Skocz do zawartości

Ubezpieczenie OC 30 dniowe online gdzie znaleźć?


LETIS

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, krótkie pytanko. Potrzebuje kupić ubezpieczenie OC to krótkoterminowe na auto sprowadzone z zagranicy. Nie było by nic trudnego gdyby nie to że dziś niedziela i dzisiaj raczej lipa z agencjami ubezpieczeniowymi (kupuje w małej miejscowości). Czy jest jakieś towarzystwo które ubezpiecza online ? Szukam szukam i znaleźć nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie, krótkie pytanko. Potrzebuje kupić ubezpieczenie OC to krótkoterminowe na auto sprowadzone

> z zagranicy. Nie było by nic trudnego gdyby nie to że dziś niedziela i dzisiaj raczej lipa z

> agencjami ubezpieczeniowymi (kupuje w małej miejscowości). Czy jest jakieś towarzystwo które

> ubezpiecza online ? Szukam szukam i znaleźć nie mogę.

A masz działalność związaną z obrotem pojazdami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jestem osobą prywatną.

To takie 30 dniowego ubezpieczenia nie możesz wykupić, a nawet jak Ci ktoś sprzeda to w razie dzwona TU może nie wypłacić kasy. Przepisy jasno mówią, kto może takowe nabyć-doinformuj się.

W Twoim przypadku poszukałbym jakiegoś directa co ubezpiecza w ratach miesięcznych, np mbank, chyba że masz pełne zniżki to wg mnie nie warto się bawić tylko zapłacić za pół roku i z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To takie 30 dniowego ubezpieczenia nie możesz wykupić, a nawet jak Ci ktoś sprzeda to w razie

> dzwona TU może nie wypłacić kasy. Przepisy jasno mówią, kto może takowe nabyć-doinformuj się.

> W Twoim przypadku poszukałbym jakiegoś directa co ubezpiecza w ratach miesięcznych, np mbank, chyba

> że masz pełne zniżki to wg mnie nie warto się bawić tylko zapłacić za pół roku i z głowy.

O kurcze to powiem ci że nie wiedziałem że takie halo .... Zniżek mam 60% a ubezpieczenie chciałbym zawrzeć OC+AC jak już będę rejestrował auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O kurcze to powiem ci że nie wiedziałem że takie halo .... Zniżek mam 60% a ubezpieczenie chciałbym

> zawrzeć OC+AC jak już będę rejestrował auto.

To albo spróbuj wykupić pełen pakiet od razu, a po przerejestrowaniu zaktualizujesz dane, albo wykup OC tak jak Ci napisałem wyżej. Ewentualnie zadzwoń sobie do jakiegoś ubezpieczyciela online i może podpowiedzą jakieś rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To takie 30 dniowego ubezpieczenia nie możesz wykupić, a nawet jak Ci ktoś sprzeda to w razie

> dzwona TU może nie wypłacić kasy. Przepisy jasno mówią, kto może takowe nabyć-doinformuj się.

> W Twoim przypadku poszukałbym jakiegoś directa co ubezpiecza w ratach miesięcznych, np mbank, chyba

> że masz pełne zniżki to wg mnie nie warto się bawić tylko zapłacić za pół roku i z głowy.

Jak sobie sam kupujesz za granicą auto i je przyprowadzasz możesz takie ubezpieczenie kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się jeszcze zapytał autora wątku czy to nie jest umowa "na Niemca" i oczywiście podrabiane tablice rejestracyjne "z Niemiec" czyli słynne wyklejanki. "Autem można wracać na kołach...." Bo jeśli tak to równie dobrze możesz tego ubezpieczenia nie kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym się jeszcze zapytał autora wątku czy to nie jest umowa "na Niemca" i oczywiście podrabiane

> tablice rejestracyjne "z Niemiec" czyli słynne wyklejanki. "Autem można wracać na kołach...."

> Bo jeśli tak to równie dobrze możesz tego ubezpieczenia nie kupować.

Zawsze takie ubezpieczenie to mniejsza kara zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Konkretnie to wskazany pkt 3 nie ma podpunktów (tak BTW liter, o ile miały by być) ... mowa o

> rejestracji za granicą.

Guzik ;p samochód kupiony np w DE masz wymeldowany w Niemczech, więc nie ma zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Guzik ;p samochód kupiony np w DE masz wymeldowany w Niemczech, więc nie ma zastosowania.

Już wymeldowany w Reichu, jeszcze przed rejestracją w RP, Twoim zdaniem na jakiej rejestracji jedzie ? ... bo ja zaryzykuję twierdzenie, nie krajowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Guzik ;p samochód kupiony np w DE masz wymeldowany w Niemczech, więc nie ma zastosowania.

Ja kupiłem we Francji, dowód i blachy ważne jeszcze 30 dni, zgadnij na jakim ubezpieczeniu wracałem do Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już wymeldowany w Reichu, jeszcze przed rejestracją w RP, Twoim zdaniem na jakiej rejestracji

> jedzie ? ... bo ja zaryzykuję twierdzenie, nie krajowej.

Jedzie na blachach tymczasowych, z tymczasowym ubezpieczeniem, ten punkt tej ustawy nie podchodzi pod to masz wyraźnie napisane

Quote:

3) zarejestrowany za granicą


, a on jest wyrejestrowany, blachy niemieckie masz zdane, wraca albo na lawecie i wtedy nie potrzebuje ubezpieczenia albo na zjazdówkach do których jest dołączone ubezpieczenie. Taką akcję można zrobić np z autem ze Szwecji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja kupiłem we Francji, dowód i blachy ważne jeszcze 30 dni, zgadnij na jakim ubezpieczeniu wracałem

> do Polski?

Skoro samochód nie był wyrejestrowany/wymeldowany tam i miał ważne tablice to owszem. W de samochód jest wymeldowywany, więc albo czasowe dopuszczenie na zjazdówkach albo laweta. Niemieckie tablice zostają w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forsujesz zdanie, że tylko handlujący autami może wykupić krótkoterminową umowę ubezpieczenia.

Tak nie jest, nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Wskazany art. 27 oprócz ust. 2, który mówi o pośrednikach, zawiera również ust. 1 cyt.:

Quote:

Umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych na czas krótszy niż 12 miesięcy, zwaną dalej "umową ubezpieczenia krótkoterminowego", można zawrzeć, jeżeli pojazd mechaniczny jest:

1) zarejestrowany na stałe, w przypadkach określonych w ust. 2;

2) zarejestrowany czasowo;

3) zarejestrowany za granicą;

4) pojazdem wolnobieżnym określonym w art. 2 pkt 10 lit. b;

5) pojazdem historycznym.


Prezentujesz się jako praktyk, uwierz, również nim jestem palacz.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Forsujesz zdanie, że tylko handlujący autami może wykupić krótkoterminową umowę ubezpieczenia.

Nic nie forsuję, to co wkleiłeś dalej nie uprawnia zwykłego zjadacza chleba co kupi samochód w de na zjazdówkach do opłacenia 30 dniowego OC. Podałeś inne przypadki uprawniające do wykupienia takiego OC, ale tak jak wyżej w zadanym przypadku user nie może takowego wykupić sobie ot tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.