Skocz do zawartości

Audio w SX4/Sedici. Pytanie do fachowców.


71mordor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mianowicie. W moim Sedici fabryczne audio brzmi strasznie. Nie jestem audiofilem, ale brzmienie dźwięku jest jak w Safari 5. Wymieniłem fabryczne głośniki (chiński badziew z magnesem wielkości 2 złotówki), wygłuszyłem drzwi. Trochę się poprawiło ale bas jakby z worka z trocinami się dobywał. Doszedłem do wniosku, że należy zmienić odtwarzacz cd.

I tutaj zaczyna się mój problem. Zależy mi na zachowaniu sterowania z kierownicy. Sterowanie to jest realizowane przez kostkę ISO. Niektóre odtwarzacze deklarują współpracę z fabrycznym sterowaniem i nie mają żadnych dodatkowych złącz. Moje pytanie jest takie: czy wystarczy taki odtwarzacz podłączyć (przez złączkę can-iso dedykowaną) i wystarczy, czy potrzebne są jeszcze jakieś inne zabiegi?

PS

Podłączałem ostatnio najtańszego pionieera w służbowym Lublinie i na fabrycznych 12-letnich głośnikach, gra o niebo lepiej niż w moim Sedici. frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Mianowicie. W moim Sedici fabryczne audio brzmi strasznie. Nie jestem audiofilem, ale brzmienie

> dźwięku jest jak w Safari 5. Wymieniłem fabryczne głośniki (chiński badziew z magnesem

> wielkości 2 złotówki), wygłuszyłem drzwi. Trochę się poprawiło ale bas jakby z worka z

> trocinami się dobywał. Doszedłem do wniosku, że należy zmienić odtwarzacz cd.

> I tutaj zaczyna się mój problem. Zależy mi na zachowaniu sterowania z kierownicy. Sterowanie to

> jest realizowane przez kostkę ISO. Niektóre odtwarzacze deklarują współpracę z fabrycznym

> sterowaniem i nie mają żadnych dodatkowych złącz. Moje pytanie jest takie: czy wystarczy taki

> odtwarzacz podłączyć (przez złączkę can-iso dedykowaną) i wystarczy, czy potrzebne są jeszcze

> jakieś inne zabiegi?

> PS

> Podłączałem ostatnio najtańszego pionieera w służbowym Lublinie i na fabrycznych 12-letnich

> głośnikach, gra o niebo lepiej niż w moim Sedici.

to prawda sedici/sx4 ma tragiczne nagłośnienie, te małe magnesy to rodzaj kompaktowego rozwiazania majacego zastapić te znane "duze" magnesy

przede wszystkim powodem kiepskiej jakosci dzwieku jest powalająca mała moc fabrycznego radia

sterowanie w kierownicy to nie problem, wystarczy odpowiednia przejściówka ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to prawda sedici/sx4 ma tragiczne nagłośnienie, te małe magnesy to rodzaj kompaktowego rozwiazania

> majacego zastapić te znane "duze" magnesy

To chyba w ramach walki o każdy kilogram masy... sick.gif

> przede wszystkim powodem kiepskiej jakosci dzwieku jest powalająca mała moc fabrycznego radia

Nie tyle moc co jakość dźwięku, dźwięk jest jakiś taki "płaski" i " bezpłciowy", trochę lepsza dynamika jest jak się słucha głośno

> sterowanie w kierownicy to nie problem, wystarczy odpowiednia przejściówka

Już właśnie podjąłem kroki, tzn. zapodałem temat w małej firmie caraudio. Maja chłopaki sprawdzić co i za ile trzeba kupić. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To chyba w ramach walki o każdy kilogram masy...

> Nie tyle moc co jakość dźwięku, dźwięk jest jakiś taki "płaski" i " bezpłciowy", trochę lepsza

> dynamika jest jak się słucha głośno

> Już właśnie podjąłem kroki, tzn. zapodałem temat w małej firmie caraudio. Maja chłopaki sprawdzić

> co i za ile trzeba kupić.

przejściówki sa dostepne, dopasujesz kazde radio ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

o ma to samo w Splashu. To gowno Panasonica. w ogole nie gra. Po wymianie glosnikow jest niewiele lepiej, do tego radio w okolicach volume 32 zmienia charakterystyke i gra jeszcze gorzej. Nieco lepiej jest na plytach cd, generalnie dno. Jak znajdziesz jakies sensowne radio 2din daj znac ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.