później wyszły jakieś pęknięcia, albo, żebym się obawiał

> mocniej oprzeć o półkę.

> Mam tylko nadzieję, że jak coś się urwie, to dasz znać, żeby inni nie wtopili.

> Oczywiście życzę, żeby wszystko trzymało się jak najlepiej

chyba nie zrozumiales mojej uwagi, albo nie czytales w ogole watku. Nie mam nigdzie tylko do ściany na sztorc bez żadnego kotwienia i nie o tym była mowa w mojej uwadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajna łazienka. Oryginalnie i gustownie.

> Można się czepiać różnych szczegółów ale to nie moja, więc luz.

dziekuje

> Szybko pożałuje kibla tuż przy kabinie.

na scianie na przeciw nic nie moze byc zamontowane i rury odpadaja, a zona chciala miec duze lustro po jednej stronie. Pozostal kibel, albo umywalka - oba chlapia smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ok, czas na lustra.

bb86483a76b80a82cb947ba5554b4a77.jpg

f5c17d539006269c38bd6ef9a9dedd3f.jpg

Ramy, wygląd itd., to mam obmyślone. Pytanie, jak zamocować lustro do ściany:

1. Klej elastyczny do luster bezpośrednio do tynku

2. Klej do płyty wiórowej laminowanej i tą przymocować do ściany

3. Jakiś rodzaj wieszaków

Co proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klej klejem, ale pod niego dałbym wcześniej podkład z unigruntu, jak na ścianę tak i na lustro. Co do samego mocowania to bardziej byłbym za jakimiś wieszakami bo to pewniejsze niż mega mocny klej

Grunt jest. Pytanie, czy wieszaki na lustro, czy płytę, do której lustro jest przyklejone, ewentualnie do lustra i płyty, która jest do ściany przykręcona?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej do luster styknie. Patrzac na grubosc musisz tylko dac paski lustra na tzw. podklejke

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tam będzie rama drewniana na krawędziach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czas na lustra.

bb86483a76b80a82cb947ba5554b4a77.jpg

f5c17d539006269c38bd6ef9a9dedd3f.jpg

Ramy, wygląd itd., to mam obmyślone. Pytanie, jak zamocować lustro do ściany:

1. Klej elastyczny do luster bezpośrednio do tynku

2. Klej do płyty wiórowej laminowanej i tą przymocować do ściany

3. Jakiś rodzaj wieszaków

Co proponujecie?

 

 

Klej do luster.

 

Przejrzałem cały wątek i bardzo podoba mi się kolegi dokładność np. wnęka wielkości płytki, kontakt równo z półką itp.. Jest tylko pewne "ale": 90% ludzi i tak tego nie widzi, kolega również przestanie to zauważać, a wątek ma już prawie trzy lata, więc trwa to zdecydowanie za długo.

 

Niemniej za dokładność i myślenie o kilka kroków do przodu czapki z głów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej do luster.

Przejrzałem cały wątek i bardzo podoba mi się kolegi dokładność np. wnęka wielkości płytki, kontakt równo z półką itp.. Jest tylko pewne "ale": 90% ludzi i tak tego nie widzi, kolega również przestanie to zauważać, a wątek ma już prawie trzy lata, więc trwa to zdecydowanie za długo.

Niemniej za dokładność i myślenie o kilka kroków do przodu czapki z głów :)

Dzięki. Generalnie przez ponad 2 lata już mieszkam i nic w łazienkach, prócz blatu w górnej, nie robiłem. Po prostu temat luster utknął w innych sprawach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.