Skocz do zawartości

C30 i parę pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne pytanie co do radia smile.gif

Nie sprawdziłem ale czy mp3 i AUX w schowku to standard czy nie? nie oglądałem bardzo schowka.

i jak wygląda sprawa ze zmianą nakładki na tunelu środkowym. Mam uchwyt na 2 kubki - a nie ukrywam, że ciekawiej wygląda tunel z roletą smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie

> Od paru dni posiadam C30 z najmniej awaryjnym silnikiem i naj mniej energicznym ale mi dobrze

> znanym z Forda .. całe 1.6 w PB - głównie będzie użytkowane przez moja

Szkoda ze nie diselek 2,0 bo 1,6D to kupa no.gif

> I mam teraz pytania o udoskonalenie tego modelu:

> 1. Mam radio na 1CD - czy kupując radio z wbudowaną zmieniarką 6CD podejdzie bez, żadnych

> dodatkowych operacji?

Może być problem z softem hmm.gif

> 2. Czym to diagnozować - kable/ programy?

Vida-Dice

> 3. Język - mam FR już wiem ile przyjemność nowego softu kosztuje w ASO 800-900zł normalnie -

> promocja (która zbliża się w marcu) około 150zł - z poprzednich lat. Można ten temat ugryźć

> inaczej?

Mam znajomego z krakowa ,który wgrywa polski jezyk ok.gif

> 4. W fordach do tego silnika był komputer wskazujący spalanie - czy jest opcja uruchomienia

> komputera czy te typy tego nie mają. Może to zależy od softu?

Kolega z Krakowa

> 5. Gdzie zaopatrujecie się w części - chętnie bym zmienił półkę bagażnika. Mam luźną szmatkę

> widziałem, że bez problemu można założyć sztywną półkę - w ASO mnie zabili ceną 1500 za czarny

> kolor.

> Na allegro znalazłem za 900zł ale jasną - cena też nie od przyjęcia (jak coś chętni kupie półkę w

> normalnej cenie)

Szukać na allegro ,jest gościu handlujący częściami volvo w Krzeszowicach ,w Krakowie vikingcar ok.gif

> 6. nie mam podłokietnika z tyłu - taka wersja - czy to da się domontować osobno czy trzeba

> kombinować z całą kanapą?

Kanapa ok.gif

> No i chętnie dowiem się o jakiś ciekawostkach - ukrytych opcjach itp

> Już odkryłem jak kasować inspekcję , gdzie inteligentnie zamontowany jest filtr kabinowy i chyba

> tyle

Żarówki wiesz jak się zmienia ? hmm.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda ze nie diselek 2,0 bo 1,6D to kupa

Kupa bez DPFu, dwumasa, wtryskach, turbiny. Samochód będzie głownie poruszał się po mieście z małymi przebiegami więc Diesel się nie nada - tylko większe koszty i męczarnia. Silnik kupiony pod określone użytkowanie.

> Może być problem z softem

> Vida-Dice

> Mam znajomego z krakowa ,który wgrywa polski jezyk

Poczekam na akcję - i zobaczymy ile oni powiedzą - bo z tego co się dowiedziałem to w ASO jeśli wpinają się w komp to zmieniają na język licencjonowany (w moim przypadku by wrócili do FR) więc poczekam miesiąc i zobaczymy smile.gif

> Kolega z Krakowa

Super - jeśli spalanie da się uruchomić to po ASO pojawię się - już możesz podsyłać kontakt smile.gif

> Szukać na allegro ,jest gościu handlujący częściami volvo w Krzeszowicach ,w Krakowie vikingcar

Widziałem już go - muszę dzwonić smile.gif

> Kanapa

> Żarówki wiesz jak się zmienia ?

O niebo lepiej niż w Stilo smile.gif wiem, wiem:)

Z tyłu też lepiej smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chciałem dołożyć kompa do S potrzebna jest zamiana manetki kierunkowskazu i aktualizacja softu. Aktualizacja tylko w ASO lub tam gdzie mają autoryzację. I niestety koszt bardzo duży. Jeśli chodzi o zmianę radia to pewnie podobnie jak jet tak rozwiązane jak w S to też raczej tego nie zmienisz. Zmiana = serwis i zmiana softu radia. W Stilo było to łatwiejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też chciałem dołożyć kompa do S potrzebna jest zamiana manetki kierunkowskazu i aktualizacja

> softu. Aktualizacja tylko w ASO lub tam gdzie mają autoryzację. I niestety koszt bardzo duży.

