Skocz do zawartości

Laguna 2 - nie działa hands free


Lookazz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w aucie Laguna 2 (`04) karta 3 przyciskowa nie otwiera ani nie zamyka samoczynnie, dopiero po wcisnięciu przycisku - jakby funkcja samoczynnego otwierania i zamykania byla nie aktywna. Auto kupione juz z tym problemem, nic nie bylo grzebane, funkcja hands free wg komputera KTS Boscha jest aktywna.

Czy mozna przed oodaiem do warsztatu specjalizujacego sie w renault jakos zdiagnozowac powyzszy problem ? skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) to nie karta samoczynnie otwiera, tylko czujniki w drzwiach

2) dopiero po wcisnięciu przycisku - prawidłowo ok.gif BTW- jakiego przycisku - na karcie czy na klamce?

3) co na to druga karta? tak samo się zachowuje?

4) jak problemy z kartą, to -> Kaczory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli karta jest w zasięgu czujników czyli około metra wokół dowolnych drzwi, to po włożeniu dłoni za klamkę bez pociągania za nią zamki się otworzą. Czasem czujnik nie zadziała i zamki się otwierają dopiero przy pociągnięciu za klamkę.

Przy odpaleniu samochodu nie ma potrzeby wkładać karty do czytnika. Żeby zamknąć drzwi należy wcisnąć przycisk na klamce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuję za odpowiedz, juz wyjasniam:

> 1) to nie karta samoczynnie otwiera, tylko czujniki w drzwiach

tak wiem ok.gif

> 2) dopiero po wcisnięciu przycisku - prawidłowo BTW- jakiego przycisku - na karcie czy na klamce?

przycisku otwierania drzwi na karcie 3 przyciskowej, bo auto samo z siebie sie nie otwiera

> 3) co na to druga karta? tak samo się zachowuje?

tylko jedna karta jest hands free, druga jest normalna - 2 przyciskowa.

> 4) jak problemy z kartą, to -> Kaczory

Kaczory czyli ? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przycisku otwierania drzwi na karcie 3 przyciskowej, bo auto samo z siebie sie nie otwiera

no to się już pogubiłem oslabiony.gif

piszesz przecież - karta 3 przyciskowa nie otwiera ani nie zamyka samoczynnie, dopiero po wcisnięciu przycisku - czyli po wciśnięciu przycisku na klamce drzwi?

> tylko jedna karta jest hands free, druga jest normalna - 2 przyciskowa.

no to nie tak być powinno - obydwie karty powinny być jednakowe

> Kaczory czyli ?

firma EL-CARS Kaczory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to się już pogubiłem

> piszesz przecież - karta 3 przyciskowa nie otwiera ani nie zamyka samoczynnie, dopiero po

> wcisnięciu przycisku - czyli po wciśnięciu przycisku na klamce drzwi?

> no to nie tak być powinno - obydwie karty powinny być jednakowe

> firma EL-CARS Kaczory

To w klamce drzwi są przyciski? yikes.gif

Mam czujniki HF w drzwiach, ale brak karty 3 przyciskowej i nie widziałem tam zadnych przycisków na klmkach crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To w klamce drzwi są przyciski?

w klamce od zewnętrznej strony masz (a przynajmniej powinieneś mieć, skoro masz HF) takie łezki - to są przyciski.

> Mam czujniki HF w drzwiach, ale brak karty 3 przyciskowej i nie widziałem tam zadnych przycisków na

> klmkach

czyżby wymiana wszystkiego po jakimś dachowaniu i rolowaniu samochodem? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To w klamce drzwi są przyciski?

> Mam czujniki HF w drzwiach, ale brak karty 3 przyciskowej i nie widziałem tam zadnych przycisków na

> klmkach

to normalne że są przyciski w klamkach do zamykania zlosnik.gif

a żeby odpalić to musisz mieć kartę w czytniku ? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zawsze bym się wracał czy oby na pewno zamknięte

W l3 dla ludzi z natrectwami jest zabezpieczenie. Możesz sobie do ilustam sekund szarpać. Nie otworzą sie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że albo masz kartę bez funkcji hands free albo karta jest walnięta (na jedno wychodzi tongue.gif). Raczej bez serwisu, ale nie renault, tylko bardziej zajmującego się elektryką i kartami (kluczykami) się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to się już pogubiłem

> piszesz przecież - karta 3 przyciskowa nie otwiera ani nie zamyka samoczynnie, dopiero po

> wcisnięciu przycisku - czyli po wciśnięciu przycisku na klamce drzwi?

sorki jesli zakreciłem: po pierwsze nie ma przycisków w klamce, są sensory w zagłebieniu pod klamką

po drugie, karta trzy przyciskowa działa, odpala auto, zamyka otwiera, ale nie samoczynnie, trzeba w tej karcie wcisnac przycisk otwierania i zamykania i włazyc do stacji dokujacej w aucie, nie działa tylko opcja "mam karte w kieszeni i nic z nią nie robię"

> no to nie tak być powinno - obydwie karty powinny być jednakowe

z moich informacji z kilku zródeł karty byly własnie rozne, jedna 2 przyciskowa, druga 3 przyciskowa

> firma EL-CARS Kaczory

thx ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dla mnie wielka zagadka - jeśli auto ma HF, to:

1) nie trzeba wkładać karty do slotu, by odpalić

2) na klamkach są przyciski

z powyższego co piszesz widać, że auto nie ma HF i wszystko jest OK. zagwozdka tylko z tymi kartami, że są różne hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to dla mnie wielka zagadka - jeśli auto ma HF, to:

> 1) nie trzeba wkładać karty do slotu, by odpalić

> 2) na klamkach są przyciski

> z powyższego co piszesz widać, że auto nie ma HF i wszystko jest OK. zagwozdka tylko z tymi

> kartami, że są różne

z powyższego co piszesz to nie masz pojęcia o tym a doradzasz zlosnik.gif

robiłem tak samo aż sprawdziłem że w lagunie II nie ma przycisków w klamkach i z tego co pisali kartę zawsze trzeba włożyć w czytnik zlosnik.gif

zawsze można napisać że nie wiesz jak w Lagunach jest zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.