Skocz do zawartości

..a Ty, kiedy ostatni raz sprawdzałeś ciśnienie w ogumieniu?


dizzastar

Rekomendowane odpowiedzi

> ... przyznam się, iż uważam się za obeznanego fana motoryzacji, a dziś uświadomiłem sobie, że nie

> pamiętam kiedy ostatnio pompowałem koła. Braki rzędu pół atm... efekt - "lżejsze" auto i

> spadek średniego spalania o dwie dziesiąte litra...

> Pucować się, kto też się zapomniał!

sprawdzam co tydzień, bo z jednego mi uchodzi i muszę dopompowywać, a zaraz będę zmieniał na letnie, to 2x za to samo płacić nie będę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzam co ok. 2 miesiące. cool.gif

No ale ja wymieniam olej i filtry co 10 kkm, płyn hamulcowy co 2 lata a chłodzący co 3 lata w każdym samochodzie, obojętne co jest napisane w instrukcji. waytogo.gif

Nooooo, aaaaale ja wożę też ze sobą komplet zapasowych żarówek (zamiast konwencji wiedeńskiej, co to bym się musiał kłócić ze słowackim policial.gif), homologację świateł dziennych devil.gif, homologację CB-radia icon_eek.gif i papierek na nawigację. zlosnik2.gif A teraz i dę po piwo.gif, palacz.gif i chipsy.gifyay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to to dopiero czuc!!!

Czy ja wiem... ? hmm.gif Chyba wszystko zależy od ciśnienia wyjściowego.

We fiaciku miałem zalecane ciśnienie 1,9 i był komfort grinser006.gif

Inny przypadek to zalecane ciśnienie 1,7 z tyłu. Powietrze sobie uchodziło niezauważenie, ale dziwne, "gumowe" zachowanie tyłu skłoniło mnie do pomiaru ciśnienia: wynik 1,2 icon_eek.gif (wkręt uniwersalny drewno-metal "wkręcony do opony biglaugh.gif)

W obecnym bolidzie ciśnienie eko to 2,8 yikes.gifooniee.gif niedoczekanie... a opcja komfort to 2,3.

W temacie wątku: staram się skontrolować ciśnienie co 6 tygodni - 2 m-ce.

A jak często uzupełniacie ciśnienie w kole zapasowym? cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> A jak często uzupełniacie ciśnienie w kole zapasowym?

raaz na rok jak wykupuje assistance za 25 pln… raz w roku!

Jak masz czujnik i działa to sprawdź felgę i oponę….a resztę mnie w du….

Jak tu jezdzic jak codziennie trzeba sprawdzic opony, w audi poziom oleju a w kijiii czy ma humor na jeżdżenie tego dnia……

panowie wyluzujcie…. 0,2 na setke oszczednosci…..

a ktos zaraz zapyta a ile z tego zostao na koncie…

u mnie spalanie w samochodzie jest w normie jak do sklepu jezdze po bulki rowerem smile.gif

oszczędnosci smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... przyznam się, iż uważam się za obeznanego fana motoryzacji, a dziś uświadomiłem sobie, że nie

> pamiętam kiedy ostatnio pompowałem koła. Braki rzędu pół atm... efekt - "lżejsze" auto i

> spadek średniego spalania o dwie dziesiąte litra...

> Pucować się, kto też się zapomniał!

Ja sprawdzałem ostatnio w minioną sobotę. Ale wcześniej nie robiłem tego przez ok pół roku. Często o tym pamiętam ale mi się po prostu nie chce.. Latem sprawdzam w miarę regularnie, a zimoą nie chce mi się brudzić na zimnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedys zadzwonil do mnie kolega jadący niemiecką autostradą, czy to możliwe, że ma w jednym kole

> 1,4 atmosfery

> Laguna mu to zasygnalizowała po ponad godzinie jazdy koło 200 km/h. Oczywiście zjechał na stację i

> miał w każdym kole koło 2,4. A ona się upierała, że ma za mało

A łyżka na to: niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Laguna II dużo takich ciekawostek miała. FSO 125p przy niej to był okaz trwałości

Kolega wolał zadzwonić do Ciebie z Niemiec niż popatrzeć czy ma flaka. clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> spadek średniego spalania o dwie dziesiąte litra...

> Pucować się, kto też się zapomniał!

sprawdzam zawsze raz w miesiącu jak w jednym aucie tak i w drugim.

Kiedyś na trasie około 800km miałem 1L różnicy w spalaniu mając raz po 1.8atm-później dobite do 2,4atm opona 205 16''.warto pilnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... przyznam się, iż uważam się za obeznanego fana motoryzacji, a dziś uświadomiłem sobie, że nie

> pamiętam kiedy ostatnio pompowałem koła. Braki rzędu pół atm... efekt - "lżejsze" auto i

> spadek średniego spalania o dwie dziesiąte litra...

> Pucować się, kto też się zapomniał!

dzisiaj, choć powiem, że jestem zniesmaczony. Posiadam zimówki UG 8. Auto pali mi więcej na tych oponach 0.5 L/100 km. Dodam, ze letnie tej samej firmy Goodyear Excellence

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.