> Jeśli chodzi o zmianę radia to pewnie podobnie jak jet tak rozwiązane jak w S to też raczej

> tego nie zmienisz. Zmiana = serwis i zmiana softu radia. W Stilo było to łatwiejsze

Widzę, że z kolegą idę jednym torem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jaki koszt. Jak się dowiadywałem ile to kosztuje w aso to zrezygnowałem za wkodowanie każdej rzeczy słono sobie liczą. Jak będziesz szukał radia to z tego co wyczytałem to musi ono być wyrejestrowane z wyciąganego egzemplarza żeby dało się jw wkodować u ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Daj znać jaki koszt. Jak się dowiadywałem ile to kosztuje w aso to zrezygnowałem za wkodowanie

> każdej rzeczy słono sobie liczą. Jak będziesz szukał radia to z tego co wyczytałem to musi ono

> być wyrejestrowane z wyciąganego egzemplarza żeby dało się jw wkodować u ciebie.

jak wyrejestrowane? o co chodzi?

Oczywiście dam znać co do cen itp:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie radio i jeszcze trochę innej elektroniki też jest przypisane do samochodu ma to zapobiec kradzieży. Żebyś mógł wykorzystać ten moduł trzeba go wyrejestrować. Tyle gdzieś wyczytałem. Trochę a ten temat czytałem, sporo osób chciało wymienić część audio niestety przynajmniej w S nie znalazłem żeby się komuś to udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolejne pytanie co do radia

> Nie sprawdziłem ale czy mp3 i AUX w schowku to standard czy nie? nie oglądałem bardzo schowka.

> i jak wygląda sprawa ze zmianą nakładki na tunelu środkowym. Mam uchwyt na 2 kubki - a nie ukrywam,

> że ciekawiej wygląda tunel z roletą

Akurat mam do czyniena z C30- też była kupiona dla mej na miasto z tym że silnik 1.8 Pb. i starczy wink.gif Co do pytania. MP3 i Aux nie były standardem. o ile AUX występował prawie zawsze to mp3 już rzadziej. Co do tunelu środkowego to nie jest takie proste, bo dodatkowo inna jest dźwignia hamulca ręcznego i ją tez trzeba by zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To włącz radio i zobacz co się wyświetli ,jaki napis

tego zapomniałem zrobić - samo sie uruchamia smile.gif

> A auto jaka wersja ?

też dobre pytanie:)

mogę wymienić co mam i możesz dopasować icon_rolleyes.gif

> Kinetic,momentum,sumum, r-design ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tego zapomniałem zrobić - samo sie uruchamia

> też dobre pytanie:)

> mogę wymienić co mam i możesz dopasować

To nic nie da bo może być doposażone indywidualnie ok.gifsmirk.gif

> > Kinetic,momentum,sumum, r-design ?

Poszukaj na drzwiach ,słupkach naklejki z napisem. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak się uruchamia i nie ma napisu tylko rysunek samochodu to pewnie najsłabsza wersja. Naklejka z

> wersją samochodu powinna być na słupku drzwi kierowcy od strony silnika.

U mnie naklejka była od strony pasażera ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak się uruchamia i nie ma napisu tylko rysunek samochodu to pewnie najsłabsza wersja. Naklejka z

> wersją samochodu powinna być na słupku drzwi kierowcy od strony silnika.

Co do radia to pad.gif podstawa ... ale i tak fajnie gra w porównaniu do większości standardowego nagłośnienia w tej samej grupie aut.

co do wyposażenia - nie sprawdziłem 270751858-jezyk.gif wiem że jest kontrola trakcji, czujnik deszczu i halogeny - ponad to co inne bardziej gołe skromny.gif

ma być bezpieczny i bez awaryjny.

Wracając do wyposażenia - brakuje mu czujników parkowania.

Będę dokładał ale mam magiczne pytanie.

Czy w są gdzieś zaznaczone miejsca gdzie powinny się znajdować?

W Saab'ie są miejsca w styropianie pod zderzakiem więc łatwo, w Stilo mają miejsca wycięte pod listwą a w i30??

Jeśli nie ma to proszę o rozstawy na oryginalnym zderzaku + fota. Mam nadzieję, że ktoś się znajdzie z oryginałami na forum smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wiedzieć gdzie konkretnie trzeba umieścić czujniki parkowania to trzeba zdjąć zderzak i od strony wewnętrznej masz zrobione fabrycznie znaczniki pod czujniki ok.gif (takie nakropkowane kółeczka pod wycięcie otworów) Oczywiście dotyczy to miejsc pod oryginalne czujniki.

W każdym przypadku V50 jest tak zrobione fabrycznie.

A więc w c30 też powinno być ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak chcesz wiedzieć gdzie konkretnie trzeba umieścić czujniki parkowania to trzeba zdjąć zderzak i

> od strony wewnętrznej masz zrobione fabrycznie znaczniki pod czujniki (takie nakropkowane

> kółeczka pod wycięcie otworów) Oczywiście dotyczy to miejsc pod oryginalne czujniki.

> W każdym przypadku V50 jest tak zrobione fabrycznie.

> A więc w c30 też powinno być

Dzięki - będę działał w przyszły weekend smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.