Skocz do zawartości

[g] maglownica - ile rodzaji?


bydluck

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

rozciekła mi się maglownica i postanowiłem oddać auto do warsztatu gdzie zajmują się regeneracją. Wczoraj wieczorem auto odebrałem i maglownica mega cięzko pracuje oraz nie wraca przy skręcaniu. Do tego auto pływa po drodze.

Z rana dziś zaatakowałem warsztat i zostawiłem ponownie auto aby naprawili problem. Przed momentem gość dzwoni i mówi że .... TO WINA OPON i muszę kupić nowe (185/65/15) a zbieżność poprawią bo jest coś nie tak. Opony ponoć obcierają o kolumnę mc persona. Tłumaczę gościowi że przed wymianą nie było takie problemu, baaa nawet wczoraj przeglądałem ją dokładnie po pracuje na terenach przemysłowych i lubią się wbijać w opony różne rzeczy. Nie było niestety śladu żadnych obtarć.

Co mogli namieszać? Wersja z oponami i za bardzo obniżonym zawieszeniem mnie śmieszy ponieważ jest tak jak fabryka dała. Czy do Bertone 1.8 była inna maglownica? Dodam że stara wzięli i włożyli inną po regeneracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak maglownica jest sztywna, nie ustawia się na wprost tylko trzeba cały czas korygować tor jazdy.

> Pewnie o to mu chodzi.

no dokładnie tak. Przy większych prędkościach walcze z autem aby utrzymać prosty tor jazdy. Przy mniejszych predkosciach problem też występuje ale jest to łatwiejsze do opanowania.

Odnoszę wrażenie że w prawo kręci się lżej, w lewo już gorzej.

Dziś auto odebrałem ale ni huhu nie jest lepiej. Teraz delikatnie ściąga w prawo. Ustawiali niby 3 razy kąty, ustawiali też na nowo zbieżność. Kolejna wersja mechaniora jest taka że pada mi pompa wspomagania i że poduszki oraz łożyska kolumn mam do wymiany...

Szkoda ze wczoraj jak jeszcze autem jechałem z cieknącym maglem wszystko było w porządku i dało się te auto normalnie prowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pogoda dziś dopisała i i wygospodarowałem trochę czasu...

Za ustawianie się kół na wprost i samopowracanie kierownicy po zakręcie odpowiada prawidłowa geometria, ale jak maglownica będzie ciasno spasowana po regeneracji to tak się będzie działo. Dalej twierdzę, że masz źle naprawioną przekładnię, albo w ogóle nie od tego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.