Skocz do zawartości

Kosmetyki do elementow chromowanych oraz tłusta szyba


badyl1982

Rekomendowane odpowiedzi

Co polecacie do czyszczenia i konserwacji elementów chromowanych nadwozia?

Druga sprawa to problem z szybą. Na szybie czołowej jest jakieś zatłuszczenie, które powoduje mazanie szyby podczas deszczu mimo wymiany piór wycieraczek. Możliwe, że są to pozostałości wosku do karoserii. Czym wyczyścić szybę? Próbowałem benzyną ekstrakcyjną, ale z marnym skutkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co polecacie do czyszczenia i konserwacji elementów chromowanych nadwozia?

meguiars metal polish a na to normalnie wosk.

> Druga sprawa to problem z szybą. Na szybie czołowej jest jakieś zatłuszczenie, które powoduje

> mazanie szyby podczas deszczu mimo wymiany piór wycieraczek. Możliwe, że są to pozostałości

> wosku do karoserii. Czym wyczyścić szybę? Próbowałem benzyną ekstrakcyjną, ale z marnym

> skutkiem.

ja bym spróbował umyć szybę płynem do naczyń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czym wyczyścić szybę?

Proponuję aceton, tylko uważaj na lakier i gumowe elementy. Umyj szybę płynem do szyb, później acetonem i na koniec znowu płyn do mycia szyb. W moim przypadku po takim przetarciu, wycieraczki zostawiały czystą szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szyby, to zawsze po myjni mam wosk na szybie. Jak też tłuste błoto z ulicy (śnieg wymieszany z wszystkim co wycieka na ulicę z samochodów) zostawiają tłuszcz nie do zmycia.

Jedynym preparatem jaki daje sobie z tym radę, a jest 100% bezpieczny dla lakieru (nie jak aceton), jest:

http://turtlewax.pl/turtle-wax-clearvue-...amow-p-231.html

Z czystym sumieniem polecam, bo sam od kilku lat używam! ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek z żółwia jest dobry, ale jeszcze lepszy jest AUTOGLYM CAR GLASS POLISH NEW, który dodatkowo zawiera formułę ograniczającą parowanie, co się czasem przydaje na wewnętrznych szybach.

Ale obojętnie który kupisz, to doczyścisz nimi szyby o wiele lepiej niż samym płynem do szyb, albo innymi płynami.

Można też spróbować przetrzeć szybę alkoholem izopropylowym - IPĄ wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do szyb co jakiś czas używam DURAGLOSS #755 NU GLASS, jestem bardzo zadowolony z tego preparatu.

> Czyści to czego nie zmyjesz normalnym płynem do szyb, szamponem itp środkami.

> Aplikuje maszynowo na miękkim padzie ale ręcznie też daje rade tyle, że trzeba się trochę namachać

ja uzywam maszynowo sonaxa, bo nie mieli prawie na stanie autoglyma.

Czasami jestem w szoku co widze na gabce po przejechaniu szyby, a auto swiezo umyte i szyby umyte plynem yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można też spróbować przetrzeć szybę alkoholem izopropylowym - IPĄ

Mam ściereczki nasączone alkoholem izopropylowym i z żywicą, owszem dają radę ale z olejami syntetycznymi ni czorta! tylko żółw! ok.gif

PS

Jak mi elewację myli na bloku jakąś antyglonową chemią, to szyby też się strasznie mazały i nawet Sonax Extreme do szyb nie dał rady, trzeba było żółwiem zaatakować. mlotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.